skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

2022

2022. gada janvārī Eiropas Parlaments izraudzījās jaunu priekšsēdētāju, amatā ievēlot Maltas deputāti Robertu Metsolu. Par vienu no viņas vietniekiem pirmo reizi kļuva kāds no Baltijas valstu deputātiem - Roberts Zīle. Jau mēnesi vēlāk Krievija iebruka Ukrainā, pamatīgi mainot arī ES dienaskārtību.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments reaģē uz nesen izteiktajām apsūdzībām korupcijā, uzsākot tūlītējas reformas un prasot novērst nepilnības esošajos pretkorupcijas noteikumos.
Lasīt tālāk
EP deputāti rosina reformēt ES 2020.-2027.gada budžetu, lai efektīvāk reaģētu uz vajadzību maiņu, novērstu finansējuma trūkumu, palielinātu elastīgumu un spēju reaģēt uz krīzēm.
Lasīt tālāk
EP deputāti pauž nožēlu par to, ka 90 gadus pēc holodomora Krievija atkal pastrādā briesmīgus noziegumus pret Ukrainas tautu.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti piekrita grozīt regulu, kas ļaus pārskaitīt Ukrainas atbalstam 18 miljardus eiro ES līdzekļu, neraugoties uz Ungārijas veto.
Lasīt tālāk
Ierosinātais tiesību akts paātrinās atļauju piešķiršanu atjaunīgās enerģijas ražotņu, piemēram, saules paneļu un vēja ģeneratoru, uzstādīšanai un pārbūvei.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments 14. decembrī pasniedza 2022. gada Saharova balvu drosmīgajai Ukrainas tautai. Strasbūrā Ukrainu pārstāvēja tās prezidents, ievēlētie līderi un pilsoniskā sabiedrība.
Lasīt tālāk
Demokrātija joprojām ir vissvarīgākā vērtība, kas pēc ES iedzīvotāju ieskatiem Parlamentam jāaizstāv. 72 % respondentu ES un 74 % Latvijā uzskata, ka viņu valsts ir ieguvēja no dalības ES.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti pieņēmuši priekšlikumus, lai aizstāvētu personu ar invaliditāti tiesības un cīnītos pret diskrimināciju.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola pirmdien Strasbūrā plenārsesijas atklāšanā sniedza šādu paziņojumu:
Lasīt tālāk
2. decembrī ES pārvaldes iestāžu pārstāvji kopā ar vairāk nekā 500 pilsoņu izvērtēja, kā norit darbs pie Konferences par Eiropas nākotni priekšlikumu īstenošanas.
Lasīt tālāk
Lai apgādātu Ukrainu ar elektroenerģijas ģeneratoriem, EP priekšsēdētāja Metsola kopā ar Florences mēru un Eurocities prezidentu Dario Nardellu uzsākusi kampaņu “Cerības ģeneratori”.  
Lasīt tālāk
Sākoties 2022. gada FIFA Pasaules kausa izcīņai Katarā, Parlaments pauž nožēlu par tūkstošiem imigrantu strādnieku nāvēm turnīra sagatavošanas darbos.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlamenta deputāti apstiprināja aizdevumu 18 miljardu eiro apmērā, lai atbalstītu Ukrainu karā ar Krieviju.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments atbalstījis lēmumu nepieņemt pases un citus ceļošanas dokumentus, ko Krievija izdevusi nelikumīgi okupētajos Ukrainas un Gruzijas reģionos.
Lasīt tālāk
Nākamā gada ES budžeta sarunās EP deputātiem izdevās panākt lielāku atbalstu Ukrainas kara seku novēršanai un pandēmijas seku likvidēšanas procesam. 
Lasīt tālāk
Pēc Vladimira Putina režīma pastrādātajām zvērībām pret Ukrainas civiliedzīvotājiem Eiropas Parlamenta deputāti pasludinājuši Krieviju par valsti, kas atbalsta terorismu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments pieņēmis jaunus noteikumus, kas palīdzēs efektīvāk aizsargāt ES kritisko infrastruktūru.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti svinīgā ceremonijā Strasbūrā Parlamenta atzīmēja priekšgājēja — Eiropas Ogļu un tērauda kopienas Kopējās asamblejas — izveidošanu 1952. gadā.
