skip to content
 
 
 

Covid-19 ietekme: situācija ES tūrisma un transporta nozarēs

11/01/2021

Trešdien, 20. janvārī, plkst. 10.00-11.30 aicinām uz tiešsaistes diskusiju ar Eiropas Parlamenta (EP) Transporta un tūrisma komitejas deputātiem Andri Ameriku un Robertu Zīli par situāciju ES tūrisma un transporta nozarēs.

Tā kā vairākām pandēmijas skartajām nozarēm, tostarp tūrismam un transportam 2021. gads būs ļoti sarežģīts, šī ir iespēja Latvijas interešu grupu pārstāvjiem paust viedokli par situāciju nozarē un nepieciešamajiem risinājumiem krīzes pārvarēšanai, kā arī no pirmavota uzzināt par Eiropas Savienības plānotajiem pasākumiem.

Decembrī EP apstiprināja ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam. Jau septembrī EP apstiprināja lēmumu, kas ļauj aizņemties ES Atveseļošanas  plānam nepieciešamos 750 miljardus eiro. 

Andris Ameriks (partija “Gods kalpot Rīgai”) pārstāv otru lielāko EP politisko grupu, Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu (S&D) un ir Transporta un tūrisma komitejas priekšsēdētāja vietnieks. Roberts Zīle (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai! “-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK“) ir Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas (ECR) priekšsēdētāja vietnieks un Transporta un tūrisma komitejas loceklis.

Diskusijas laikā A. Ameriks un R.Zīle uzklausīs Jūsu viedokli par nozari, tādējādi dodot Jums iespēju piedalīties politikas veidošanā.

Diskusija ar deputātiem notiks tiešsaistes platformā Zoom un tiks rādīta arī EP Facebook kontā @Eiroparlaments. Uz to tiks aicināti arī mediju pārstāvji.

Lūdzam reģistrēties līdz 19. janvāra plkst. 16.00 https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/20012021

Pēc reģistrācijas uz norādīto e-pastu Jums tiks nosūtīta piekļuves saite.

Par Eiropas Parlamentu

Eiropas Parlaments ir tieši ievēlēta ES iestāde, likumdevējs, un kopā ar ES ministru Padomi pieņem direktīvas un regulas, kas ietekmē aptuveni 80% no Latvijas likumiem. EP lemj arī par ES budžetu.

EP vēlēšanās pagājušā gada maijā tika ievēlēti 8 pārstāvji no Latvijas.

2020. gada 19. jūnijā EP pieņēma rezolūciju, aicinot veikt papildu pasākumus, lai glābtu ES tūrisma un transporta nozari. Papildu informācija par ES tūrisma un transporta nozari.

 

Kontaktpersona interešu grupu pārstāvjiem:

Ilze Eglīte

ilze.eglite@europarl.europa.eu

Tel. 67085467

Kontaktpersona plašsaziņas līdzekļiem:

Jānis Krastiņš

janis.krastins@europarl.europa.eu

Tel. 26542369