skip to content
 
 
 

Brīfings tiešsaistē par Vācijas prezidentūru ES Padomē un ES daudzgadu budžetu

03/07/2020

Ceturtdien, 9. jūlijā, četri Baltijas valstu EP deputāti žurnālistiem un interešu grupu pārstāvjiem komentēs Vācijas prezidentūras ES Padomē ietekmi uz nākamā daudzgadu budžeta apstiprināšanu un Baltijas valstīm būtiskākajām budžeta sadaļām.

Brīfingā piedalīsies Roberts Zīle (Latvija), Svens Miksers (Igaunija), Rasa Junkevičiene un Jozs Oleks (abi - Lietuva). Dienu iepriekš Vācijas kanclere Angela Merkele būs iepazīstinājusi deputātus ar Vācijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm. Vācijas prezidentūras laikā dalībvalstīm būs jāvienojas par ES daudzgadu budžetu 2021. – 2027. gadam, to lēmums pēc tam būs jāapstiprina EP deputātiem.

Brīfingā deputāti sniegs savu Vācijas prezidentūras prioritāšu vērtējumu un analizēs paredzamo daudzgadu budžeta apstiprināšanas gaitu, īpašu uzmanību pievēršot tādiem Baltijas valstīm būtiskiem jautājumiem kā kohēzijas politika, lauksaimniecības politika un Rail Baltica projekts.

Brīfings notiks no pulksten 9.30 līdz 10.30 angļu valodā, izmantojot Zoom platformu. Lai saņemtu pieejas informāciju, sūtiet e-pastu janis.krastins@europarl.europa.eu. Pasākumam varēs sekot arī EP biroja Facebook lapā, taču tur nebūs iespējams uzdot jautājumus runātājiem.

Jānis KRASTIŅŠ
Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā
Tālr.: + 371 26542369
E-pasts: janis.krastins@europarl.europa.eu