skip to content
 
 
 

LUX filmu dienas Rīgā no 14. - 19.decembrim kino Splendid Palace!

21/11/2014

Šogad Eiropas Parlamenta LUX filmu dienās, kas norisināsies no 14.-19. decembrim Rīgā, kinoteātrī Splendid Palace,Eiropas kinomīļi varēs bez maksas noskatīties trīs ievērojamas filmas - Meiteņu Banda, Ida un Klases ienaidnieks. Tās atspoguļo Eiropas tradīciju un kino daudzveidību. Triju konkurējošo filmu attēlotās ainavas ir ļoti daudzveidīgas, taču tās apvieno jaunība kā vadošā tēma. Visas demonstrētās filmas ir uzņemtas 2013. un 2014. gadā.

MEITEŅU BANDA (BANDE DE FILLES)
Režisore: Céline Sciamma
Valsts: Francija
Gads: 2014
Ilgums: 1st. 52 min.
Lomās: Idrissa Diabaté, Karidja Touré, Tatiana Rojo, Rabah Naït Oufella, Yannick Ruiz

Filma Meiteņu Banda pauž pārdomas par pusaudžu un varas pārstāvju attiecībām, parādot savādāku sievišķības veidu, kas piemīt sešpadsmitgadīgu meiteņu grupējumam  kādā Parīzes priekšpilsētā.
Vīlusies savā ģimenē, neredzot nākotni pēc skolas beigšanas un nonākot konfliktā ar sava rajona puišiem, Marjemai sākas jaunas dzīve pēc iepazīšanās ar trim brīvdomīgām jaunietēm. Viņa nomaina vārdu, imidžu un pamet skolu, lai pievienotos meiteņu bandai, kurā saskata ceļu uz brīvību.
Bezmaksas seansi: 14. un 15. decembrī plkst. 18:30 kino Splendid Palace mazajā zālē, Elizabetes ielā 61

IDA
Režisors: Paweł Pawlikowski
Valsts: Polija, Dānija
Gads: 2013
Ilgums: 1st. 30 min.
Lomās: Agata Kulesza, Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik, Adam Szyszkowski, Agata Trzebuchowska

Režisors filmā IDA pievēršas Eiropas pagātnei, iepazīstinot ar savas identitātes jautājumiem.
Polija, 1962. gads. Anna ir skaista astoņpadsmit gadīga jauniete un gatavojas iestāties klosterī, kurā viņa kā bārene nonākusi jau jaunībā. Viņa uzzina, ka viņai ir radiniece, mātes māsa Vanda, ar kur Annai jāsatiekas pirms iestāšanās klosterī. Abas sievietes kopīgi atklāj viena otru un savu pagātni.
Bezmaksas seansi: 16. un 17. decembrī plkst. 18:30 kino Splendid Palace mazajā zālē, Elizabetes iela 61

KLASES IENAIDNIEKS (RAZREDNI SOVRAŽNIK)
Režisors: Rok Biček
Valsts: Slovēnija
Gads: 2013
Ilgums: 1st. 52 min.
Lomās:  Igor Samobor, Nataša Barbara Gračner, Tjaša Železnik, Maša Derganc, Robert Prebil, Voranc Boh, Jan Zupančič, Daša Cupevski

Šī ir režisora Rok Biček debijas filma, kas iedziļinās mikrovidē, kas valda kādā vidusskolas klasē, kurā ir īpaši stingrs jauns skolotājs.
Pastāvot milzīgām pasaules uztveres atšķirībām, attiecības starp skolniekiem un viņu jauno vācu valodas skolotāju kļūst bīstami saspringtas. Emocijas gūst virsroku, un atziņa, ka dzīvē viss nav tikai melns vai balts, nāk par vēlu.
Bezmaksas seansi: 18. un 19. decembrī plkst. 18:30 kino Splendid Palace mazajā zālē, Elizabetes iela 61

Kas ir LUX filmu dienas?
LUX filmu dienas ir LUX balvas oficiālajā konkursā izvēlētu trīs filmu izrādīšana visās 28 Eiropas Savienības valstīs vienā laika periodā - 2014.gada rudenī. Lai šīs trīs konkursa filmas varētu rādīt LUX filmu dienās, tām kā daļa no LUX balvas tiek nodrošināti subtitri visās 24 oficiālajās Eiropas Savienības valodās. Šo kino dienu mērķis ir iepazīstināt ar Eiropas kino daudzveidību un bagātību pēc iespējas lielāku skaitu Eiropas iedzīvotāju un diskutēt par tēmām, kas skartas 2014. gada LUX balvas konkursa filmās. Šajās filmās aplūkotā tematika ir mums visiem pazīstama. Filmas atgādina mums par cilvēkiem, vietām, mūsu dzīves notikumiem un brīžiem.

Kas ir LUX balva?
LUX balva ir 2007. gadā izveidota kino balva, kura katru gadu piešķir Eiropas Parlaments. LUX balvai ir divi galvenie mērķi - vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu (kop)ražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Filmu izplatīšana patiešām ir Eiropas kino "Ahileja papēdis", un situāciju vēl vairāk sarežģī valodas barjera. LUX balvas mērķis ir palīdzēt šo barjeru pārvarēt.

Kā tiek izvēlētas filmas?
Filmas izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Tā nolemj, kuras būs tās trīs filmas, kas piedalīsies oficiālajā konkursā. Balvas ieguvēju izvēlas un apbalvo Eiropas Parlamenta deputāti. Šogad tas notiks 17. decembrī.

Iepriekšēja pieteikšanās uz e-pastu epriga@europarl.europa.eu - vietu skaits ierobežots! Lūdzu, norādīt filmu un datumu, kad to vēlaties apmeklēt!
Jūsu ieejas biļete būs pieteikuma saņemšanas apstiprinājums no mums.
Kinoteātris Splendid Palace atrodas Elizabetes ielā 61.