skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Dublinas noteikumi: EP deputāti atkārtoti aicina uz dalībvalstu solidaritāti

11/05/2016

ES "Dublinas noteikumi", kas nosaka, kura dalībvalsts ir atbildīga par patvēruma pieteikumu apstrādi, nedarbojas, atkārtoja EP deputāti trešdienas debatēs par ES Komisijas priekšlikumu to reformai. Šie noteikumi ir jāaizvieto ar efektīvu patvēruma sistēmu, kuras pamatā ir solidaritāte starp ES dalībvalstīm, lai ļautu tām efektīvi apstrādāt patvēruma pieteikumus.

Daudzi EP deputāti minēja, ka būtu vēlējušies redzēt vērienīgāku priekšlikumu un šaubījās, vai ierosinātā sadales sistēma darbosies. Viņi arī kritizēja faktu, ka dalībvalstīm būs iespēja izvairīties no patvēruma meklētāju uzņemšanas, pārskaitot līdzekļus dalībvalstīm, kas apstrādās patvēruma pieteikumus to vietā.

Daži savukārt uzsvēra dalībvalstu tiesības uz pašnoteikšanos, un kritizēja plānu pieprasīt finansiālas iemaksas, ja tās nevēlas pieņemt bēgļus.

Debašu galveno dalībnieku paziņojumu videoieraksti:

Frānss TIMMERMANS, Eiropas Komisijas pirmais viceprezidents

Dimitris AVRAMOPULOS, par migrāciju un iekšlietām atbildīgais Eiropas Komisārs

Roberta METSOLA (EPP, Malta)

Ellija ŠLEINA (S&D, Itālija)

Helga STĪVENSA (ECR, Beļģija)   

Cecīlija WIKŠTROMA (ADLE, Zviedrija)

Kornēlija ERNSTA (GUE/NGL, Vācija)

Džīna LAMBERTA (Green/EFA, Lielbritānija)

Laura FERRARA (EFDD, Itālija)

Markus PRECELS (ENF, Vācija)

Piezīme redaktoriem

Eiropas Komisija 4.maijā iepazīstināja ar priekšlikumu Dublinas regulas reformai. Saskaņā ar šo priekšlikumu "ierašanās valsts" kritērijs, ko iedibina Dublinas noteikumi, paliks spēkā, bet to papildinās "sadales mehānisma korekcijas", kas automātiski stāsies spēkā, ja dalībvalsts saskarsies ar "neproporcionālu" patvēruma meklētāju pieplūdumu. Ikviena dalībvalsts, kas nepiedalīsies šajā pārdales shēmā, varēs izvēlēties "finansiālu solidaritāti", maksājot €250 000 par vienu patvēruma pieteikumu, ko apstrādā cita dalībvalsts.

Aprīlī Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju par "holistisku pieeju migrācijai", pieprasot radikālu Dublinas regulas pārskatīšanu, lai nodrošinātu dalītu atbildību, solidaritāti un ātrāku patvēruma lūgumu apstrādi.

Saites

 

Debašu videoieraksts (skatīt 11.05.2016.)
EP Izpētes dienests: ceļā uz Kopīgās patvēruma sistēmas reformu
Animēta infografika: migrācija un patvērums
Citas EP ziņas par migrāciju

Papildu informācijai:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu