skip to content
 
 
 

2015

Garšīgie likumi

23/02/2016

Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas biroja Latvijā projekts "Garšīgie likumi" pamudinājis desmit Latvijas profesionālās skolas un tehnikumus izzināt un pagatavot ES lēmumus par trim tēmām: alergēni, ģenētiski modificēti organismi un jaunā pārtika. Ko jaunieši iemācījušies un domā par pārtikas drošību? Turpinām ar topošo pavāru gatavotām degustācijām un prāta vētrām. Tuvākais pasākums 8. aprīlī Valmierā, piedaloties EP deputātei I.Vaiderei.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Lūgumrakstu komitejas iespējas Latvijas iedzīvotāji līdz šim izmantojuši visai maz. Citās valstīs gan ar tās starpniecību risina vides, bērnu tiesību u.c. jautājumus. Tāpēc novembrī ES Mājā notika interešu grupu tikšanās ar Latvijas deputāti šajā komitejā Tatjanu Ždanoku (Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupa). Pēc pasākuma sagatavots praktisks ceļvedis, kad un kā rakstīt un NErakstīt lūgumrakstus.
Lasīt tālāk
Jauna ceļa zīme - Krimuldas vidusskolas skolēnu izgudrojums.
Kopumā 40 skolas no visas Latvijas piedalījušās Eiropas Parlamenta Informācijas biroja (EPIB) Latvijā projektā vidusskolām "Nost ar plāno!", kura mērķis bija rast efektīvāko risinājumu plāno plastmasas maisiņu patēriņa ierobežošanai.
Lasīt tālāk
Lai iedvesmotu jauniešus, skaidrotu Eiropas Parlamenta likumdošanas darbu un atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem, jaunievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti viesojas dažādās Latvijas pilsētās. Artis Pabriks Alūksnē, Krišjānis Kariņš Valmierā, Roberts Zīle - Kauguros un Pumpuros un Andrejs Mamikins Daugavpilī - šādi pērnā 2014.gada nogalē iesākām. Šogad 2015.gadā notika ar Ivetas Grigules vizīte Dobelē, Inese Vaidere Jelgavā, Tatjana Ždanoka Rēzeknē un Sandra Kalniete Saldū.
Lasīt tālāk
Labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītājai svinīgā ceremonijā pasniegta Eiropas Pilsoņu balvas Goda medaļa.
Lasīt tālāk
Diskusijā ar vairāk nekā 150 LLU studentiem – maģistrantiem, NVO un uzņēmējiem par ES-ASV Transatlantiskās tirdzniecības līgumu (TTIP), komentējot izskanējušās bažas par potenciālajiem riskiem, Latvijas eiroparlamentārietis no atbildīgās komitejas Artis Pabriks uzsvēra: “Latvijai ir jāspēj parūpēties par savām interesēm – neviens cits to nedarīs. Turkāt savas intereses ir jādefinē un jāaizstāv proaktīvi, nevis tad, kad jau sarežģītajā un ilgajā sarunu procesā panākts kompromiss par līguma saturu – jārīkojas ir tagad!”
Lasīt tālāk
Eksperti: vienmēr visu nevar „aprakstīt” ar likumiem - liela loma ir sabiedrības līdzdalībai Latvijas iedzīvotāji pauž optimismu attiecībā uz ES pastāvēšanu – tuvāko piecu gadu laikā būtiski nekas nemainīsies (90%) un arī pēc 20 gadiem ES pastāvēs (60%). Vienlaikus 25% respondentu skeptiski vērtē ES konkurētspējas iespējamo pieaugumu globālā mērogā, tādēļ sagaida daudz aktīvāku rīcību Latvijas MVU atbalstam.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā (EPIB) aicina vidusskolēnus piedalīties projektā "Nost ar plāno!" un rast efektīvāko risinājumu plāno plastmasas maisiņu patēriņa ierobežošanai. Tā ir iespēja skolēniem praktiski iesaistīties sabiedrībai nozīmīgos jautājumos, kas šobrīd aktuāli visā Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
