skip to content
 

Eiropas dienas jauniešu pasākumi reģionos

03/05/2022

Eiropas jaunatnes gadā Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas, to skaitā Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija, Salaspils 1.vidusskola, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs, Rīgas Centra humanitārā vidusskola un citas piedalās Eiropas dienas pasākumu rīkošanā savu skolu un apkārtnes jauniešiem. Šogad jaunieši Eiropas dienas pasākumos īpaši novērtē brīvības, demokrātijas un solidaritātes nozīmi. 

EP Vēstnieku skolu pasākumi:

5. maijā Daugavpilī - Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā-licejā notiks pasākums “Dzīvo, dari, jūties kopā!”, lai jauniešu vidū aktualizētu solidaritāti kā vienu no Eiropas Savienības svarīgākajām vērtībām. Skolēni strādas darba grupās, novērtēs esošo situāciju un radīs idejas, kā risinās noteiktu problēmu saistībā ar solidaritātes tēmu.

10. maijā Salaspilī - Eiropas dienā Salaspils 1.vidusskolas jaunieši rīkos vairākus pasākumus visas dienas garumā, tajā skaitā EP pārstāvja un Latvijas Jaunatnes padomes pārstāvja tikšanos ar jauniešiem, lai pārrunātu jauniešu līdzdalības iespējas, īpaši 2022.gadā, kas pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu. Skolā paredzēta arī viktorīna, apsveikuma kartīšu krāsošana un izsūtīšana, kā arī citas aktivitātes.

11. maijā Rīgā - Rīgas Centra humanitārās vidusskolas jauniešu Eiropas dienas rīkotā pasākuma mērķis ir informēt jauniešus par ES un tās dalībvalstu kultūras bagātību, dot iespēju padziļināti izprast ES lomu ikviena pilsoņa dzīvē un sniegtajām priekšrocībām, kā arī skaidrot ES solidaritāti un atbalstu Ukrainai. Pasākuma laikā jaunieši veidos un darbosies trīs virzienos jeb "istabās": Latvijas ceļš ES, kino, valodas un literatūra.

13. maijā Valkā - Eiropas dienas pasākumu vadmotīvs ir "Izdejot Eiropu", proti, iepazīt Eiropas kultūru caur dejas prizmu. Eiropas dienas pasākumus Valkā rīko Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija. Diena sāksies bērnudārzā “Pasaciņa”, kam sekos jauniešu pasākums - darbs dažādās tematiskās stacijās, aktivitātes Mūzikas un Mākslas skolās. Savukārt dienu plānots noslēgt ar deju un mūzikas koncertu.

Plašāka informācija par citiem EP Vēstnieku skolu Eiropas dienu pasākumiem Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu FB grupā.

Pievienojies Eiropas Parlamenta biroja Latvijā rīkotajai meistarklasei “5 soļi, kā sarīkot foršu pasākumu jauniešiem” un jauniešu rīkotajiem pasākumiem maijā!

Papildu informācija:

Elvīra Lapsa, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā sabiedrisko attiecību speciāliste

elvira.lapsa@europarl.europa.eu, 29184145