skip to content
 
 
 

Eiropas Parlamenta deputāts Tavā pusē!

23/10/2015

Lai iedvesmotu jauniešus, skaidrotu Eiropas Parlamenta likumdošanas darbu un atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem, jaunievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti viesojas dažādās Latvijas pilsētās. Artis Pabriks Alūksnē, Krišjānis Kariņš Valmierā, Roberts Zīle - Kauguros un Pumpuros un Andrejs Mamikins Daugavpilī - šādi pērnā 2014.gada nogalē iesākām. Šogad 2015.gadā notika ar Ivetas Grigules vizīte Dobelē, Inese Vaidere Jelgavā, Tatjana Ždanoka Rēzeknē un Sandra Kalniete Saldū.  

"Mana profesija ir mans mīļākais hobijs. Es lepojos, ka esmu politiķis,” uzrunājot jauniešus no Alūksnes un Apes novadiem teica Artis Pabriks (Vienotība/Eiropas Tautas partija). Deputāts skolēniem atklāja sava amata noslēpumus lekcijās "Runas māksla Eiropas Parlamenta kontekstā" un pat atrada laiku šaha partijai ar Alūksnes ģimnāzistu. Vizītes laikā Alūksnē deputāts tikās ar iedzīvotajiem un bibliotekāriem un pārrunāja savu darbu Starptautiskās tirdzniecības komitejā un jaunākos EP likumdošanas jautājumus.

Deputāts Andrejs Mamikins (Saskaņa/S&D) viesojās J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā un tikās ar Daugavpils Universitātes studentiem, atbildot uz daudzajiem jautājumiem par deputāta kā bijušā žurnālista skatījumu par Eiropas Parlamenta darbu jau no "iekšpuses".

Roberts Zīle (NA "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"/Eiropas Konservatīvoun reformistu grupa) tikās ar vecāko klašu skolēniem Pumpuru vidusskolā un Jūrmalas Valsts ģimnāzijā lekcijās "Runas māksla Eiropas Parlamenta kontekstā". Deputāts skolēnus aicināja būt drosmīgiem un uzņemties risku, vienlaikus kā EP deputāta lielākos riskus minot divus - piecus gadus EP palikt nepamanītam vai, gluži pretēji, negribēti kļūt pamanītam jeb iekļūt skandālā.

Savukārt Valmierā EP deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/Eiropas Tautas partija) ar Vidzemes Augstskolas studentiem un žurnālistiem diskutēja par ētikas jautājumiem politikā un lobiju darbu, atzīstot, ka, lai arī līdz šim neviens no lobistiem viņu nav mēģinājis neētiski ietekmēt, "politikā būt ētiskam ir ļoti grūti, jo uz politiķiem nepārtraukti tiek izdarīts spiediens. Ik viens cenšas panākt sev vēlamo rezultātu." Uz studentu jautājumu, kā rīkotos, ja kāds uzņēmuma vai organizācijas pārstāvis vēlētos viņam pasniegt dāvanu, K.Kariņš atbildēja: "Naudas pieņemšana ir pilnīgi izslēgts variants, taču, ja man kāds latviešu zemnieks atnestu kasti ar āboliem, es to pieņemtu un izdalītu citiem kolēģiem."

EP deputāte Iveta Grigule (ZZS/pie EP politiskajām grupām nepiederošā deputāte) Dobelē tikās ar vecāko klašu skolēniem un iedzīvotājiem. "Ja deputāts Eiropas Parlamentā spēj atrast savu vietu, nišu, strādāt pietiekami patstāvīgi, lai nebūtu atkarīgs no lielās masas, tad ir iespēja izdarīt daudz gan savai valstij, gan ES," teica deputāte un aicināja aktīvākos Dobeles 1. vidusskolas skolēnus ciemos uz Briseli.  Skaidrojot iedzīvotājiem darbu Eiropas Parlamentā, deputāte norādīja, ka izvēlējusies spēcīgus palīgus: "Esmu noslēgusi sadarbības līgumus ar Pašvaldību savienību, LOSP, skolotāju organizācijām, Invalīdu biedrību, Pensionāru federāciju, Latvijas Tirdzniecības Rūpniecības Kamera."

"Esat patiesi, tas ir pats svarīgākais," par runas mākslas noslēpumiem jauniešiem teica Inese Vaidere (EPP/Vienotība), viesojoties savā dzimtajā 4.Jelgavas vidusskolā. Lekcijas ietvaros deputāte skaidroja, kā pateikt būtiskāko vienā minūtē, kas ir vidējais uzstāšanās ilgums EP, un spēt uzrunāt tā, lai auditorija ieklausītos. Savukārt Jelgavas Zinātniskā bibliotēkā iedzīvotāji iztaujāja Vaideri par situāciju Ukrainā un EP iespējām sniegt atbalstu.

Rēzeknē deputāte Tatjana Ždanoka (Latvijas Krievu savienība/Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupa) jauniešiem skaidroja EP Lūgumrakstu komitejas darbu: "Ikviens Eiropas Savienības pilsonis vai dalībvalsts pastāvīgais iedzīvotājs var iesniegt Eiropas Parlamentam lūgumrakstu par jautājumu, kas attiecas uz Eiropas Savienības darbību. Latvijas iedzīvotāji līdz šim maz izmantojuši šo iespēju."

"Jaunais pasaulē jāzina, neaizmirstot pamatvērtības. Var ēst kinojas putru, bet vai auzu putra sliktāka? Mums vajadzētu koncentrēties uz to, ko no Latvijas tradicionālajiem produktiem varētu izmantot kā īpaši veselīgos produktus." EP deputāte Sandra Kalniete (Vienotība/Eiropas Tautas partija) kopā ar topošajiem pavāriem Saldus Profesionālā vidusskola diskutēja par ES likumiem - jaunā pārtika un alergēni pārtikā.