skip to content
 
 
 

Interešu grupu pārstāvji un EP deputāti pārrunās jauno “Vēlētāju gaidu pētījumu”

08/11/2021

Piektdien, 12. novembrī, plkst. 10.00 aicinām uz tiešsaistes diskusiju par Eiropas Parlamenta (EP) biroja Latvijā ikgadējā “Vēlētāju gaidu pētījuma” rezultātiem, pievēršoties  tēmām par Eiropas zaļo kursu un ekonomikas atveseļošanos, cīņu ar dezinformāciju un sociālo taisnīgumu. Diskusijā piedalīsies seši EP deputāti no Latvijas un nozaru eksperti.

“Vēlētāju gaidu pētījums” tiek veikts jau sesto gadu. Iepriekš tas bija kvalitatīvs viedokļa līderu pētījums, bet šogad EP biroja Latvijā uzdevumā pētījumu kompānija SKDS veica reprezentatīvu visu Latvijas iedzīvotāju aptauju. Pētījuma mērķis ir uzzināt Latvijas vēlētāju gaidas un viedokli aktuālos jautājumos. Tradicionāli pētījumā jautājumus par savu EP komiteju aktualitātēm uzdod visi astoņi EP deputāti no Latvijas. Rezultāti pēc tam tiek izmantoti deputātu un EP biroja darbā.

Šogad “Vēlētāju gaidu pētījums” pievēršas trim aktuālām tēmām. Šajā diskusijā tiks prezentēti pētījuma rezultāti, EP jau paveikto šī sasaukuma pirmajā pusē un plānoto atlikušajā laikā komentēs dažādu EP politisko grupu Latvijas deputāti no atbildīgajām komitejām, kā arī komentārus sniegs un jautājumus uzdos nozaru eksperti un mediju pārstāvji.

Programmā

10:00 “Vēlētāju gaidu pētījuma” prezentācija

10:20 Eiropas zaļais kurss un ekonomikas atveseļošanās

EP Ekonomikas un monetārās komitejas locekle, Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas aizstājēja Inese Vaidere (Eiropas Tautas partijas grupa)

EP Transporta un tūrisma komitejas priekšsēdētāja vietnieks, Lūgumrakstu komitejas loceklis, Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas aizstājējs Andris Ameriks  (Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa)

EP  Ekonomikas un monetārās komitejas, Transporta un tūrisma komitejas, Nodokļu jautājumu apakškomitejas loceklis, Budžeta komitejas aizstājējs Roberts Zīle (Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa)

11:20 Cīņa ar dezinformāciju

EP Ārlietu komitejas un Īpašās komitejas attiecībā uz ārvalstu iejaukšanos visos demokrātiskajos procesos Eiropas Savienībā, tostarp dezinformāciju locekle, Starptautiskās tirdzniecības komitejas un Drošības un aizsardzības apakškomitejas aizstājēja Sandra Kalniete (Eiropas Tautas partijas grupa)

EP Kultūras un izglītības komitejas un EP Īpašās komitejas attiecībā uz ārvalstu iejaukšanos visos demokrātiskajos procesos Eiropas Savienībā, tostarp dezinformāciju priekšsēdētāja vietniece, Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas aizstājēja Dace Melbārde (Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa)

11:50 Sociālais taisnīgums

EP Nodarbinātības un sociālo lietu komitejas locekle, Lūgumrakstu komitejas piekšsēdētāja vietniece,  Zivsaimniecības komitejas, Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas aizstājēja Tatjana Ždanoka (Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupa)

12.20 Noslēgums

Šī ir iespēja Latvijas interešu grupu pārstāvjiem iesaistīties un paust savu viedokli sarunās ar EP deputātiem, kā arī no pirmavota uzzināt par aktuālo EP darbā ar Eiropas zaļo kursu un ekonomikas atveseļošanos, cīņu ar dezinformāciju un sociālo taisnīgumu.

Diskusija ar deputātiem notiks tiešsaistes platformā Zoom un tiks rādīta arī EP Facebook kontā @Eiroparlaments

Lūdzam reģistrēties līdz 11. novembra plkst. 16.00 https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/12112021

Pēc reģistrācijas uz norādīto e-pastu Jums tiks nosūtīta piekļuves saite.

Pētījuma rezultāti 12. novembrī tiks publicēti EP biroja mājas lapā www.europarl.lv

Par Eiropas Parlamentu

Eiropas Parlaments ir tieši ievēlēta ES iestāde, likumdevējs, un kopā ar ES ministru Padomi pieņem direktīvas un regulas, kas ietekmē aptuveni 80% no Latvijas likumiem. EP lemj arī par ES budžetu.

EP vēlēšanās 2019. gada maijā tika ievēlēti 8 pārstāvji no Latvijas. “Vēlētāju gaidu pētījumā” arī jautāts par iedzīvotāju plāniem doties uz 2024.gada EP vēlēšanām.

Kontaktpersona interešu grupu pārstāvjiem:

Ilze Eglīte
ilze.eglite@europarl.europa.eu
Tel. 67085467

Kontaktpersona plašsaziņas līdzekļiem:

Jānis Krastiņš
janis.krastins@europarl.europa.eu
Tel. 26542369