skip to content
 
 
 

2017./2018. mācību gads

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu jaunieši aptaujāja 3000 savus vienaudžus un secināja, ka jaunieši vēlas iesaistīties politiskajos un sabiedriskajos procesos, tomēr tam traucē izpratnes un apziņas trūkums, ka viņi var tos ietekmēt. Daudzi gaida 18 gadu vecumu, kad ir vairāk iespēju līdzdarboties. 
Lasīt tālāk
Zināšanas. Prasmes. Attieksmes.
Tiekās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas, kuras kopš 2016./2017.m.g. nodrošina ES tēmu klātbūtni formālajā un neformālajā izglītībā. Izglītība ir dialogs! Sarunā skolotāji un skolēni dalījās viedokļos par to, kas jāzina par ES. Secinājām, ka vēsture, attīstība un simboli ir svarīgi skolotājiem, bet skolēniem interesē mācību un darba iespējas nākotnē, un prasme neapjukt informācijas pārpilnībā.
Lasīt tālāk
Pilsoniskuma portfolio ir jauniešu pašu izstrādāts materiāls, lai pilnveidotu savu un citu jauniešu izpratni par pilsoniskās līdzdalības lomu un mehānismiem, stiprinātu pilsoniskās prasmes un veidotu pilsonisku attieksmi – Latvijas un ES kontekstā.
Lasīt tālāk
"Ideja. Rīcība. Rezultāts": Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programma seminārā pulcēja 14 novadu skolotājus un skolēnus, kuri vēlas darīt vairāk savā valstī un gūt vērtīgas prasmes!
Lasīt tālāk
Latvijas skolās norisinās atklātās stundas! Piedalies! Praktiskā darbā veidojam labās prakses piemērus, padziļinām jauniešu zināšanas par Eiropas Savienību, veicinām izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivējam līdzdarboties.
Lasīt tālāk
Paldies Eiropas Parlamenta deputātiem – Sandrai Kalniete, Krišjānim Kariņam, Artim Pabrikam, Inesei Vaiderei un Robertam Zīlei..
Izglītība ir dialogs, kurā pilnveidojam viens otru. Lai veidotu nepastarpinātu un individuāli nozīmīgu dialogu starp Eiropas Parlamenta deputātiem un skolēniem, šī gada 19. oktobrī tika aizsākta jauna tradīcija - "Atvērtā grāmata". Tas ir dialogs caur grāmatu, kas ir bijusi nozīmīga ceļa zīme EP deputātu dzīvē.
Lasīt tālāk
19. oktobrī esošajām 23 “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolām” pievienojās vēl 27 Latvijas skolas, kuras apņēmušās iesaistīties programmā un vairot skolēnu izpratni par Eiropas parlamentāro demokrātiju un Eiropas pilsoniskuma vērtībām.
Lasīt tālāk
Iedvesmojies! Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas visā Latvijā 9. maijā rīkos atraktīvus un izzinošus Eiropas dienas pasākumus.
Lasīt tālāk