Lasīt tālāk
Līdz 2026. gada jūlijam visiem lielajiem biržā kotētajiem uzņēmumiem Eiropas Savienībā būs jāveic pasākumi, lai palielinātu sieviešu pārstāvību vadošos amatos.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien deva zaļo gaismu ES nolīgumiem ar Ukrainu un Moldovu, lai atvieglotu preču pārrobežu pārvadājumus.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien apstiprināja noteikumus, kas liks ES dalībvalstīm ievērot stingrākus kiberdrošības uzraudzības un izpildes pasākumus un saskaņot pret uzbrucējiem vērstos sodus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti vienojās par REPowerEU pasākumu iekļaušanu nacionālajos atveseļošanas plānos, lai atbalstītu neatkarību no Krievijas fosilā kurināmā un paātrinātu zaļo pāreju.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien aicināja ES steidzami atbalstīt Ukrainu, lai dokumentētu uzbrukumus tās kultūras mantojumam un palīdzētu ar tā atjaunošanu.
Lasīt tālāk
Parlaments aicina valstis pirms 27. Klimata pārmaiņu konferences apņemties līdz 2030. gadam darīt vairāk, nekā tās uzņēmušās ar Parīzes nolīgumu, lai ierobežotu globālo sasilšanu.
Lasīt tālāk
Reaģējot uz homofobisku slepkavību Bratislavā, EP aicina ES dalībvalstu valdības apkarot naida runu pret LGBTIQ+ personām, izmeklēt naida noziegumus un saukt pie atbildības par tiem.
Lasīt tālāk
Šā gada Dafnes Karuanas Galicijas balvu žurnālistikā saņēma Klemāna Di Romas un Karola Valada dokumentālā filma “Centrālāfrikas Republika Krievijas maigās varas ietekmē”.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti 2022. gada Saharova balvu par domas brīvību piešķīruši drosmīgajai Ukrainas tautai, ko pārstāv tās prezidents, ievēlētie līderi un pilsoniskā sabiedrība.
Lasīt tālāk
EP deputāti plenārsēdes debatēs ar Komisijas priekšsēdētāja vietnieku Shinu prasīja vērienīgākus ES pasākumus kiberdrošības un kritiskās infrastruktūras aizsardzības jomā.
Lasīt tālāk
Parlaments otrdien ar Padomi un Komisiju apsprieda Ukrainā notiekošā kara ietekmi uz sabiedrību un ekonomiku, kā arī negaidītās peļņas nodokļa ieviešanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments pieņēmis nostāju par jaunām pamatnostādnēm dalībvalstu nodarbinātības politikai, lai aizsargātu neaizsargātos darba ņēmējus un izveidotu iekļaujošāku Eiropas darba tirgu.
Lasīt tālāk
WikiLeaks aktīvists Džulians Asanžs, Ukrainas tauta un tās pārstāvji un Kolumbijas “patiesības komisija” ir izvirzīti 2022. gada Saharova balvai.
Lasīt tālāk
Parlaments nosoda Mahsas Amini nāvi un prasa noteikt ES sankcijas pret viņas slepkavām un personām, kas iesaistītas sieviešu tiesību aizstāvībai veltīto protestu apspiešanā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti mudina visas valstis un starptautiskās organizācijas nepārprotami nosodīt viltus referendumus Ukrainā un Krievijas mēģinājumu ar varu iegūt teritoriju.
Lasīt tālāk
Parlaments aicina uz plašākiem ārkārtas pasākumiem, lai mazinātu spiedienu, ko Eiropas mājsaimniecībām un uzņēmumiem rada strauji augošās enerģijas cenas.
Lasīt tālāk
Lai radītu vidi bez toksiskām vielām un īstu aprites ekonomiku, EP deputāti otrdien vienojās par stingrākiem noturīgo organisko piesārņotāju ierobežojumiem.
Lasīt tālāk
Parlaments devis zaļo gaismu jauniem pasākumiem, kas stiprinās ES slimību profilakses un kontroles sistēmu un atvieglos cīņu pret pārrobežu veselības apdraudējumiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdien deva zaļo gaismu, lai ES valstis un reģioni varētu saņemt papildu atbalstu Krievijas kara Ukrainā radīto izmaksu segšanai.
