skip to content
 
 
 

“Vēlētāju gaidu” pētījuma prezentācija 15. septembrī, dienu pirms debatēm par stāvokli ES

03/09/2020

Otrdien, 15. septembrī, Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā prezentēs “Vēlētāju gaidu” pētījumu, kas EP deputātiem no Latvijas būs kā ceļamaize dienu vēlāk paredzētajām deputātu debatēm par stāvokli Eiropas Savienībā (ES) ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju.

Jau piekto gadu īstenoto pētījumu veido aptuveni 250 padziļinātas intervijas ar interešu grupu pārstāvjiem visā Latvijā, izzinot, kādu rīcību un kurās jomās viņi gaida no EP un Eiropas Savienības (ES). Šī ir arī ikgadējo debašu par stāvokli ES tēma - tajās EK priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena norādīs uz savā pirmajā darba gadā paveikto un izklāstīs nākotnes plānus, bet deputāti - ES iedzīvotāju ievēlētie pārstāvji - iepazīstinās ar savām prioritātēm.

Pētījuma rezultāti 15. septembrī tiks publicēti EP biroja mājas lapā, bet deputātu debatēm dienu vēlāk varēs sekot šeit.

Pētījuma prezentācija otrdien pulksten 12.00 notiks ES mājā (Aspazijas bulvārī 28), 2. stāvā.

Interešu grupu pārstāvjiem pētījumā tika jautāts par patlaban galvenajiem ES izaicinājumiem; kas EP deputātiem būtu jādara, lai ES pārvarētu Covid-19 radīto krīzi, un kas – lai 3-5 gadu laikā uzlabotu dzīves kvalitāti Latvijā; kā ieguldīt ES piešķirto naudu Covid-19 krīzes seku mazināšanai; kā veicināt zaļāku domāšanu un rīcību u.tml.

Pētījuma rezultātus komentēs četru dažādu nozaru speciālisti:

- Baiba Brusbārde, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes Makroekonomikas analīzes daļas vecākā ekonomiste;

- Arnis Kaktiņš, sociologs, pētījumu centra SKDS vadītājs;

- Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors;

- Inese Stepiņa, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektores vietniece starptautiskajos, Eiropas Savienības un projektu vadības jautājumos.

Iepriekš piesakoties, prezentācijā var piedalīties arī plašsaziņas līdzekļu un interešu grupu pārstāvji.

Kontaktpersona interešu grupu pārstāvjiem:

Ilze Eglīte

ilze.eglite@europarl.europa.eu

Tel. 67085467

Kontaktpersona plašsaziņas līdzekļiem:

Jānis Krastinš

janis.krastins@europarl.europa.eu

Tel. 26542369