skip to content
 
 
 

Nils Ušakovs un Roberts Zīle diskusijā tiešsaistē par ES daudzgadu budžetu un ekonomikas atveseļošanas plānu

04/06/2020

Pirms diskusiju cīņas sākuma par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam un ekonomikas  atveseļošanas plānu aicinām Latvijas interešu grupu pārstāvjus uzzināt pašreizējo situāciju un paust viedokli, kāds ES budžets Latvijai būtu izdevīgs.

Otrdien, 9. jūnijā, plkst. 10:00 - 11:30 notiks diskusija tiešsaistē ar Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komitejas deputātiem Nilu Ušakovu un Robertu Zīli.

Par daudzgadu budžetu jāvienojas dalībvalstu vadītājiem, un pirmais samits par ES budžetu notiks 19.jūnijā. Pēc tam Eiropas Parlamentam šī vienošanās jāapstiprina, tāpēc EP regulāri pauž savu nostāju par piedāvāto. Eiropas Parlamenta Budžeta komitejā strādā divi Latvijas deputāti: Nils Ušakovs (Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija) pārstāv otru lielāko EP politisko grupu - Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu, un Roberts Zīle (Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK") kā Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas viceprezidents ir iekļauts EP īpašajā ES daudzgadu budžeta 2021.-2027. gadam veidošanas grupā EP prezidenta vadībā.

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena 27. maijā Eiropas Parlamenta  plenārsēdē iepazīstināja ar pārskatītu ES daudzgadu budžetu 2021.–2027. gadam un ekonomikas atveseļošanas plānu, un pirmos iespaidus par to pauda EP politisko grupu vadītāji. Jaunais EK piedāvājums atveseļošanas plānam, kas ir kompromiss EP deputātu prasītajam un dalībvalstu piedāvātajam, ir 750 mljrd. eiro apmērā, kas kopā ar ES ilgtermiņa budžetu 2021.–2027. gadam 1,1 triljona apmērā nodrošinās 1,85 triljonus eiro. Papildu informācija par ES daudzgadu budžetu atrodama šeit.

Diskusija ar deputātiem notiks platformā Webex Meet. Uz to tiks aicināti arī mediju pārstāvji.

Aicinām reģistrēties līdz 8. jūnija pulksten 16.00 http://epgplus.eu/qr4b

Pēc reģistrācijas uz norādīto e-pastu Jums tiks nosūtīta piekļuves saite.

Šīs ir nākamās Eiropas Parlamenta biroja Latvijā rīkotās debates ciklā “Labāk kopā”, kuras notiek ar visiem astoņiem EP deputātiem no Latvijas.

Par Eiropas Parlamentu

Eiropas Parlaments ir tieši ievēlēta ES iestāde, likumdevējs, un kopā ar ES ministru Padomi pieņem direktīvas un regulas, kas ietekmē aptuveni 80% no Latvijas likumiem. EP lemj arī par ES budžetu.

EP vēlēšanās pagājušā gada maijā tika ievēlēti 8 pārstāvji no Latvijas.

Plašākai informācijai:

Ilze Eglīte

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. + 371 67085467

E-pasts: ilze.eglite@europarl.europa.eu