Lasīt tālāk
Parlaments atbalstījis tiesību aktu, kas pavisam drīz ļaus ES patērētājiem visas savas elektroniskās ierīces uzlādēt ar vienu lādētāju.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlamenta deputāti deva zaļo gaismu 5 miljardu eiro makrofinansiālajam aizdevumam, lai palīdzētu Ukrainai segt akūtās finanšu vajadzības, ko radījis Krievijas iebrukums.
Lasīt tālāk
Parlaments nosoda Ungārijas valdības "tīšos un sistemātiskos centienus" graut Eiropas vērtības un pieprasa progresu LES 7. panta procedūras piemērošanā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments vēlas, lai līdz 2030. gadam atjaunojamie energoresursi tiktu izmantoti daudz plašāk un enerģijas patēriņš tiktu ievērojami samazināts.
Lasīt tālāk
Minimālajai algai visā ES jābūt tādai, kas spēj nodrošināt pienācīgus dzīves un darba apstākļus, un dalībvalstīm ir jāveicina kolektīvas līgumsarunas par atalgojuma līmeni.
Lasīt tālāk
Ikgadējās debatēs par stāvokli Eiropas Savienībā EP deputāti izjautāja Komisijas priekšsēdētāju fon der Leienu par Komisijas darbu pagājušajā gadā un turpmākajiem plāniem.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlaments ar Padomes prezidentvalsts Čehijas pārstāvjiem un Komisiju sprieda par to, kā varētu ierobežot enerģijas cenu straujo kāpumu.
Lasīt tālāk
Lai cīnītos pret klimata pārmaiņām un bioloģiskās daudzveidības samazināšanos, ES uzņēmumi nedrīkstēs pārdot produktus, kas iegūti no atmežotiem vai degradētiem zemes gabaliem.
Lasīt tālāk
Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola, uzstājoties Lisabonā, runāja par to, cik svarīga ir Eiropas gatavība risināt pašreizējos globālos izaicinājumus. “Pasaulei ir vajadzīga spēcīga Eiropa. Mums ir vajadzīga šī cerība.”
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā sadarbība ar Latvijas deputātiem sagatavojis ikgadējo atskaiti par deputātu paveikto un padarītā devumu Latvijas iedzīvotājiem.
Lasīt tālāk
Medijiem ir nozīmīga loma iedzīvotāju informēšanā par Eiropas Savienības un tās iestāžu darbu.
Lasīt tālāk
Ceturtdien EP deputāti deva zaļo gaismu makrofinansiālajam aizdevumam viena miljarda eiro apmērā, lai palīdzētu Ukrainai segt ārējā finansējuma vajadzības, kas ir palielinājušās kara dēļ.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien atbalstīja priekšlikumu ļaut Ukrainas bēgļiem paturēt savā valstī izdotās autovadītāja apliecības, atceļot pienākumu tās apmainīt pret ES vadītāju apliecībām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien deva zaļo gaismu finansiālas palīdzības izmaksai ES zivsaimniecības un akvakultūras nozaru pārstāvjiem, kurus ekonomiski skāris Krievijas iebrukums Ukrainā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien noraidīja priekšlikumu neļaut ar kodolenerģiju un dabasgāzi saistītas saimnieciskās darbības klasificēt kā vidiski ilgtspējīgas.
Lasīt tālāk
EP deputāti aicina Komisiju un ES dalībvalstis novērst šķēršļus, ar ko saskaras sievietes attiecībā uz piekļuvi darba tirgum un bērnu aprūpes pakalpojumiem.
Lasīt tālāk
EP deputāti prasa veikt preventīvus pasākumus pret stresu, ko rada tehnoloģiju lietošana un pārmērīga pieslēgtība darbam, lai tādējādi risinātu garīgās veselības problēmas.
Lasīt tālāk
Jaunajos ES noteikumos par digitālo vidi ir izklāstīti vēl nebijuši standarti attiecībā uz tiešsaistes uzņēmumu pārskatatbildību atvērtā un konkurētspējīgā digitālajā tirgū.
