skip to content
 
 
 

2016

Diskusija "Ko sagaidīsim no ES budžeta nākotnē"
Ceturtdien, 1.decembrī, Eiropas Parlaments (EP) balsos par Eiropas Savienības 2017.gada budžetu, par kuru EP un ES Padome (dalībvalstu ministri) vienojās agrā 17.novembra rītā. Panāktā vienošanās paredz finansējuma pieaugumu Latvijai svarīgās jomās - tā diskusijā “Ko sagaidīsim no ES budžeta nākotnē?” par ES naudas ietekmi uz Latvijas nākotni uzsvēra Inese Vaidere no atbildīgās EP Budžeta komitejas. “Prognozēju, ka nekādu pārsteigumu nebūs. EP panāca, ka budžeta sastādīšanas procesā netika veiktas izmaiņas uz esošo politiku rēķina, t.sk., kohēzijas un lauksaimniecības politikas, kas Latvijas gadījumā ir kritiski svarīgi - jo no ES sankcijām pret Krieviju Latvija un Baltijas valstis kopumā ir cietušas vissmagāk,” diskusijā uzsvēra I.Vaidere.
Lasīt tālāk
Garšīgie likumi
Skolotāji un skolēni - šī ir iespēja mācīties garšīgi! Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas birojs Latvijā ar projektu "Garšīgie likumi" aicina izzināt un "pagatavot" ES lēmumus par trim tēmām: alergēni, ģenētiski modificēti organismi un jaunā pārtika.
Lasīt tālāk
Plakats
Atzīmējot 10 gadus, kopš Eiropas Parlaments iedibināja LUX Kino balvu, pirmdien, 10.oktobrī, visās ES dalībvalstīs, arī Latvijā, iedzīvotāji varēs bez maksas noskatīties filmu “Mustangs” - aizvadītā gada laureāti. Latvijā filmas bezmaksas seanss notiks kino “K-SUNS” (Elizabetes ielā 83/85, Rīgā) plkst. 21:00. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz ksuns@kinogalerija.lv (līdz 9.oktobrim).
Lasīt tālāk
Euroscola skolēni plenārzāle Strasbūrā
Rīko Eiropas Parlamentam veltītu pasākumu vai spēles savā skolā! Vai, iespējams, vēlies par Eiropas aktualitātēm mācīties sporta stundās? Ja Tevi interesē uzdevums un iespēja ar klases biedriem doties uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā, Francijā, un klātienē piedzīvot parlamentāro darbu - piedalies EUROSCOLA jaunajā konkursā. Aicinām konkursā piedalīties jauniešu nevalstiskās organizācijas, jaunatnes centrus un skolas!
Lasīt tālāk
“Kas notiktu, ja Latvijā ierastos liels bēgļu skaits? Ko Latvijai dos jaunā Eiropas robežu un krasta apsardzes aģentūra un kad tā reāli praktiski sāks darboties?” – šie bija biežāk uzdotie un visvairāk Latvijas pašvaldību sociālos speciālistus interesējošie jautājumi Eiropas Parlamenta Informācijas biroja (EPIB) un Latvijas Pašvaldību savienības organizētajā seminārā “Risinājumi migrācijas krīzei ES un cīņa ar terorismu – kā tas attiecas uz Latviju?”
Lasīt tālāk
Piektdien, 17. jūnijā, Jelgavā notiks daudzveidīgi un sabiedrību iesaistoši pasākumi veltīti digitālajai jomai. Četrās dažādās vidēs un formās kopā ar pedagogiem, IT nozares pārstāvjiem, studentiem, senioriem, mākslas skolas audzēkņiem u.c. spriedīs par jaunajiem digitālās ēras likumiem un to ietekmi Latvijas cilvēku ikdienā. Digitālajā piektdienā Jelgavā piedalīsies par jaunajiem likumiem atbildīgo Eiropas Parlamenta (EP) komiteju Latvijas deputāti Krišjānis Kariņš un Artis Pabriks.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta informācijas biroja (EPIB) konkursā “Interneta drošības IQ tests” uzvarējusī Rīgas 34.vidusskolas skolēnu komanda sadarbībā ar profesionālu programmētāju izstrādājusi mobilo lietotni ar mērķi paaugstināt bērnu un jauniešu zināšanas un izpratni par drošību internetā.
Lasīt tālāk
Eiropas filmu nedēļas ietvaros 23.maijā plkst. 19:00 kino “Splendid Palace” bez maksas būs iespēja noskatīties “Mediterranea” (Vidusjūra). Pērn šī filma tika izvirzīta Eiropas Parlamenta LUX Kino balvai.
Lasīt tālāk
Klajā nācis jaunais žurnāla "Latvijas intereses Eiropas Savienībā" numurs, kas veltīts topošajai ES globālās drošības stratēģijai. Par Eiropas Parlamenta pienesumu šim dokumentam bija atbildīga Latvijas eiroparlamentāriete Sandra Kalniete (Eiropas Tautas partija/Vienotība). Žurnāla atklāšana un diskusija ar deputāti un citiem ekspertiem notiks 18.maijā plkst. 11:00 Rīgas Juridiskās augstskolas (Strēlnieku 4a) 42.auditorijā. Darba valoda – angļu. Pieteikšanās sigita.struberga@inbox.lv
Lasīt tālāk