Lai gan tikko EP un ES Padome, balansējot starp dažādām dalībvalstu un tirgus spēlētāju interesēm, panākusi kompromisu par tranzīta nozarei tik nozīmīgās "4. dzelzceļa tiesību pakas" t.s. Tehnisko pīlāru, tomēr vēl jāpanāk vienošanās par likuma politisko sadaļu. Tā nebūs "revolucionāra", - tā EP Informācijas biroja rīkotajā diskusijā ar Baltijas dzelzceļa nozares smagsvariem prognozēja viens no šīs pakas ziņotājiem, EP deputāts Roberts Zīle (ECR/NA "Visu Latvijai!"-"TB/LNNK").
Lasīt tālāk
EPIB aicina radio stacijas integrēt savā programmā konkursus par Eiropas Parlamenta (EP) deputātu darba kārtību un EP vērtībām, tajā skaitā Saharova, Pilsoņu un LUX balvām. Konkursa saturs tiks piedāvāts no EPIB puses, no radio puses nepieciešams profesionāls atbalsts, lai informāciju sagatavotu atbilstoši auditorijas vajadzībām un paradumiem ar mērķi sasniegt maksimālo rezultātu, veicinot izpratni par EP deputātu aktualitātēm un EP vērtībām. Lūdzu, plašākai informācijai par EP dienaskārtību, deputātu aktivitātēm un vērtībām skatīt EPIB Latvijā mājaslapā.
Lasīt tālāk
Lai gan panākt vienotu Eiropas Datu aizsardzības reformas „rāmi” ir liels izaicinājums, šī likumu „paka” ir operatīvi jāvirza uz priekšu, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja rīkotajā diskusijā ar Latvijas interešu grupu pārstāvjiem teica EP deputāte Marju Lauristina (EP sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa/ Igaunija). Viņa ir viena no ES datu reformas ziņotājiem - atbildīgajiem par tās virzību caur ES „koridoriem”. ES Padome norāda, ka optimistiskā gadījumā kopīgs dalībvalstu viedoklis par Datu reformu varētu būt gaidāms jūnijā.
Lasīt tālāk
Obligātas mācību prakses iespējas studiju laikā, vienota platforma augstskolu un uzņēmēju sadarbībai, kā arī kultūras tradīciju laušana (piemēram, darbs galvenokārt tiek meklēts tāds, lai būtu iespējams nopelnīt) ir iespējamie risinājumi jauniešu bezdarba apkarošanai, uzskata Latvijas augstskolu un apmaiņas programmu studenti.
Lasīt tālāk
Konkursa mērķis ir satuvināt Latvijas studentus, kas mācījušies/praktizējas ārzemēs, un ārzemju studentus, kuri šobrīd studē/praktizējas Latvijā, un iedvesmot izmantot Eiropas Parlamenta apstiprināto jauno "Erasmus+" programmu, kas no 2014.-2020. gadam sniedz iespēju Eiropas studentiem, pasniedzējiem un praktikantiem pieteikties stipendijām, lai studētu vai izietu praksi citās ES dalībvalstīs.
Lasīt tālāk
Iejūties detektīva lomā un izpēti, kā radies un Latvijā īstenots kāds Tevi interesējošs aktuāls ES likums. Vai varbūt vēlies izveidot "Eiropas Parlamenta elektronisko-pastkarti"? Ja uzdevums un iespēja ar klasesbiedriem doties ceļojumā uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā, Francijā, un klātiene piedzīvot parlamentāro darbu Tevi interesē - piedalies EUROSCOLA jaunajā konkursā 2015. Jaunums - aicinām konkursā piedalīties jauniešu nevalstiskās organizācijas, jaunatnes centrus un skolas!
Lasīt tālāk
Kas mudina cilvēkus sacelties pret esošo kārtību un riskēt ar savu dzīvību? Vai revolūcija ir vienīgais cīņas veids? Kāda nozīme ir Eiropas Parlamenta rezolūcijām un debatēm cilvēktiesību jomā? Par šādiem jautājumiem 20.janvārī plkst. 13.00 Daugavpilī galvas lauzīs jaunieši, pasaules notikumos meklējot savu viedokli. Īpaši jauniešu diskusijai Daugavpilī Euromaidan aktīvistes un studentes Jeļizavetas Ščepetiļņikovas video uzruna - personiskā pieredze par notikumiem Ukrainā un jauniešu lomu tajos.
Lasīt tālāk