Lasīt tālāk
Reaģējot uz Krievijas karu pret Ukrainu, jaunās regulas mērķis ir jau pirms ziemas iestāšanās atjaunot Eiropas stratēģiskās gāzes rezerves, lai garantētu energoapgādes drošību.
Lasīt tālāk
EP ir pieņēmis nostāju par trim būtiskiem ES tiesību aktu projektiem, kas līdz 2030. gadam par vismaz 55 % samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas un aizsargātu darbavietas un iedzīvotājus.
Lasīt tālāk
2022. gada Eiropas Pilsoņu balva piešķirta nodibinājumam Hospiss LV par pilotprojektu, sniedzot aprūpes palīdzību onkoloģijas pacientiem cieņpilnai aiziešanai.
Lasīt tālāk
Krievijas karš pret Ukrainu visā Eiropā ir pastiprinājis sabiedrības atbalstu ES, liecina Eiropas Parlamenta (EP) Eirobarometra pavasara aptaujas rezultāti.
Lasīt tālāk
Ceturtdien EP deputāti pieprasīja tiesības Parlamentam iesniegt likumdošanas priekšlikumus, kas stiprinātu ES demokrātiju un atjaunotu iestāžu līdzsvaru.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Parlaments pieņēma rezolūciju, kurā aicina Eiropadomi sākt ES Līgumu grozīšanas procesu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā uzsver, ka pilnīga atbilstība ES vērtībām ir priekšnoteikums jebkādu ES Atveseļošanas fonda līdzekļu saņemšanai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments nosoda sieviešu seksuālās un reproduktīvās veselības tiesību pasliktināšanos visā pasaulē, tostarp ASV un dažās ES valstīs, un aicina nodrošināt drošu abortu pieejamību.
Lasīt tālāk
Parlaments trešdien atbalstīja stingrākus CO2 emisiju standartus jauniem vieglajiem pasažieru un kravas automobiļiem, pieņemot nostāju par daļu no tiesību aktiem "Fit for 55”.
Lasīt tālāk
Reaģējot uz Krievijas karu Ukrainā, Eiropas Savienībai ir strauji jāīsteno Versaļas deklarācija, veicot būtiskas izmaiņas ES ārpolitikā, drošības un aizsardzības politikā.
Lasīt tālāk
Trešdien savā uzrunā EP deputātiem Ukrainas Augstākās Radas (parlamenta) priekšsēdētājs Ruslans Stefančuks aicināja Eiropas Savienību apstiprināt viņa valsts pieteikumu dalībai ES.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola trešdien svinīgā ceremonijā pasniedza 2022. gada LUX Eiropas Skatītāju balvu bosniešu režisores Jasmilas Žbaničas filmai "Quo vadis, Aida?"
Lasīt tālāk
EP deputāti pauž nosodījumu par atbalstu, ko Baltkrievijas režīms un diktators Aleksandrs Lukašenko sniedz neizprovocētajam Krievijas karam Ukrainā.
Lasīt tālāk
EP aicina rast finansējuma avotus, lai kompensētu kara radītās sekas: konfiscējot Krievijas oligarhu aktīvus, izmantojot jaunus ES pašu resursus un pilnībā izmantojot pašreizējo ES budžetu.
Lasīt tālāk
Krievijas līderu un militāro komandieru un viņu sabiedroto noziegumi pret Ukrainu būtu jāizmeklē īpašam starptautiskajam tribunālam.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlaments atbalstīja lēmumu uz gadu atcelt ES ievedmuitas nodokļus visam Ukrainas eksportam, lai atbalstītu valsts ekonomiku.
Lasīt tālāk
Trešdien uzrunājot Eiropas Parlamentu Moldovas prezidente Maja Sandu aicināja ES dalībvalstis atbalstīt Moldovas centienus iestāties Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
Eiropas dienā Eiropas Parlamenta, Komisijas un Padomes priekšsēdētāji saņēma galīgo ziņojumu ar ES reformēšanas priekšlikumiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments pauž atzinību Eiropas transporta un tūrisma operatoriem par palīdzību bēgļiem, prasa Krievijai atdot nozagtās lidmašīnas un aicina pastiprināt sankcijas pret Krieviju.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments piekrīt saglabāt ES digitālā Covid sertifikāta sistēmu vēl uz gadu - līdz 2023. gada jūnijam.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina ES aizsargāt sievietes, kas bēg no Ukrainas, no vardarbības un cilvēku tirdzniecības un nodrošināt viņām piekļuvi būtiskiem veselības aprūpes pakalpojumiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti atbalsta vērienīgos, uz iedzīvotāju interesēm vērstos plenārsēdes par Eiropas nākotni priekšlikumus, lai padziļināti reformētu ES.
