skip to content
 
 
 

Piesakies Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmai!

11/09/2020
 .
 .

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas ir Eiropas Savienības (ES) mēroga programma, kuru sadarbībā ar pedagogiem īsteno Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā, nodrošinot ES tēmu klātbūtni formālajā un neformālajā izglītībā. Programma norit mācību gada garumā. Piesaki savu skolu 2020./2021.m.g.!

 .
 .

Jau piekto mācību gadu Latvijā darbojas starptautiska programma "Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolas": 70 skolas, simtiem skolotāju un tūkstošiem skolēnu brīvprātīgi izglītojas par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, vairo zināšanas un mazina aizspriedumus, stiprinot eiropeisko identitāti. Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas mērķis ir jauniešos veicināt apziņu par sevi kā nozīmīgu ES daļu, rosināt izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivēt līdzdarboties. 

Ar lepnumu un prieku ziņoju, ka no 2020. gada rudens trīs mācību gadu garumā EP Vēstnieku skolās sadarbībā ar valsts augstākajām amatpersonām un izciliem ekspertiem kā profesore Žaneta Ozoliņa būs iespēja apgūt parlamentārās demokrātijas visdažādākos aspektus – likumdošanu, izpildvaras darbību, tieslietu sistēmas būtību, pilsoniskās sabiedrības iesaisti politisko lēmumu pieņemšanā, vēlēšanu nozīmi demokrātijas ilgtspējas nodrošināšanā. Īsumā apzināties savu pilsoņa spēku, jo tāds ir mums katram. Pielikumā parlamentārās demokrātijas cikla apraksts un provizoriskie datumi mācību gada garumā.

Aicinām mācību procesā ieplānot 23.septembra (plkst. 14.00-15.30) parlamentāras demokrātijas cikla svinīgo atklāšanas pasākumu tiešsaistē, kurā piedalīsies – Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Eiropas Parlamenta deputāti, kā arī jauniešu viedokļu līderi. Pasākums tiks straumēts Latvijas sabiedrisko mediju ziņu portālā LSM.LV.   

 .

Programma paredzēta 9.-12. klašu audzēkņiem. Skolas no visas Latvijas var iesūtīt pieteikumu dalībai un pieteikt skolotāju. Piesaki savu skolu rakstot: EPriga@europarl.europa.eu

 .

Skolām, kuras iesaistīsies projektā būs pieejams šāds atbalsts:

  • Skolotājiem tiek piedāvāts metodiskais atbalsts, mācību materiāli un izglītojoši semināri Latvijā un Briselē profesionālās kvalifikācijas celšanai un sadarbībai ar kolēģiem visā Eiropas Savienībā.
  • vidusskolēniem šī ir izcila iespēja gūt noderīgas zināšanas par Eiropas Savienību, pieredzi sadarbībā ar starptautisku institūciju un īstenot pilsonisko līdzdalību sabiedriski nozīmīgos procesos.
  • Aktīvākajām EP Vēstnieku skolām būs iespēja piedalīties EUROSCOLA pasākumā Eiropas Parlamentā Strasbūrā, Francijā
  • Mācību materiāls par ES 5 moduļos (vēstures, ekonomikas, politikas u.c. aspektos) ar uzdevumiem un aktivitātēm par ES. Mācību materiāls ir integrējams dažādos mācību priekšmetos;
  • Aktivitātes skolās, t.sk., atbalsts praktisku iesaistes mehānismu īstenošanai skolās ES tēmas ietvaros (Eiropas dienas organizēšana u.c.).
 .