skip to content
 
 
 

Jaunieši uzzinās, kāpēc dzīve 2014. gada Latvijā ir drošāka un iespējām bagātāka nekā 1964. gada Latvijā

02/10/2014

2., 9. un 15. oktobrī Eiropas Parlamenta Informācijas birojs organizē Latvijas un Eiropas Savienības vēsturei un tagadnei veltītu jauniešu pasākumu ciklu „No Stūra mājas līdz ES Mājai”. Trīs oktobra pēcpusdienas sešu Rīgas un Pierīgas arodvidusskolu un tehnikumu audzēkņiem, kā arī jauniešu aktīvā sporta kustību pārstāvjiem tiks dota iespēja rast izpratni par ceļu, ko Latvija nogājusi no totalitārā padomju režīma līdz mūsdienu demokrātijai. Stūra māja jeb VDK ēka kā spilgts 20. gadsimta Latvijas vēstures simbols raksturo mūsu pagātni, bet ES Māja – mūsu šodienu.

Pasākuma gaitā jauniešiem plānota ekskursija gida pavadībā Čekas pagrabos, Stūra mājas izstāžu zāļu apskate un spēle ar fotoorientēšanās elementiem Rīgas vēsturiskajā centrā, kam sekos diskusija un konkursi par Latvijas jauniešu izglītības, darba un līdzdalības iespējām Eiropas Savienībā un Eiropas Parlamentā. Jauniešus ceļā pavadīs EP neformālie vēstnieki - atraktīvie brāļi Ozoliņi.
"Jaunieši ir viena no aktīvākajām Latvijas sabiedrības daļām - mūsu valsts nākotne, kas jau pēc dažiem gadiem lems par svarīgiem lēmumiem. Tāpēc viņiem ir ārkārtīgi svarīgi pārzināt "lauku" - kā Latvija iekļaujas Eiropas Savienībā," uzsver EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele. Patlaban aptuveni 80% Latvijas likumu balstīti uz Eiropas lēmumiem, ko pieņem Eiropas Parlaments un ES Ministru padome.
Jaunieši tiks iepazīstināti ar jauno, šā gada maijā ievēlēto, Eiropas Parlamenta sastāvu, īpaši - mūsu valsts pilsoņu priekšstāvjiem - astoņiem Latvijas eiroparlamentāriešiem.
Pasākumu dalībnieki uzzinās par EP lēmumiem, kas tieši ietekmē viņu dzīvi. Piemēram, pirmajā pasākumā topošie sabiedriskās ēdināšanas un tūrisma speciālisti tiks informēti par EP prasību uz pārtikas skaidri norādīt alergēnus, EP sakārtotajiem noteikumiem attiecībā uz pārtikas derīguma termiņa norādēm, EP lēmumu par profesionālo kvalifikāciju atzīšanu Eiropā, kā arī EP ideju izveidot jaunatnes garantijas shēmu u. tml.
Tāpat ES mājā jaunieši varēs vairāk uzzināt par Eiropas Parlamenta piedāvātajām iespējām jauniešiem, tai skaitā - praksi. Pieredzē dalīsies bijušie un esošie EP praktikanti.
"Ceram, ka jaunieši radīs noderīgus padomus savai turpmākajai profesionālajai karjerai, ceļošanai, atpūtai un sportošanai," saka M. Rībele.
Tematiskais jauniešu pasākums  „No Stūra mājas līdz ES mājai” ir daļa no Eiropas Parlamenta Informācijas biroja darba ar skolu jauniešiem. Tā mērķis ir izglītošana, politiskās un sociālās aktivitātes, kā arī līdzdalības veicināšana.

Vairāk informācijas:
Marta Rībele, EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja
E-pasts: marta.ribele@europarl.europa.eu, tālr.: 29296524