skip to content
 
Skolu komandas
Skolu komandas
 
Darbs skolā
Darbs skolā
 

EP Vēstnieku skola

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu 5. sezona un tās atklāšana tuvojas! 70 Latvijas skolas, simtiem skolotāju un tūkstošiem skolēnu jau šogad uzsāks apgūt mācību programmu, kas trīs gadu garumā sadarbībā ar valsts augstākajām amatpersonām, izciliem ekspertiem, medijiem un programmas absolventiem pētīs parlamentārās demokrātijas visdažādākos aspektus. Tā būs iespēja apzināties savu #Pilsoņaspēku un izprast kā likumdošana, tieslietu sistēma, sabiedrības iesaiste un vēlēšanas nodrošina Latvijas un Eiropas parlamentārās demokrātijas ilgtspēju. Mēs katrs esam #Pilsoņaspēks! Tiekamies 23. septembrī un EP Vēstnieku skolu tiešsaistes stundās!
Lasīt tālāk
Klātienes programma 23.septembrī
Aicinām piedalīties svinīgā pasākumā #Pilsoņaspēks 23.septembrī plkst. 14.00-15.30 Rīgā - skvērā pretī Brīvības piemineklim vai tiešsaistē lsm.lv un Facebook: @Eiroparlaments. Pasākumā par parlamentārās demokrātijas spēku Latvijā un Eiropā pirmo reizi tiksies EP Vēstnieku skolu Alumni jeb absolventi un kopā ar valsts augstākajām amatpersonām atklāsim piekto EP Vēstnieku skolu programmas mācību gadu. Studenti un skolēni - esat laipni aicināti!
Lasīt tālāk
Mēs Tevi iepazinām kā Eiropas Parlamenta Vēstnieku. Gūsti pieredzi un esi piederīgs jaudīgajiem EP Vēstnieku Alumni - EP Vēstnieku skolu absolventiem! Aicinām sadarbību turpināt izaugsmes nodarbībās un Eiropas ideju atbalstītāju kustībā #mēsesamkopā. Tev ir iespēja piedalīties EP Vēstnieku Alumni programmā, kuras mērķis ir veidot spēcīgu jauniešu balsi Latvijai būtiskos ES jautājumos. 
Lasīt tālāk
Kamēr baudi vasaru, daba uzlādē ar enerģiju un priecē! Dots devējam atdodas! Jau šovasar izglīto sevi dabas un klimata jautājumos!
Lasīt tālāk
Katrā EP Vēstnieku skolas mācību gadā skolotāji un skolēni rada vērtīgus mācību materiālus par Eiropas Savienības tematiku – prezentācijas, nodarbību plānus, darba lapas, krustvārdu mīklas un viktorīnas. Izstrādātie metodiskie materiāli ir integrējami ģeogrāfijā, vēsturē, dabaszinībās, valodās un citos priekšmetos – pēc pedagoga ieskatiem un atbilstības situācijai.
Lasīt tālāk
Noslēdzoties programmas “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” (turpmāk – EP Vēstnieku skolas) mācību gadam, piecas skolas varēs īstenot pašu izstrādātos jaunatnes dialoga projektus, piemēram, Daugavpils 12. vidusskola par iesaisti politikas veidošanā ar lēmuma pieņēmējiem un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija par politiski aktīviem jauniešiem. Skolu projektu īstenošanai piešķirtais ES finansējums kopā ir 27 430 EUR.
Lasīt tālāk
Ieskaties! Atklātās stundas ap 70 Latvijas skolās par aktuāliem ES tematiem!
Lasīt tālāk
“Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolas” programmā iesaistītie skolēni ir pārliecināti par jauniešu spējām ietekmēt politiskos procesus kā Latvijā, tā Eiropas Savienībā (ES), liecina Eiropas Parlamenta biroja Latvijā veiktās aptaujas rezultāti.
Lasīt tālāk
Piektdien, 1. novembrī, ar meistarklasi un Eiropas Parlamenta (EP) Kultūras un izglītības komitejas deputātes Daces Melbārdes (EKR grupa/"Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK") uzrunu tika svinīgi atklāts “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” jaunais mācību gads.
Lasīt tālāk

Aktualitātes

Šogad ir iznācis jauns mācību materiāls 14 līdz 18 gadus veciem skolēniem, ko aicinām izmantot ikdienas darbā  “Europe@school”.
Lasīt tālāk
Runā par sev svarīgo Eiropā! Esam izveidojuši kvalitatīvas prezentācijas, kas ietver ES un Latvijas integrācijas Eiropā vēsturi un 8 svarīgākās ES darbības jomas.
Lasīt tālāk
Kāpēc tā un kā darīt labāk? Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu aptaujās par pilsonisko aktivitāti jaunieši atzīst, ka izprot savas līdzdalības nozīmi un gatavi iesaistīties politiskajos procesos, taču trūkst zināšanas un pārliecības. Šajā Eiropas vēlēšanu gadā vairākas skolas savos pasākumos klātienē un sociālos tīklos proaktīvi aicināja sabiedrību diskutēt par Latvijai svarīgo Eiropas Savienībā, vairot zināšanas un iedvesmoties būt aktīviem pilsoņiem.
Lasīt tālāk

Paveiktais

2018./2019. mācību gads
2017./2018. mācību gads
2016./2017.mācību gads
 

EP vēstnieki juniori

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu jaunieši aptaujāja 3000 savus vienaudžus un secināja, ka jaunieši vēlas iesaistīties politiskajos un sabiedriskajos procesos, tomēr tam traucē izpratnes un apziņas trūkums, ka viņi var tos ietekmēt. Daudzi gaida 18 gadu vecumu, kad ir vairāk iespēju līdzdarboties. 
Lasīt tālāk
Vecāki un skolotāji - skolēni atzīst, ka tieši Jūsu viedoklis un rīcība visvairāk ietekmē viņu politiskos uzskatus. Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu jaunieši veica aptaujas ar mērķi noskaidrot vienaudžu attieksmi pret vēlēšanām, izpratni par politiku un gatavību iesaistīties, piemēram, balsojot.
Lasīt tālāk