skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

ES Covid sertifikāts: Parlaments atbalsta termiņa pagarinājumu par gadu

05/05/2022
  • Pašreizējie noteikumi zaudē spēku 30. jūnijā
  • Nekavējoties sāks sarunas ar Padomi par termiņa pagarināšanu
  • Eiropas Parlaments vēlas, lai pēc sešiem mēnešiem shēmu pārskatītu un, vajadzības gadījumā, atceltu

Eiropas Parlaments piekrīt saglabāt ES digitālā Covid sertifikāta sistēmu vēl uz gadu - līdz 2023. gada jūnijam.

Lai nodrošinātu ES pilsoņu tiesības brīvi pārvietoties neatkarīgi no tā, kā attīstās Covid-19 pandēmija, EP plenārsesijā atbalstīja Pilsoņu brīvību komitejas lēmumu sākt sarunas ar dalībvalstīm par ES digitālā Covid sertifikāta sistēmas darbības termiņa pagarināšanu vēl uz 12 mēnešiem.

Līdztekus sertifikāta shēmas darbības termiņa pagarināšanai līdz 2023. gada 30. jūnijam izmaiņas arī ļautu dalībvalstīm piešķirt testēšanas sertifikātus, pamatojoties uz jauna veida antigēnu testiem.

EP nostāju plenārsesijā ceturtdien apstiprināja ar 432 balsīm par, 130 pret un 23 atturoties (ES pilsoņi) un ar 441 balsi par, 132 pret un 20 atturoties (trešo valstu pilsoņi).

Pārskatīšana pēc sešiem mēnešiem

EP deputāti lūdz Komisiju sešus mēnešus pēc shēmas pagarināšanas izvērtēt, vai tā ir nepieciešama un samērīga. EP deputāti vēlas, lai regulas piemērošanas periods būtu pēc iespējas īsāks, un to atceltu, tiklīdz to atļauj epidemioloģiskā situācija.

EP deputāti grozīja priekšlikumu, lai uzsvērtu, ka dalībvalstīm būtu jāizvairās no papildu ierobežojumiem sertifikāta turētāju pārvietošanās brīvībai, ja vien tas nav absolūti nepieciešams. Ja ierobežojumi tiek uzlikti, tiem jābūt nosacītiem, samērīgiem un pamatotiem Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra un ES Veselības drošības komitejas jaunākajos zinātniskajos ieteikumos.

Turpmākie pasākumi

Sarunas ar Padomi, lai vienotos par sertifikāta pagarināšanu, var sākties nekavējoties, lai noteikumi tiktu ieviesti pirms pašreizējās sistēmas darbības termiņa beigām 30. jūnijā.

Konteksts

ES digitālo Covid sertifikātu izveidoja 2021. gada jūnijā, lai uz ierobežotu 12 mēnešu laikposmu atvieglotu brīvu pārvietošanos Eiropā pandēmijas laikā.

Papildu informācija

Jānis KRASTIŅŠ
Preses sekretārs Latvijā
(+371) 6708 5461
(+371) 26 542 369
janis.krastins@europarl.europa.eu