skip to content
 
 
 

Aktīvie un radošie Latvijas jaunieši mudina izzināt un izmantot Eiropas Parlamenta iespējas

17/10/2014

Ja esi radošs un aktīvs jaunietis, uzzini un izmanto iespējas, ko sniedz Eiropas Parlaments. Ar šādu jauniešu kustības "Ghetto Family" pārstāvju kopīgo saukli šonedēļ noslēdzās Eiropas Parlamenta Informācijas biroja organizētais Latvijas un Eiropas Savienībai veltītais jauniešu pasākumu cikls "No Stūra mājas līdz ES Mājai".

Kopumā trīs pasākumos piedalījās jaunieši no Bulduru Dārzkopības vidusskolas, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas, Ogres Tehnikuma, Rīgas Tehniskās koledžas un Rīgas Tirdzniecības un profesionālās vidusskolas, kā arī jaunie futbolisti, florbolisti, basketbolisti un brīvprātīgie no kustības "Ghetto Family".
Pasākuma ietvaros jaunieši apmeklēja Stūra māju, kur varēja vairāk uzzināt par Latvijas vēsturi, kā arī viesojās ES Mājā, kur izzināja savas nākotnes darba un studiju iespējas.
Diskutējot par iespējām Eiropas Savienībā, jaunieši vienisprātis norādīja, ka galvenais ir prast uzzināt un izmantot. Dalība Eiropas Savienībā neapšaubāmi piedāvā labu izglītību  un mācību iespējas, kā arī stipendijas. Tāpat ir arī vieglāk kļuvis ceļot un gūt pirmo darba, studiju vai prakses iespēju ārpus Latvijas robežām. Pasākuma dalībnieki ar entuziasmu norādīja, ka līdz ar iestāšanos Eiropas Savienībā jauniešiem tiek dotas labākas iespējas realizēt savas prasmes dažādos projektos, kā arī tiek sniegtas garantijas veidot savus uzņēmumus, kā rezultāta arī mēs varam piedāvāt darbavietas ārzemniekiem. Visi novērtēja, ka tā ir arī lieliska iespēja - dot savu darbaspēku pretī gūstot jaunas zināšanas. Tāpat jaunieši secināja, ka Eiropas Parlamenta deputāti, kas pārstāv mūsu intereses Eiropas Savienībā, aktīvi strādājot, var vērst lietas par labu Latvijas turpmākajai attīstībai un visiem Latvijas jauniešiem.
Jauniešiem bija arī iespēja vairāk uzzināt par jaunā Eiropas Parlamenta darbu, kā top Eiropas likumi un kā Eiropas Parlamenta pieņemtie lēmumi ietekmē mūsu dzīvi. Jaunieši uzzināja, ka Eiropā ir noteikta vienota Eiropas profesionālās kvalifikācijas diplomu atzīšana, kas ir E-call sistēma, un to, ka pateicoties Eiropas Parlamentam, jau no šī gada ir krass tarifu samazinājums mobilo tālrunu lietošanai citās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Tostarp, Eiropas Parlaments ir galvenais datu aizsardzības reformas virzītājspēks un  katram cilvēkam ir tiesības uz savu personisko datu aizsardzību. Kā nosprieda dalībnieki, lai gan par deputāta darbu vēl domāt pāragri, tomēr interesi ne vienam vien raisīja prakses iespējas Eiropas Parlamentā.

Katra pasākuma noslēgumā jaunieši vienojās kopīgā tvītā, lai mudinātu arī citus jauniešus nepalikt malā un iesaistīties. No Stūra mājas nonākuši ES mājā, jaunieši kopā tvītoja: uzziniet arī jūs par lieliskajām iespējām, ko sniedz EP! UZZINI.IZZINI.IZMANTO! gribi lielu stipendiju, ko notērēt?! Interesējies par #JauniesuIespejasES.
Tematiskais jauniešu pasākums „No Stūra mājas līdz ES mājai” ir daļa no Eiropas Parlamenta Informācijas biroja darba ar skolu jauniešiem. Tā mērķis ir izglītošana, politiskās un sociālās aktivitātes, kā arī līdzdalības veicināšana.