skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

ES jāpārvar bailes un šķelšanās, lai nosargātu Šengenu, saka EP deputāti

02/02/2016

Eiropas Savienībai (ES) ir jāpārvar paralizējošās bailes un šķelšanās, lai tā varētu efektīvi pārvaldīt migrāciju un bēgļu plūsmas, teica daudzi no EP deputātiem, kas piedalījās otrdienas plenārsesijas debatēs ar Nīderlandes prezidentūru un ES Komisiju. Lai nosargātu Šengenas zonu, būtiska ir ES ārējo robežu efektīva aizsardzība, viņi teica. Daži arī aicināja uz neiecietību pret rasismu un vardarbīgiem uzbrukumiem, kas vērsti pret migrantiem un bēgļiem.

EP deputāti arī uzsvēra vajadzību ievērot neizraidīšanas principu un apsprieda to, kā piešķirt bēgļiem paredzēto finansējumu Turcijai.

Nīderlandes ārlietu ministrs Berts Konders uzsvēra, ka migrantu plūsma "ir jāsamazina". Šai nolūkā jāīsteno pasākumi, par kuriem jau ir panākta dalībvalstu vienošanās, īpaši attiecībā uz pārcelšanu un "karstajiem punktiem". Viņš pauda īpašas raizes par humāno situāciju Rietumbalkānos un riskiem, ar ko, ierodoties Eiropā, saskaras nepilngadīgie migranti bez pavadoņa. Noskatīties Berta KONDERSA paziņojumu

Migrācijas komisārs Dimitris Avramopulos atzina, ka līdz šim vērojams "vājš progress" gan "frontes līnijas", gan citās dalībvalstīs. Darāmā saraksts vēl ir garš: pārvietošana, iekārtošana, karstie punkti, atgriešana, viņš teica. Attiecībā uz Šengenas zonu "Komisija gatavojas visiem scenārijiem (..) bet tie nenozīmēs Šengenas sabrukšanu vai kādas dalībvalsts izslēgšanu". Runājot par Ķelnes uzbrukumiem viņš noliedza to, ka visi bēgļi un migranti apdraud sabiedrisko kārtību. "Tā nav", viņš teica. Noskatīties Dimitris AVRAMOPOULOS paziņojumu

ETP vadītājs Manfrēds Vēbers (Vācija) teica: "Ideju nedrīkst, bet stāvoklis ir iestrēdzis - gan Padomē, gan šajā Parlamentā (...) mums ir jāpārvar plaisa, lai nosargātu Šengenu." Viņš uzsvēra, ka ES vajadzīga efektīva robežu uzraudzība, jāsniedz atbalsts iestādēm, un jādod Frontex aģentūrai piekļuve Šengenas Informācijas sistēmai. "Mēs sagaidām, lai tie, kas tiek uzņemti un aizsargāti ES dalībvalstīs, cienītu to kultūras un likumus", viņš piebilda. Noskatīties Manfred WEBER (EPP, Vācija) paziņojumu

S&D vadītājs Džanni Pitella (Itālija) sacīja: “Eiropa izplatās vīruss, un tas ir baiļu vīruss”, kurš neļauj ES pieņemt pareizos lēmumus un draud to iznīcināt. Pitella brīdināja, ka migrantu ieplūšana pastiprināsies pavasarī un uzsvēra īpaši riskantos apstākļus, kādos ir migrantu bērni. Noskatīties Giovanni PITTELLA (S&D, Itālija) pilnu paziņojumu.

Saijeds Kamals (Konservatīvie un Reformisti, UK): "Mums nav mēneši vai gadi, lai pārrakstītu ES likumus, mums ir tikai dažas nedēļas". "Ja dalībvalstis nespēj pārvaldīt savas robežas, (...) tad lai tās nav pārsteigtas, ka citas vēlas tās izslēgt no spēles", viņš teica, norādot, ka "Šengenas noteikumi nav jāpārraksta, tie vienkārši labāk jāpiemēro". Noskatīties Syed KAMALL (ECR, Lielbritānija) paziņojumu.

Liberāļu un Demokrātu grupas vadītājs Gijs Ferhofštads (Beļģija) mudināja ES prezidentūru rīkoties atbilstoši ES Līguma 78.pantam ["Patvērums un starptautiskā aizsardzība" ], pārņemtu kontroli pār ES ārējām robežām un izveidot ātrās reaģēšanas spēku. “Eiropai ir jāuzņemas šis uzdevums”, viņš teica, norādot, ka lēmumu par šādu rīcību varētu pieņemt nākamajā Eiropadomes sanāksmē. Noskatīties Guy VERHOFSTADT (ALDE, Beļģija) paziņojumu.

"Bēgļu krīzes risināšanai ir vairāk jāsadarbojas; nav pieļaujams, ka dažas dalībvalstis selektīvi izvēlas, ko īstenot un ko nē. Tas liek apšaubīt kopīgi pieņemtos lēmumus", teica Dimitrios Papadimoulis (Apvienotie Kreisie, Grieķija). Viņš norādīja, ka pašlaik ir pārvietoti tikai 400 no 160 000 bēgļu, kas uzturas Grieķijā un Itālijā. Rebeka Harmsa (Zaļie, Vācija) piekrita, ka vajadzīga labāka robežu pārvaldība, bet arī uzsvēra, ka ir jāsniedz vairāk atbalsta bēgļiem Turcijā, lai viņiem nodrošinātu vairāk nekā tikai "pliku izdzīvošanu". Noskatīties Dimitrios PAPADIMOULIS (EUL/NGL, Grieķija) un Rebecca HARMS (GREENS/EFA, Vācija) paziņojumus.

"ES migrācijas pasākumi ir pilnīga izgāšanās (...) tie liecina par kaut ko pilnīgi pretēju solidaritātei", teica Laura Ferrara (Brīvības un Tiešās demokrātijas Eiropa, Itālija). "Mēs mēģinām risināt sekas, bet neraugāmies uz cēloņiem", viņa piebilda, kritizējot ES līderus arī par atbildības "deleģēšanu" Turcijai. "Atjēdzieties! Šengena ir izgāšanās un Eiropas Savienība ir cietusi sakāvi. Aiztaisiet robežas un aizsargājiet Nīderlandiešus", Vikija Maijere no "Nāciju un Brīvību Eiropas" (Nīderlande) mudināja Kondersu. Noskatīties Laura FERRARA (EFDD, Itālija) un Vicky MAEIJER (ENF, Nīderlande) paziņojumus.

Papildinformācija

Debašu videoieraksts (02.02.2016.)
EbS+

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu