skip to content
 
 
 

Tatjana Ždanoka ar diskusiju par ES sociālo politiku un Brexit turpina debašu ciklu “Labāk kopā”

27/02/2020

Turpinot Eiropas Parlamenta biroja Latvijā (EPBL) debašu ciklu “Labāk kopā” ar visiem Latvijas eiroparlamentāriešiem, pirmdien, 2. martā, Tatjana Ždanoka (Latvijas Krievu savienība / Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupa) diskutēs par ES sociālo un nodarbinātības politiku un Brexit.

Diskusija ar EP Lūgumrakstu komitejas priekšsēdētāja vietnieci un Nodarbinātības un sociālo lietu komitejas locekli T. Ždanoku notiks 2. martā no plkst. 12:30 līdz 14:00 EPBL telpās Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 3.stāvā. Ierobežotā vietu skaita dēļ žurnālisti aicināti pieteikties iepriekš. 

Mans galvenais mērķis Eiropas Parlamentā ir cīņa pret nabadzību un iekļaujošas sabiedrības veidošana visās dalībvalstīs, kā arī ienākumu un sociālās plaisas mazināšana starp cilvēkiem, kas dzīvo dažādās ES valstīs. Tuvākajā laikā es galvenokārt strādāšu pie direktīvas par minimālo algu, kura tiks prezentēta jau dažu mēnešu laikā,” norāda T. Ždanoka.

Ņemot vērā Brexit pārejas periodu, deputāte uzsver: “Brexit rada jaunas diskusijas Eiropas Parlamentā, un es no Nodarbinātības komitejas puses strādāšu pie Brexit vienošanās. Mans galvenais mērķis ir maksimāli aizsargāt Lielbritānijā dzīvojošos tautiešus sociālajā un nodarbinātības jomā.”

“Ar šo diskusiju ciklu vēlamies dot iespēju interešu grupām no pirmavota uzzināt ES plānus un tās iesaistīt nākotnes politikas veidošanā. Eiropas Parlamenta jaunā sasaukuma darba sākumā tam ir īpaši liela nozīme. Kaut gan sociālā joma lielākoties ir katras dalībvalsts pārziņā un ES nelemj, piemēram, par pabalstu un pensiju apmēru, arī šajā jomā Eiropas Parlaments aktīvi piedalās ES līmeņa politikas dokumentu izstrādē,” norāda EPBL vadītāja Marta Rībele.

Pamatinformācija

Eiropas Parlaments kopā ar ES ministru Padomi pieņem direktīvas un regulas, kas ietekmē aptuveni 80% no Latvijas likumiem. EP ir vienīgā tieši ievēlētā ES institūcija. EP vēlēšanās šī gada maijā tika ievēlēti astoņi deputāti no Latvijas. Iepazīties ar Latvijas EP deputātu prioritātēm komiteju darbā var šeit.

No Latvijas ievēlētie astoņi deputāti kā pilntiesīgi locekļi vai aizvietotāji darbojas 11 no 20 Eiropas Parlamenta komitejām. Līdzīgi komisijām Latvijas Saeimā, komitejas izvērtē tiesību aktu priekšlikumus noteiktās nozarēs, iesniedz grozījumus izskatīšanai plenārsēdē un organizē ekspertu uzklausīšanas.

Debates “Labāk kopā” notiek ar visiem astoņiem EP deputātiem no Latvijas. Līdz šim jau notikušas debates ar EP deputātiem Andri Ameriku, Ivaru Ijabu, Daci Melbārdi un Inesi Vaideri.

Papildu informācija par ES sociālo un nodarbinātības politiku atrodama šeit.

Pieteikšanās medijiem:

Jānis KRASTIŅŠ

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

Tālr.: + 371 67085461; + 371 26542369
E-pasts: janis.krastins@europarl.europa.eu