skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Konference par Eiropas nākotni: iedzīvotāju platformas atklāšana 19. aprīlī

08/04/2021
  • Aicinājums Eiropas iedzīvotājiem: “Nākotne ir tavās rokās”
  • Turpinās darbs pie Konferences digitālās platformas atklāšanas 19. aprīlī
  • Gatavošanās Konferences atklāšanas pasākumam 9. maijā, Eiropas dienā

Tiekoties trešdien, Konferences par Eiropas nākotni valde turpināja sagatavošanas darbus tās atklāšanai.

Valde apstiprināja interaktīvu daudzvalodu digitālo platformu, kas iedzīvotājiem dos iespēju iesaistīties konferences norisē, un turpināja gatavot atklāšanas pasākumu Eiropas dienā, 9. maijā.

Atklātas un iekļaujošas līdzdalības demokrātijas debates

Izmantojot jaunu digitālu platformu, iedzīvotāji visā Eiropā no 19. aprīļa varēs paust savu viedokli par ES nākotnei būtiskām tēmām. Platformā iedzīvotāji varēs nākt klajā ar saviem priekšlikumiem, komentēt citu idejas, kā arī rīkot un piedalīties pasākumos. Platforma kalpos kā Konferences centrālais mezgls, kurā nonāks viss tās ietvaros radītais saturs.

Īpašs atgriezeniskās saites mehānisms apkopos un analizēs galvenās nostādnes, lai tās varētu ņemt vērā arī iedzīvotāju paneļdiskusijās un Konferences plenārsēdēs. Platformā būs pieejama arī informācija par Konferences struktūru un darbu, kā arī materiāli pasākumu rīkotājiem, tostarp gaidāmo notikumu pārskats un to karte.

Pēc tikšanās valdes līdzpriekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts Gijs Fehofstats (“Renew Europe”, Beļģija) sacīja: “Mums šī diskusija jāpadara pēc iespējas aktīvāka, un Covid laikā tas nozīmē eksperimentēšanu ar digitālām platformām. Ar šo platformu mēs piedāvāsim rīkus, kas katram dos iespēju aktīvi iesaistīties diskusijās, un mēs parūpēsimies, lai iedzīvotāju viedoklis tiktu ņemts vērā Konferences secinājumos. Runa ir par iedzīvotāju nākotni, tāpēc tā ir iedzīvotāju Konference.”

Valdes līdzpriekšsēdētāja, Portugāles prezidentūras ES Padomē pārstāve, Eiropas lietu valsts sekretāre Ana Paula Zakariaša sacīja: “Šī digitālā platforma ļaus eiropiešiem paust savas bažas, dalīties sapņos un gaidās un sazināties ar saviem pārstāvjiem. Lai kļūtu stiprāka, ES nepieciešams tās iedzīvotāju spēks. Šis ir izšķirošs mirklis, un platforma mums ļaus atklāti un bez tabu diskutēt par atšķirīgiem uzskatiem.”

Valdes līdzpriekšsēdētāja, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietniece demokrātijas un demogrāfijas jautājumos Dubravka Šuica teica: “Digitālās platformas atklāšana pēc desmit dienām iedzīvotājiem dos unikālu iespēju iesaistīties sarunās un debatēs visas Eiropas mērogā. Tā ļaus cilvēkiem dalīties ar savām idejām, cerībām un sapņiem visās ES valodās. Kustība ir sākusies, un es gaidu iespēju ieraudzīt rezultātu.”

Konferences tēmtveris #NākotnePiederTev ir aicinājums ES iedzīvotājiem iesaistīties ES nākotnes veidošanā: “Nākotne ir tavās rokās”.

Atklāšanas pasākums Eiropas dienā

Valde arī panāca ievērojamu progresu ceļā uz Konferences atklāšanas pasākumu Eiropas dienā, 9. maijā - tas notiks, ja to atļaus epidemioloģiskā situācija. Tāpat valde arī vienojās par savu turpmāko darbu un apsprieda Konferences plenārsesiju rīkošanas pamatprincipus.

Nākamie soļi

Nākamā valdes sēde paredzēta 21. aprīlī, kad paredzēts pabeigt sarunas par reglamentu un spriest par citiem Konferences rīkošanas pamatprincipiem.

Jānis Krastiņš

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

janis.krastins@europarl.europa.eu

Tel. 26542369