skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Pilsoņu balvu piešķir Baltkrievijas iedzīvotāju atbalsta aktivitātei un Bērnu slimnīcas fonda vadītājai Lienei Dambiņai

08/07/2021

2021. gada Eiropas Pilsoņu balva piešķirta Ineses Vaivares vadītās biedrības “Viegli palīdzēt” īstenotajai aktivitātei Baltkrievijas iedzīvotāju atbalstam #FreeBelarus, kā arī Bērnu slimnīcas fonda un “Bērnu un pusaudžu resursu centra” valdes priekšsēdētājai Lienei Dambiņai.

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko EP piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, kā arī sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu. Balvu tāpat piešķir par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

“Ziņu par balvu saņēmu atceļā no Ventspils, kur šodien atklājām “Bērnu un pusaudžu resursu centra” reģionālās filiāles. Šīs ieceres īstenošana ir bijis nozīmīgs mērķis, un daudz ir ieguldīts, lai turpmāk pusaudžiem ar mentālās veselības grūtībām palīdzības iespējas būtu arī Latvijas reģionos. Kā Bērnu slimnīcas fondā, tā “Bērnu un pusaudžu resursu centrā” mūsu mērķis ir panākt, lai ikviens bērns un pusaudzis Latvijā neatkarīgi no ģimenes finansiālajām iespējām  varētu saņemt kvalitatīvu palīdzību veselības uzlabošanai un cilvēcisku atbalstu grūtā brīdī. Lai ikdienā šo mērķi sasniegtu, sadarbībai ir milzīga nozīme, tāpēc vienmēr cenšamies veidot pēc iespējas plašāku komandu, iesaistot gan sabiedrību, gan pašvaldības un valsts institūcijas. Un, par laimi, bērniem Latvijā ir izveidojusies liela un stipra atbalsta komanda – par to šodien priecājos visvairāk. Sirsnīgs paldies tiem, kuri ikdienā palīdz, un tiem, kuri pamana un novērtē paveikto darbu!” uzsver Liene Dambiņa.

Arī Inese Vaivare norāda, ka apbalvojums ir novērtējums neskaitāmu cilvēku aktivitātei: “Šī balva ir patiesa pilsoņu balva – Latvijas atbalsts Baltkrievijai nevarētu tikt īstenots bez jauniešiem un NVO, kas organizēja Baltkrievijai veltīto Baltijas ceļu, bez vairāk kā diviem simtiem ziedotāju, kas ļāva ātri reaģēt un atbalstīt pilsonisko sabiedrību Baltkrievijā, bez domubiedriem, kas jebkurā diennakts laikā bija gatavi sniegt atbalstu bēgošajiem un piekautajiem, bez valsts iestādēm, kas cilvēcīgi meklēja risinājumus krīzes situācijā. Visvairāk gan gribu izcelt Twitter kontu @free_belarus_lv - unikālu pilsoniskās komunikācijas piemēru, kur brīvprātīgie arvien katru dienu tulko ziņas par Baltkrieviju, cīnoties ar dezinformāciju un veidojot atbalstu Latvijā. Mēs visi bijām kopā kā cilvēki, kas padod roku kaimiņam. Mēs visi arvien ceram. ka baltkrievi drīz varēs dzīvot patiesi brīvā Baltkrievijā.”

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus var izvirzīt kā atsevišķi iedzīvotāji, tā apvienības vai organizācijas.

Aktivitāti Baltkrievijas iedzīvotāju atbalstam Eiropas Pilsoņu balvai pieteica Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Sandra Kalniete un Dace Melbārde, bet Lieni Dambiņu - EP deputāti Inese Vaidere un Ivars Ijabs.

Katrā dalībvalstī iesniegtos pieteikumus izvērtē attiecīgās valsts žūrija, kuru veido trīs EP deputāti, valsts pilsoniskās sabiedrības organizācijas pārstāvis un valsts jaunatnes organizācijas pārstāvis. Žūrija atlasa ne vairāk kā piecus projektus, kurus ar komentāriem nosūta Eiropas Pilsoņu balvas komitejai, kas lemj par uzvarētājiem no visas ES. Katru gadu balvu piešķir ne vairāk kā 50 laureātiem no visas Eiropas, vismaz vienam no katras dalībvalsts. Šogad balva piešķirta 28 laureātiem - no katras dalībvalsts vienam, bet no Latvijas - diviem.

Latvijas žūrijas sastāvā bija EP deputāti Andris Ameriks un Roberts Zīle, bijušais deputāts Aldis Kušķis, biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš un Latvijas Jaunatnes Padomes prezidente Ilze Bergmane.

Liene Dambiņa, kopā ar kolēģiem īstenojot virkni projektu, ir sniegusi palīdzību un izrādījusi solidaritāti neaizsargātākajiem sabiedrības locekļiem, norāda žūrija, uzsverot, ka tā dzīvē iemiesotas Eiropas vērtības.

Žūrijas ieskatā aktivitāte Baltkrievijas iedzīvotāju atbalstam ir solidaritātes apliecinājums praksē, kas stiprina Eiropas vērtības. Tā arī palīdzējusi nodrošināt faktos balstītu informāciju par situāciju Baltkrievijā, tā dodot savu ieguldījumu cīņā ar dezinformāciju.

Eiropas Pilsoņu balvu Eiropas Parlaments iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012), Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013), labdarības fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta (2015), labdarības maratona “Dod Pieci” komanda (2017), kustība “Iespējamā misija” (2018) un līdzdalības platforma “manabalss.lv” (2020).

Vairāk informācijas par Eiropas Pilsoņu balvu šeit.

Jānis Krastiņš

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

janis.krastins@europarl.europa.eu

Tel. 26542369