skip to content
 
 
 

Rūta Dimanta saņem „Eiropas cilvēcības „Nobela” prēmiju”

09/10/2015

Labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītājai svinīgā ceremonijā pasniegta Eiropas Pilsoņu balvas Goda medaļa.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente uzsvēra: „Šī ir simboliska diena – šodien ir piešķirta Nobela Miera prēmija, un mēs, Latvijā, pasniedzam Eiropas Pilsoņu balvu, kas patiesībā ir „Eiropas cilvēcības „Nobela” prēmija”. Tikai 241 cilvēks no 500 miljoniem ES iedzīvotāju to jebkad saņēmuši – tas ir ļoti augsts un īpašs apbalvojums.”

S.Kalniete arī dalījās atmiņās, ka dienās, kad Ukrainā sākās Maidana revolūcija, kuras laika tika ievainoti vai gāja bojā civiliedzīvotāji, viņai vēl bez medijiem piezvanīja tieši viņa – Rūta Dimanta.

Rūta Dimanta, saņemot augsto apbalvojumu, uzsvēra, ka pateicība mijas ar lepnumu un pazemību Latvijas iedzīvotāju priekšā, tieši kuriem pateicoties izdevies kopā padarīt lielus, labus darbus. „Šodien es saku vislielāko paldies Latvijas cilvēkiem un savai komandai. Labdarība – tas nav kaut kas, ko mēs darām piespiedu kārtā vai ar ko jau piedzimstam. Labdarība ir mūsu izvēle, mūsu lēmums, mūsu iniciatīva līdzās visam pārējam mūsu dzīvē. Šis apbalvojums pauž vērtības, kas ir svarīgas ikvienam indivīdam, tautai un pasaulei. Tas, kas, piemēram, šobrīd notiek Tuvajos Austrumos, ir rezultāts tam, ka šo vērtību nav, kad tās nav mūsu ikdiena vai arī kad par tām jūk izpratne. Latvija ir pierādījums tam, ka mēs spējam būt stipri grūtā brīdī – nevis tikai katrs par sevi, bet visi kopā, kad kādam ir grūti. Ja Latvija var, es tic, ka arī Eiropa un pasaule var,” tā R.Dimanta.

R.Dimanta kopā ar 46 citu ES valstu Pilsoņu balvas laureātiem tiks sveikta š.g. 14.oktobrī  svinīgā ceremonijā Briselē, kur piedalīsies arī EP priekšsēdētājs Martins Šulcs.

VIDEO: Kas ir Eiropas Pilsoņu balva?
VIDEO: Paldies Rūtai Dimantai
FOTO: Rūtai Dimantai pasniedz Eiropas Pilsoņu balvu

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko EP ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus katrā ES valstī ik gadu var nominēt EP deputāti - katrs var pieteikt vienu kandidātu. Pēc tam visu ES valstu izvirzītās kandidatūras izskata un gala lēmumu par 50 (ne vairāk) laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido EP vadība – EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja vietnieki un divi bijušie EP priekšsēdētāji.

Ziedot.lv vadītāju izvirzīja Eiropas Tautas partijas Latvijas deputāti - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere. R.Dimantu Eiropas Pilsoņu balvas saņemšanai apstiprināja arī nacionālā Latvijas eiroparlamentāriešu žūrija - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Andrejs Mamikins un Roberts Zīle.

Eiropas Pilsoņu balvu EP iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi arī Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013) un Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012).

Plašāka informācija:
Signe Znotiņa-Znota, EP preses sekretāre Latvijā
T. + 371 26440185
E. signe.znotina-znota@europarl.europa.eu