skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
Skolu komandas
Skolu komandas
 
Darbs skolā
Darbs skolā
 

Mācību materiāli

Skolotājiem

20/04/2022

📋 Materiāli EP Vēstnieku skolu Atklātajām stundām 📋 EP Vēstnieku skolu projekti: Kas ir Parlamentārā demokrārija? 📋 Mācību materiāli parlamentārās demokrātijas skairošanas cikla ietvaros 📋 Izzini Eiropu spēlējoties 📋 Kā mācīt par klimata pārmaiņām? 📋 Motivē zināt: mācību materiāli par Eiropas Savienību 📋 Interaktīvas nodarbības par Eiropas Savienību – jauns mācību materiāls “Europe@school"  📋 Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas mācību materiāls “Trāpīts – ES”  📋  Jēgpilnām sarunām par Eiropu
Lasīt tālāk

EP Vēstnieku skola

Ar pilsoniskā aktīvisma labās prakses piemēru skolās un apkaimēs prezentēšanu noslēgsies programmas Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu 2021./2022. mācību gads. Izlaidumam var sekot tiešsaistē 30. maijā plkst. 13.00 EP biroja Latvijā Facebook lapā!
Lasīt tālāk
Visa mācību gada garumā Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas aktīvi pētīja pilsoniskā aktīvisma lomu parlamentārajā demokrātijā. Skolēnu projekti ar skolotāju palīdzību pārtapa unikālā metodisko materiālu krātuvē, kas vienkāršā veidā izskaidro pilsoniskā aktīvisma lomu parlamentārajā demokrātijā, aicinot arī citus jauniešus atklāt savu #Pilsoņaspēku.
Lasīt tālāk

Eiropas diena 2022

24/05/2022

  Eiropas diena 2022. gadā pavadīta miera, solidaritātes un pilsoniskās līdzdalības noskaņās. Eiropas Parlamenta vēstnieki atgādināja par Eiropas idejas spēku savās skolās, apkaimēs un novados. Šajā gadā mums līdzās bija jaunieši un viņu skolotāji no Ukrainas, kuru skatījums uz Eiropas vērtībām atgādināja par nepieciešamību rūpēties par sasniegto un ikdienā aizstāvēt tos principus, kas nodrošinājuši mieru un labklājību Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
23. martā plkst. 16.00 jauniešu un redzamāko Latvijas aktīvistu saruna par pilsonisko aktīvismu tiešraidē Eiropas Parlamenta biroja Latvijā Facebook lapā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolu programmas Atklātās stundas šajā mācību gadā turpinās gan attālināti, gan klātienē. Maijā skolēni kopā ar EP deputātiem Ivaru Ijabu, Daci Melbārdi, Nilu Ušakovu un Robertu Zīli, kā arī EP Vēstnieku skolu programmas eksperti, politoloģi Žanetu Ozoliņu izzina demokrātiju un aktuālas ES tēmas.
Lasīt tālāk
17. februārī plkst. 15.00 Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu jaunieši tiešsaistē diskutēs ar izciliem Latvijas žurnālistiem par mediju lomu parlamentārajā demokrātijā.
Lasīt tālāk
14. janvārī Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas tiešsaistes lekcijā tiksies ar valsts pārvaldes un pašvaldību lietu eksperti prof. Ivetu Reinholdi no Latvijas Universitātes, lai uzzinātu kādas ir pilsoņa iespējas līdzdarboties Latvijā un Eiropā! #PilsoņaSpēks
Lasīt tālāk
  Noskaties video sveicienus no Sarunu festivāla LAMPA direktores Ievas Moricas, Latvijas jauniešu delegātes ANO Natālijas Knipšes, Latvijas Pilsoniskās alianses padomes priekšsēdētāja Vadima Koroļova, laikraksta "Kurzemnieks" žurnālista Alberta Dintera un LTV Ziņu Dienests žurnālistes Inas Strazdiņas un iedvesmojies! #PilsoņaSpēks
Lasīt tālāk
6. decembrī plkst. 15:00 Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu jaunieši diskutēs ar Latvijas NVO līderiem par pilsoniskās sabiedrības lomu parlamentārā demokrātijā.
Lasīt tālāk
25. novembrī Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas tiešsaistē tikās ar Māru Sīmani no Pārresoru koordinācijas centra, lai saprastu - kas ir, kāds ir un kā top Latvijas Nacionālais plāns! Tas ir pamats Latvijas attīstībai un Latvijas Eiropas iniciatīvu īstenošanai.
Lasīt tālāk
2021./2022. m.g. Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas kopā ar ES un valsts amatpersonām, kā arī jomas ekspertiem turpina pētīt parlamentārās demokrātijas tēmu. Fokusā: pilsoniskums. Tiks īstenoti vairāki reģionālie semināri ar Latvijas EP deputātu dalību.
Lasīt tālāk
Pabeidzi EP Vēstnieku skolu* un vēlies turpināt būt eiropeiski aktīvs/-a? Piesakies Eiropas kopienas viedokļu līderu programmai un piedzīvo izaugsmi, dibini vērtīgus kontaktus un sāc savu karjeru spoži!
Lasīt tālāk
Vairāk nekā 75 Latvijas skolas, simtiem skolotāju un tūkstošiem skolēnu trīs gadu garumā sadarbībā ar valsts un Eiropas Savienības augstākajām amatpersonām, izciliem ekspertiem, medijiem un programmas absolventiem pētīs parlamentārās demokrātijas visdažādākos aspektus. Tā ir iespēja apzināties savu #Pilsoņaspēku un izprast kā likumdošana, tieslietu sistēma, sabiedrības iesaiste un vēlēšanas nodrošina Latvijas un Eiropas parlamentārās demokrātijas ilgtspēju. 2021./2022.m.g. turpināsim ar pilsoniskuma tēmu. Tiekamies EP Vēstnieku skolu tiešsaistes stundās!  
Lasīt tālāk
“Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” statusu Latvijā ieguvusi jau 41 skola dažādās Latvijas pilsētās. Piektdien, 25.maijā, notika otrais skolu izlaidums - Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks un Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks programmu absolvējušajām skolām pasniedza “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” goda zīmes.
Lasīt tālāk

Paveiktais

“Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” statusu Latvijā ieguvusi jau 41 skola dažādās Latvijas pilsētās. Piektdien, 25.maijā, notika otrais skolu izlaidums - Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks un Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks programmu absolvējušajām skolām pasniedza “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” goda zīmes.
Lasīt tālāk
2020./2021. mācību gads
2019./2020. mācību gads
2018./2019. mācību gads
2017./2018. mācību gads
2016./2017.mācību gads