skip to content
 
 
 

Roberts Zīle ar diskusiju par topošo ES daudzgadu budžetu turpina debašu ciklu “Labāk kopā”

10/03/2020

Ievērojot Eiropas Parlamenta noteiktos piesardzības pasākumus, EP biroja Latvijā plānotās debates ar deputātu R. Zīli 13. martā tiek atceltas! 

Turpinot Eiropas Parlamenta biroja Latvijā (EPBL) debašu ciklu “Labāk kopā” ar visiem Latvijas eiroparlamentāriešiem, piektdien, 13. martā, notiks diskusija par ES daudzgadu budžetu ar Robertu Zīli (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” / Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa).

R. Zīle ir Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas viceprezidents un strādā EP Budžeta komitejā, Ekonomikas un monetārajā komitejā, kā arī Transporta un tūrisma komitejā. Viņš pārstāv arī EP priekšsēdētāja vadīto ES daudzgadu budžeta 2021. - 2027. gadam veidošanas grupu.

Diskusija notiks 13. martā, no plkst. 10.00-12.00 ALTUM konferenču zālē, Doma laukumā 4, Rīgā. Ierobežotā vietu skaita dēļ žurnālisti aicināti pieteikties iepriekš. 

“Uzskatu par svarīgu Latvijas mediju pārstāvjiem, ekspertiem un sabiedrībai pēc iespējas profesionālāk un detalizētāk komunicēt un skaidrot ne tikai ES institūciju un valdību pieeju kopējā ES budžeta lielumā, bet arī kontekstā analizēt atsevišķās budžeta sastāvdaļas, tostarp Latvijai īpaši būtisko kohēzijas, lauksaimniecības politiku, kā arī tādus gaidāmā budžeta akcentus kā zaļais kurss, pētniecība, digitālā ekonomika un drošība, kurā, piemēram, ietilpstošais militārās mobilitātes fonds un cīņa par tā nesamazinājumu ir būtiska sastāvdaļa veiksmīgai “Rail Baltica” dzelzceļa projekta attīstībai, par ko arī tikšanās reizē esmu gatavs diskutēt kā EP Transporta komitejas koordinators,” norāda R. Zīle.

Par situāciju ar ES daudzgadu budžetu

Eiropas Komisija ar ES daudzgadu budžeta priekšlikumu nāca klajā 2018.gadā, un tā paša gada novembrī EP apstiprināja savu nostāju. Dalībvalstu līderi vēl nav vienojušies par kopīgu pozīciju, un deputāti vairākkārt aicinājuši nevilcināties, vienlaikus norādot, ka atbalstīs tikai tādu budžetu, kurā atvēlēti pietiekami līdzekļi ES mērķu sasniegšanai.

Pamatinformācija

Eiropas Parlaments kopā ar ES ministru Padomi pieņem direktīvas un regulas, kas ietekmē aptuveni 80% no Latvijas likumiem. EP ir vienīgā tieši ievēlētā ES institūcija. EP vēlēšanās 2019. gada maijā tika ievēlēti astoņi deputāti no Latvijas. Iepazīties ar Latvijas EP deputātu prioritātēm komiteju darbā var šeit.

No Latvijas ievēlētie astoņi deputāti kā pilntiesīgi locekļi vai aizvietotāji darbojas 11 no 20 Eiropas Parlamenta komitejām. Līdzīgi komisijām Latvijas Saeimā, komitejas izvērtē tiesību aktu priekšlikumus noteiktās nozarēs, iesniedz grozījumus izskatīšanai plenārsēdē un organizē ekspertu uzklausīšanas.

Debates “Labāk kopā” notiek ar visiem astoņiem EP deputātiem no Latvijas. Līdz šim jau notikušas debates ar EP deputātiem Andri Ameriku, Ivaru Ijabu, Daci Melbārdi, Inesi Vaideri un Tatjanu Ždanoku.

“Ar šo diskusiju ciklu vēlamies dot iespēju interešu grupām no pirmavota uzzināt ES plānus un tās iesaistīt nākotnes politikas veidošanā. Eiropas Parlamenta jaunā sasaukuma darba sākumā tam ir īpaši liela nozīme,” norāda EPBL vadītāja Marta Rībele.

Papildu informācija par ES daudzgadu budžetu atrodama šeit.

Svarīgi!

Ņemot vērā piesardzības pasākumus, kurus Eiropas Parlaments ir ieviesis attiecībā uz Covid-19 uzliesmojumu, ieeja atļauta personām, kuras 14 dienu laikā pirms pasākuma nav apmeklējušas slimības visvairāk skartos reģionus. Pasākuma dienā pie ieejas tiks novietots aktualizēts šo reģionu saraksts, un dalībniekiem būs jāparaksta īpaša deklarācija.

Pieteikšanās medijiem:

Jānis KRASTIŅŠ

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

Tālr.: + 371 67085461; + 371 26542369
E-pasts: janis.krastins@europarl.europa.eu