skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
Skolu komandas
Skolu komandas
 
EP Vēstnieku skolas
EP Vēstnieku skolas
 

EP Vēstnieku skola

2. februārī plkst. 16.00 Zoom platformā notiks EP Vēstnieku skolu programmas tiešsaistes lekcija “Vēlēšanas Eiropā un Eiropas vēlēšanas”.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolu programmas Atklātās stundas norit gan attālināti, gan klātienē. Jau kopš pērnā gada nogales līdz pat 2023. gada maijam skolēni kopā ar EP deputātiem un programmas eksperti, politoloģi Žanetu Ozoliņu izzina demokrātiju un aktuālas ES tēmas.
Lasīt tālāk
Janvāra pirmajās nedēļās EP Vēstnieku skolu komandas tika aicinātas iejusties Eiropas Parlamenta (EP) deputātu lomās, lai kā dažādu politisko grupu pārstāvji definētu Eiropas Savienības attīstības prioritātes.
Lasīt tālāk
Vēlēšanas nav tikai biļetena iemešana vēlēšanu urnā. Vēlēšanas ir augstākā līdzdalības forma demokrātijā, tāpēc ir svarīgi sagatavoties. Vēlēšanu ceļa karte parāda vēlēšanu procesa daudzveidību un piedāvāt tematus, kurus ir vērts apdomāt, pirms doties vēlēt.
Lasīt tālāk
Vairāk nekā 75 Latvijas skolas, simtiem skolotāju un tūkstošiem skolēnu trīs gadu garumā sadarbībā ar valsts un Eiropas Savienības augstākajām amatpersonām, izciliem ekspertiem, medijiem un programmas absolventiem pētīs parlamentārās demokrātijas visdažādākos aspektus. Tā ir iespēja apzināties savu #Pilsoņaspēku un izprast kā likumdošana, tieslietu sistēma, sabiedrības iesaiste un vēlēšanas nodrošina Latvijas un Eiropas parlamentārās demokrātijas ilgtspēju. 2021./2022.m.g. turpināsim ar pilsoniskuma tēmu. Tiekamies EP Vēstnieku skolu tiešsaistes stundās!  
Lasīt tālāk

Mācību materiāli

Skolotājiem

20/04/2022

📋 Materiāli EP Vēstnieku skolu Atklātajām stundām 📋 EP Vēstnieku skolu projekti: Kas ir Parlamentārā demokrārija? 📋 Mācību materiāli parlamentārās demokrātijas skairošanas cikla ietvaros 📋 Izzini Eiropu spēlējoties 📋 Kā mācīt par klimata pārmaiņām? 📋 Motivē zināt: mācību materiāli par Eiropas Savienību 📋 Interaktīvas nodarbības par Eiropas Savienību – jauns mācību materiāls “Europe@school"  📋 Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas mācību materiāls “Trāpīts – ES”  📋  Jēgpilnām sarunām par Eiropu
Lasīt tālāk
EP Vēstnieku skolu programmas viens no lielākajiem panākumiem ir Atklātās stundas. Tās sniedz jaunas zināšanas, ļauj rast negaidītas pieejas ES jautājumu skaidrošanai, dalīties ar atziņām ar skolas draugiem un tikties ar radošiem un iedvesmojošiem viesiem. Kvalitatīvas Eiropas Savienības tematikai veltītas mācību stundas veicina jauniešu apziņu par sevi kā nozīmīgu Eiropas daļu, rosina izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivē līdzdarboties.
Lasīt tālāk

Paveiktais

Visa mācību gada garumā Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas aktīvi pētīja pilsoniskā aktīvisma lomu parlamentārajā demokrātijā. Skolēnu projekti ar skolotāju palīdzību pārtapa unikālā metodisko materiālu krātuvē, kas vienkāršā veidā izskaidro pilsoniskā aktīvisma lomu parlamentārajā demokrātijā, aicinot arī citus jauniešus atklāt savu #Pilsoņaspēku.
Lasīt tālāk
Visa mācību gada garumā Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas aktīvi pētīja parlamentārās demokrātijas visdažādākos aspektus – likumdošanu, tieslietu sistēmu, sabiedrības iesaisti un vēlēšanas. Izmantojot šīs zināšanas, skolēni ar pedagogu palīdzību izveidoja unikālu metodisko materiālu krātuvi, kas izskaidro parlamentārās demokrātijas ābeci. Tā bija iespēja apzināties savu #Pilsoņaspēku un izskaidrot to saviem vienaudžiem.
Lasīt tālāk
2022./2023. mācību gads
2021./2022. mācību gads
2020./2021. mācību gads
2019./2020. mācību gads
2018./2019. mācību gads
2017./2018. mācību gads
2016./2017.mācību gads