skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Parlaments: darbs pie Ukrainas nākotnes jāsāk tagad

02/02/2023

• ES un Ukrainai jāstrādā pie tā, lai sāktu iestāšanās sarunas
• Jāpalielina militārais, ekonomiskais un humānais atbalsts Kijivai
• Jāievieš desmitā sankciju pakete pret Maskavu

Pirms ES un Ukrainas samita Kijivā Eiropas Parlamenta deputāti atkārtoti apliecina atbalstu Ukrainas dalībai ES, uzsverot, ka vajadzīgs “uz nopelniem balstīts” pievienošanās process.

Ceturtdien Eiropas Parlamenta deputāti pieņēma rezolūciju, kurā sīki izklāsta savas vēlmes attiecībā uz gaidāmo ES un Ukrainas politisko līderu augstākā līmeņa sanāksmi 3. februārī Kijivā.

Rezolūcijā ir pausta prasība "strādāt pie tā, lai sāktu pievienošanās sarunas, un atbalstīt ceļvedi, kurā izklāstīti turpmākie pasākumi, lai Ukraina varētu pievienoties ES vienotajam tirgum”.

Atkārtoti paužot atbalstu Ukrainas nākotnes dalībai Eiropas Savienībā — pēc Ukrainas iesniegtā pieteikuma 2022. gada 28. februārī — EP deputāti uzsver, ka pievienošanās ir uz nopelniem balstīts process, kas ietver attiecīgo procedūru ievērošanu un ar ES saistīto reformu un pievienošanās kritēriju izpildi. Viņi arī aicina Ukrainas iestādes pēc iespējas ātrāk veikt nozīmīgas reformas, lai efektīvi izpildītu kritērijus valsts dalībai Eiropas Savienībā.

Jāpalielina ES atbalsts Ukrainai

Parlaments mudina ES dalībvalstis pastiprināt un paātrināt militāro palīdzību Kijevai, jo īpaši ieroču piegādi, kā arī būtisku politisko, ekonomisko, infrastruktūras, finansiālo un humāno atbalstu.

Parlaments arī aicina līderus gaidāmajā ES un Ukrainas samitā par prioritāti noteikt visaptverošu atveseļošanas pasākumu paketi Ukrainai. Šajā pasākumu kopumā galvenā uzmanība ir jāpievērš tūlītējai, vidēja termiņa un ilgtermiņa atjaunošanai un atveseļošanai. Atbalstam arī jāpalīdz veicināt Ukrainas ekonomisko izaugsmi, tiklīdz karš būs beidzies.

Novērtējot Ukrainas atjaunošanas vajadzības, rezolūcijā atkārtoti pausts Parlamenta aicinājums Ukrainas atjaunošanu finansēt no iesaldētajiem Krievijas Centrālās bankas un Krievijas oligarhu aktīviem.

Stingrāk jāvēršas pret Maskavu

Uzsverot, cik svarīgi ir ES valstīm turpināt demonstrēt vienotību Krievijas agresijas priekšā, EP deputāti aicina dalībvalstis pēc iespējas drīzāk pieņemt desmito sankciju paketi pret Maskavu un proaktīvi ierosināt jaunas nozares un personas, pret kurām vērst sankcijas.

EP deputāti tāpat aicina piemērot sankcijas Krievijas uzņēmumiem Lukoil un Rosatom un citiem, kas joprojām darbojas ES tirgū. Sankcijas būtu jāpiemēro arī amatpersonām, kas iesaistītas dažādās nelikumīgās darbībās, tostarp piespiedu deportācijās un nelikumīgu referendumu rīkošanā okupētajā Ukrainas teritorijā.

Visbeidzot rezolūcijā atkārtoti pausts EP deputātu aicinājums nekavējoties noteikt pilnīgu embargo fosilā kurināmā un urāna importam no Krievijas un pilnībā atteikties no Nord Stream 1 un Nord Stream 2 gāzes cauruļvadu būvniecības, lai “pārtrauktu finansēt Putina kara mašīnu ar ES līdzekļiem”.

Rezolūciju EP deputāti pieņēma ar 489 balsīm par, 36 pret un 49 atturoties.

Papildu informācija

Pieņemtais teksts būs pieejams šeit (02.02.2023.)

Noskatīties debašu videoierakstu (02.02.2023.)

Videoklips: intervija ar Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas priekšsēdētāju Deividu Makalisteru par karu Ukrainā

Paziņojums presei: "Eiropas Parlaments pasludina Krieviju par valsti, kas atbalsta terorismu" (23.11.2022.)

EP Multimediju centrs: brīvi lietojamas fotogrāfijas, video un audio materiāli

Jānis KRASTIŅŠ
Preses sekretārs Latvijā
(+371) 6708 5461
(+371) 26 542 369
janis.krastins@europarl.europa.eu