Lasīt tālāk
Parlaments ir gatavs sākt sarunas par vienotu lādētāju, lai mazinātu elektronisko atkritumu daudzumu un padarītu ērtāku atšķirīgu mobilo tālruņu, planšetdatoru un digitālo kameru lietošanu.
Lasīt tālāk
Trešdienas debatēs EP deputāti uzsvēra, ka ES iekšējai vienotībai un solidaritātei ir izšķiroša nozīme gan tagad, gan arī, lai palīdzētu nākotnē atjaunot Ukrainu.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlaments pieņēma Īpašās komitejas attiecībā uz mākslīgo intelektu digitālajā laikmetā (AIDA) galīgos ieteikumus.
Lasīt tālāk
Parlaments vēlas reformēt ES Vēlēšanu aktu un aizstāt 27 atšķirīgās vēlēšanu sistēmas ar vienu Eiropas vēlēšanu sistēmu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments 3. maijā, Pasaules preses brīvības dienā, oficiāli izsludina pieteikšanos Dafnes Karuanas Galicijas balvai žurnālistikā.
Lasīt tālāk
Nedēļas nogalē savu darbu noslēdza Konferences par Eiropas nākotni plenārsēde, deputātiem atbalstot iedzīvotāju priekšlikumus un paziņojot, ka Parlaments plāno rosināt ES reformas.
Lasīt tālāk
ES likumdevēji vienojušies par būtiskiem noteikumiem, kas ļaus apkarot nelikumīga satura izplatīšanu tiešsaistē un aizsargās cilvēku pamattiesības digitālajā vidē.
Lasīt tālāk
Jaunajām "tiesībām uz remontējamību" ir jāietver izturīgu un labojamu preču projektēšana, kā arī plašāka informācija uz marķējuma un paplašinātas garantijas tiesības.
Lasīt tālāk
EP deputāti aicina izveidot drošus ceļus no kara bēgošajiem bērniem, kā arī steidzami sniegt palīdzību tiem, kuri ir pārvietoti valsts iekšienē vai iestrēguši ielenktajās teritorijās.
Lasīt tālāk
ES dalībvalstis, kurās patvērumu raduši cilvēki, kas bēg no Krievijas iebrukuma Ukrainā, nekavējoties saņems 3,4 miljardus eiro, ceturtdien nolēma Eiropas Parlamenta deputāti.
Lasīt tālāk
Paužot vislielāko sašutumu par ziņām par Krievijas bruņoto spēku pastrādātajiem nežēlīgajiem noziegumiem, Parlaments pieprasa saukt pie atbildības tos, kas izdarījuši kara noziegumus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien atbalstīja plānu paātrināt Eiropas stratēģisko gāzes rezervju papildināšanu, lai mājsaimniecībām un uzņēmumiem pietiktu gāzes nākamajai apkures sezonai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdien apstiprināja jaunus noteikumus par to, kā atlasīt enerģētikas projektus ES finansējuma piešķiršanai, lai saskaņotu spēkā esošos noteikumus ar ES zaļo kursu.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdienas debatēs aicināja ES mazināt tās enerģētisko atkarību no Krievijas un nodrošināt tīrāku un pieejamāku enerģiju.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina nekavējoties sniegt Ukrainai būtisku palīdzību pārtikas piegādē, kā arī vairot ES pārtikas nodrošinājuma neatkarību.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Parlaments paziņoja to Eiropas Parlamenta deputātu vārdus, kuri darbosies trīs jaunās pagaidu komitejās, kas tika izveidotas 10. martā.
Lasīt tālāk
Saskaņā ar ceturtdien Parlamentā pieņemtajiem plāniem, shēmu "abonē viesos tāpat kā mājās" Eiropas Savienībā atjaunos vēl uz desmit gadiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien deva zaļo gaismu ES kohēzijas un patvēruma finansējuma novirzīšanai uz ES dalībvalstīm, kuras sniedz patvērumu tiem, kas bēg no Krievijas iebrukuma Ukrainā.
