skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Parlaments prasa pārtraukt Ukrainas civiliedzīvotāju deportācijas

15/09/2022

- Krievijai nekavējoties jāpārtrauc Ukrainas civiliedzīvotāju piespiedu pārvietošana

- Jāpārtrauc no Ukrainas pārsūtīto bērnu adoptēšana Krievijā

Eiropas Parlaments prasa pārtraukt Ukrainas civiliedzīvotāju deportācijas

Ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlaments nosoda Ukrainas civiliedzīvotāju deportāciju uz Krieviju un Ukrainas bērnu piespiedu adopciju Krievijā.

Parlaments asi nosoda Krievijas Bruņoto spēku, tiem pietuvināto spēku un dažādo okupācijas iestāžu izdarītās zvērības, it sevišķi Ukrainas civiliedzīvotāju, tostarp bērnu, deportāciju uz Krieviju, kā arī šausminošās Krievijas darbības tā sauktajās “filtrācijas nometnēs”, kur tiek sadalītas ģimenes un pazūd cilvēki, kas atzīti par “nevēlamiem”;

EP deputāti prasa, lai Krievija pilnībā ievēro pienākumus, ko tai uzliek starptautiskās tiesības, un nekavējoties izbeidz Ukrainas civiliedzīvotāju deportāciju un ar spaidiem īstenoto pārsūtīšanu uz Krieviju un Krievijas okupētajām teritorijām.

Norādot, ka piespiedu pārvietošana ir kara noziegums un potenciāls noziegums pret cilvēci, viņi arī prasa pārtraukt no visas Ukrainas starptautiski atzītās teritorijas pārsūtīto bērnu adoptēšanu Krievijā, un prasa, lai Krievija atceļ visus tiesību aktus, kas atvieglo ukraiņu bērnu adoptēšanu.

Pilns rezolūcijas teksts pieejams šeit.  

SAITES

Ārlietu komiteja

https://www.europarl.europa.eu/committees/en/afet/home/highlights

Cilvēktiesību apakškomiteja

https://www.europarl.europa.eu/committees/en/droi/home/highlights

Noskatīties plenārsēdes debašu videoierakstus (14.09.2022.)

https://www.europarl.europa.eu/plenary/en/debates-video.html

 

Jānis KRASTIŅŠ
Preses sekretārs Latvijā
(+371) 6708 5461
(+371) 26 542 369
janis.krastins@europarl.europa.eu