skip to content
 
 
 

Skolēni meklēs iespējas plastmasas maisiņu patēriņa samazināšanai

08/09/2015

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā (EPIB) aicina vidusskolēnus piedalīties projektā "Nost ar plāno!" un rast efektīvāko risinājumu plāno plastmasas maisiņu patēriņa ierobežošanai.  Tā ir iespēja skolēniem praktiski iesaistīties sabiedrībai nozīmīgos jautājumos, kas šobrīd aktuāli visā Eiropas Savienībā.

"466 – tik daudz plastmasas maisiņu gadā vidēji izlieto katrs Latvijas iedzīvotājs. Līdz ar EP lēmumu šie paradumi būs būtiski jāmaina! Kā? Ceram uz jaunās paaudzes radošo pieeju, jo tieši viņi visvairāk ieinteresēti vides ilgtspējā!" projekta ideju skaidro EPIB vadītāja Marta Rībele.

Valstīm divas izvēles
Saskaņā ar Eiropas Parlamentā apstiprinātajiem noteikumiem ES dalībvalstīm, t.sk. Latvijai būtiski jāsamazina plāno maisiņu patēriņš. Dalībvalstis var izvēlēties vienu no EP apstiprinātajiem veidiem:
• panākt, lai gada vidējais "plāno" maisiņu patēriņš no 2019. gada nepārsniegtu 90, bet no 2025. gada – 40 maisiņus uz iedzīvotāju;
• nodrošināt, ka no 2018. gada šos maisiņus pircējiem vairs neizsniedz bez maksas.

Projekta labākajiem – vērtīga balva
EPIB iniciētā projekta mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar EP pieņemtajiem lēmumiem, veicināt izpratni par konkrēto problēmu un iedvesmot zaļākai domāšanai.
Projekta ietvaros dalībnieki saņems kopīgi ar ekspertiem sagatavotu mācību materiālu, kas ļaus skolēniem izprast esošo situāciju un izstrādāt sabiedrības informēšanas projektus. Dalībnieki tos paši īstenos un radošā veidā apkopos rezultātus. Desmit labāko projektu autoriem balvā lielisks piedzīvojuma pasākums radošuma treneres Vitas Brakovskas vadībā.
Piedalīties konkursā var jebkura Latvijas vidusskolēnu klase, līdz 2015. gada 21. septembrim piesakoties uz e-pastu epriga@europarl.europa.eu. Jānorāda skolas nosaukumu, klase, skolotāja vārds, uzvārds, kontaktinformācija un tā pasniegtais mācību priekšmetu konkrētajai klasei.
Projekta partneris ir Latvijas Zaļais punkts, un tajā iesaistās arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
Gada pirmajā pusē EPIB jau īstenoja līdzīgu projektu profesionālajās skolās  – "Garšīgie likumi". Tā laikā jaunieši izzināja EP lēmumus pārtikas drošības jomā un rīkoja degustācijas, ēdienkartē iekļaujot "jauno pārtiku" un domājot par alerģisku cilvēku interesēm.

Plašāka informācija:
Signe Znotiņa-Znota,
EP preses sekretāre Latvijā,
T. + 371 26440185