Lasīt tālāk
EP deputāti debatēs gandrīz mēnesi pēc Krievijas uzbrukuma Ukrainai, vienprātīgi nosodīja brutālo iebrukumu un aicināja turpināt piemērot sankcijas Maskavai un aizsargāt Eiropas ekonomiku.
Lasīt tālāk
Uzrunājot EP deputātus, Kanādas premjerministrs Džastins Trudo uzsvēra, ka NATO un ES pašlaik ir apņēmīgākas un vienotākas nekā jebkad agrāk, un aicināja pastiprināt spiedienu uz Putinu.
Lasīt tālāk
Parlaments ir gatavs sākt sarunas ar ES dalībvalstu valdībām par jaunajiem noteikumiem, kas reglamentēs bateriju dzīves ciklu, sākot no to projektēšanas līdz pat lietošanas beigām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien apstiprināja ES vides programmu līdz 2030. gadam, kuras mērķis ir paātrināt ES pāreju uz klimatneitrālu, tīru, aprites un labklājības ekonomiku.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments, nobažījies par dalībvalstu piedāvāto iespēju nopirkt ES pilsonību, ierosina noteikumus, lai regulētu pilsonības un uzturēšanās atļauju piešķiršanu ar investīciju shēmām.
Lasīt tālāk
EP deputāti norāda, ka pretpasākumu un sabiedrības informētības trūkums rada kārdinājumu ļaunprātīgiem ārvalstu spēkiem iejaukties ES demokrātijā.
Lasīt tālāk
Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Eiropas Parlamenta deputāti aicina stiprināt ES aizsardzību un turpināt samazināt Eiropas enerģētisko atkarību no Kremļa.
Lasīt tālāk
Bēgot no kara, Ukrainu pametuši jau divi miljoni iedzīvotāju, galvenokārt dodoties uz Eiropas Savienību. Dalībvalstīm būs jāturpina izrādīt solidaritāti, otrdien debatēs sacīja EP deputāti.
Lasīt tālāk
Uzrunājot Eiropas Parlamentu Starptautiskajā sieviešu dienā, ukraiņu rakstniece Oksana Zabužko pievērsās traģiskajai situācijai, kurā pēc Krievijas uzbrukuma nonākuši Ukrainas iedzīvotāji.
Lasīt tālāk
Sievietes prasa, lai EP cīnītos pret cilvēku tirdzniecību, seksuālu izmantošanu un psiholoģisko un fizisko vardarbību pret sievietēm un novērstu vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirību.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta delegācija ir noslēgusi trīs dienu faktu vākšanas misiju Latvijā un Lietuvā, lai izpētītu situāciju ar patvēruma meklētājiem, kas ieceļo ES caur Baltkrieviju.
Lasīt tālāk
Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, EP deputāti pieprasa stingrākas sankcijas pret Krieviju un jaunus centienus piešķirt Ukrainai ES kandidātvalsts statusu.
Lasīt tālāk
Debatējot par Krievijas iebrukumu Ukrainā, EP deputāti pauda nelokāmu atbalstu Ukrainai un centieniem tuvināt Ukrainu Eiropas kopienai.
Lasīt tālāk
1.-3. martā Latvijā un Lietuvā notiks EP Pilsoņu brīvību komitejas deputātu faktu vākšanas misija. Tās uzmanības centrā būs migrācijas jautājumi, īpaši stāvoklis pie Baltkrievijas robežas.
Lasīt tālāk
Parlamenta priekšsēdētāja un politisko grupu vadītāji pieņem paziņojumu par Krievijas militāro uzbrukumu Ukrainai un izsludina ārkārtas plenārsesiju nākamotrdien.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) aicina iedzīvotājus un organizācijas izvirzīt kandidātus Eiropas Pilsoņu balvai – apbalvojumam, kuru reizi gadā piešķir par ieguldījumu savstarpējās sapratnes un saliedētības veicināšanā.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti deva zaļo gaismu makrofinansiālajam aizdevumam 1,2 miljardu eiro apmērā, lai palīdzētu Ukrainai segt tās ārējā finansējuma vajadzības 2022. gadā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments vēlas pastiprināt pašreizējos noteikumus un tirgus uzraudzības pasākumus, lai nodrošinātu, ka visas ES tirgū pārdotās rotaļlietas ir drošas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien pieņēma galīgos ieteikumus visaptverošai un koordinētai ES stratēģijai cīņā pret vēzi.