Mācies Daugavpilī vai kādā no tuvējām vidusskolām? Mēs piedāvājam Tavas skolas komandai atzīmēt Eiropas dienu kopā ar Eiropas Parlamenta deputātu Andreju Mamikinu un Joranu Šteinhaueru no projekta Aarzemnieki. Karnevāla noskaņās varēsiet sacensties ar citu skolu komandām par iespēju doties uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā un citām balvām. Eiropas karnevāls notiks 16. maijā Daugavpils 16. vidusskolā no plkst. 14.00-17.00.
Lasīt tālāk
Mācies Liepājā vai kādā no tuvējām vidusskolām? Mēs piedāvājam Tavas skolas komandai atzīmēt Eiropas dienu kopā ar Eiropas Parlamenta deputātu Arti Pabriku un Joranu Šteinhaueru no projekta Aarzemnieki. Karnevāla noskaņās varēsiet sacensties ar citu skolu komandām par iespēju doties uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā un citām balvām. Eiropas karnevāls notiks 5. maijā Liepājas A. Puškina 2. vidusskolā no plkst. 14.00-17.00.
Lasīt tālāk
Tehnoloģijas paver jaunas iespējas pārtikas jomā. Kādā reģionā mazpazīstama pārtika citviet pasaulē ir ikdienišķs uzturs. Pēdējos 20 gados mūsu ēdienkartē ir ar vien vairāk jaunu nosaukumu. Tāpēc Eiropas Parlaments (EP) uzlabojis jaunās pārtikas regulu. Jaunās pārtikas produkti, starp kuriem ir arī kukaiņi, aļģes, čia sēklas, godži ogas, nanopārtika u.c. – daudz vairāk uzrunā jauno paaudzi, nevis vecāko sabiedrības daļu. Savukārt ražotāji un uztura speciālisti sagaida lielāku skaidrību par jaunajām prasībām un pārtikas definīcijām. Šīs un vēl daudzas citas atziņas un secinājumi izskanēja augsta līmeņa pavāru, uztura speciālistu un entuziastu, ražotāju un akadēmiķu domapmaiņā “Jaunā ēra pārtikā – vai to apzināmies?”
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta informācijas biroja (EPIB) konkursā “Interneta drošības IQ” uzvarējusi Rīgas 34.vidsskolas komanda, kura kopā ar ekspertiem no marta līdz maijam bez maksas mācīsies veidot aplikāciju. Jaunizstrādātā mobilā aplikācija “Interneta drošības IQ tests”, kuru varēs lietot Android sistēmas viedtālruņos un planšetdatoros bez maksas tiks izplatīta izglītības iestādēs visā Latvijā ar nolūku paaugstināt zināšanas un izpratni par drošību internetā.
Lasīt tālāk
Kas mainīsies Eiropas robežu sardzē? Kā iesaistīsies Latvija? Kāpēc tas svarīgi? Kādas jaunas tendences novērojamas migrācijas plūsmās? Kā kopumā attiekties pret migrāciju? Uz šiem jautājumiem atbildes tika meklētas ekspertu un politiķu diskusijā “Pāri robežām”.
Lasīt tālāk
“Kā tiks stiprinātas Eiropas ārējās robežas? Kāda ir Latvijas nostāja? Ārējo robežu efektīva aizsardzība - priekšnoteikums Šengenas zonai. Robežu citas dimensijas.” - šos un citus jautājumus publiskā diskusijā “Pārkāpjot robežas” pārrunās Latvijas eiroparlamentārieši no atbildīgās Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas, Latvijas valdības un parlamenta pārstāvji, kā arī eksperti. Savukārt pēc diskusijas - Starptautiskās sieviešu dienas priekšvakarā - tiks atklāta īpaša izstāde “Sievietes bēgles un patvēruma meklētājas Eiropas Savienībā”.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā konkursus par Eiropas Parlamentu (EP), kas informētu jauniešus par EP aktivitātēm un vērtībām un/vai par deputātu paveikto darbu viņu komitejās plašai auditorijai.
Lasīt tālāk
Latvijas eiroparlamentārietis no atbildīgās komitejas Artis Pabriks pašreizējo situāciju datu aizsardzībā salīdzina ar Šengenas zonu, kas “visiem nodrošina brīvu pārvietošanos, taču ne brīvu informācijas apmaiņu”. Līdz ar ES Datu reformu, kas aizvietos 21-gadīgu regulējumu, tiks nodrošināts balanss starp rīcības brīvību ar saviem vai citu personas datiem un drošību. Kā jaunie likumi palīdzēs pasargāt bērnus internetā? Uz to atbildes meklēja diskusijā ES Mājā.
Lasīt tālāk
40% - tik daudz Latvijas bērnu un jauniešu lieto internetu gandrīz katru dienu, turklāt to izmanto arvien jaunāki lietotāji. ES māja Eiropas datu aizsardzības dienā aicina piedalīties diskusijā: “Bērnu un pusaudžu virtuālās dzīves ceļi un neceļi. Kā pasargāt?”
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) reģionālo diskusiju cikla “EPicentrs” ietvaros sadarbībā ar eiroparlamentārieti Inesi Vaideri no EP Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas izsludina radošo darbu konkursu Pierīgas 10.-12.klašu skolēniem – KIBERNAUTA PIEDZĪVOJUMI!
Lasīt tālāk