Lasīt tālāk
Debatēs par ES un Krievijas attiecībām, Eiropas drošību un Krievijas militārajiem draudiem Ukrainai Eiropas Parlamenta deputāti aicināja uz vienotu ES rīcību un pauda atbalstu Ukrainai.
Lasīt tālāk
Trešdien pieņemtajā ziņojumā Eiropas Parlamenta deputāti izklāsta ieteikumus straujākai jūras vēja enerģijas apgūšanai.
Lasīt tālāk
Covid-19 pandēmijas laikā ievērojami pieaudzis iedzīvotāju atbalsts ES un jo īpaši Eiropas Parlamentam, liecina otrdien publicētā jaunākā Eirobarometra aptauja.
Lasīt tālāk
EP Ārlietu un Drošības un aizsardzības apakškomiteju deputāti no 30. janvāra līdz 2. februārim dosies ārkārtas apmeklējumā uz Ukrainu, lai iegūtu informāciju par pašreizējo krīzi.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments un Komisija šodien publisko kopīgu Eirobarometra speciālaptauju par Eiropas nākotni.
Lasīt tālāk
Iejaukšanās ir naidīgiem ārvalstu spēkiem pievilcīga taktika, jo Eiropas Savienībai nav pretpasākumu, secināts Sandras Kalnietes (EPP,LV) sagatavotajā ziņojumā par ārvalstu iejaukšanos.
Lasīt tālāk
Noslēdzot 18 mēnešus ilgo izmeklēšanu, EP prasa ES dalībvalstīm gādāt par dzīvnieku labturību pārvadāšanas laikā un vairāk pārvadāt gaļu, nevis dzīvus dzīvniekus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments vienojās par pasākumiem, kas palīdzēs tiešsaistē cīnīties pret nelikumīgu saturu, noteiks platformām atbildību par to algoritmiem un uzlabos satura moderāciju.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments balsoja par Eiropas Revīzijas palātas (ERP) sastāva daļēju atjaunošanu, jo 2022. gada maijā beidzas Čehijas, Latvijas, Polijas un Slovēnijas locekļu pilnvaru termiņš.
Lasīt tālāk
ES būs labāk sagatavojusies veselības krīžu pārvaldībai nākotnē, ieviešot jaunus instrumentus zāļu un medicīnas ierīču trūkuma novēršanai.
Lasīt tālāk
Francijas prezidents E. Makrons trešdien Eiropas Parlamenta deputātiem izklāstīja mērķus un politisko stratēģiju turpmākajiem sešiem mēnešiem, kuros Francija būs Eiropas Savienības vadībā.
Lasīt tālāk
Otrdienas Eiropas Parlaments vairākās balsošanas kārtās ievēlēja 14 priekšsēdētājas vietniekus, kas šo amatu ieņems divarpus gadus līdz Parlamenta pašreizējā pilnvaru termiņa beigām.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlamenta deputāti jau pirmajā balsošanas kārtā ar 458 balsīm par Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju uz laiku līdz 2024. gadam ievēlēja Robertu Metsolu (EPP, Malta).
Lasīt tālāk
Roberta Metsola, Alise Kunke, Kosma Zlotovskis un Sira Rego izvirzīti EP priekšsēdētāja amatam uz pašreizējā sasaukuma pilnvaru termiņa otro pusi – nākamajiem divarpus gadiem.
Lasīt tālāk
EP deputāti pirmdien Strasbūrā svinīgā ceremonijā plenārsēdes laikā godināja mūžībā aizgājušo Parlamenta priekšsēdētāju Dāvidu Mariju Sasoli.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli mūžībā aizgāja 2022. gada 11. janvārī. Nākampirmdien Strasbūrā Eiropas Parlamentā notiks ceremonija viņa piemiņai.
Lasīt tālāk