skip to content
 

Krievijas kara Ukrainā ietekme uz ES klimata un enerģētikas politiku

30/05/2022

Aicinām 10. jūnijā plkst. 10.00 uz tiešsaistes paneļa diskusiju par Krievijas kara Ukrainā ietekmi uz ES klimata un enerģētikas politiku, kurā piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, nozaru pārstāvji, kā arī žurnālisti.

Eiropas Savienība sākās kā ogļu un tērauda savienība, lai nodrošinātu mieru. Septiņdesmit gadus vēlāk viens no ES galvenajiem izaicinājumiem ir panākt klimata neitralitāti, tostarp aizstājot naftu, ogles un gāzi ar ilgtspējīgākiem enerģijas avotiem.

Laikā, kad ES plāno īstenot klimata pāreju, Krievijas iebrukums Ukrainā ir skaudri izgaismojis Eiropas enerģētisko atkarību. Kā Eiropas zaļā kursa stūrakmeni ES ir pieņēmusi vērienīgus mērķus panākt klimata neitralitāti līdz 2050. gadam un neto emisiju samazinājumu par 55 % līdz 2030. gadam salīdzinājumā ar 1990. gadu.  Šie vērienīgie ES plāni cīņai pret klimata pārmaiņām tiek dēvēti par “Fit for 55”.  Pāris dienas pirms diskusijas Eiropas Parlamentā notiks balsojums par šiem tiesību aktiem, un tas veidos Parlamenta nostāju sarunās ar ES valdībām par tiesību aktu galīgo formu.

Priekšlikumi šo mērķu sasniegšanai tika pieņemti pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā. Šobrīd Krievijas iebrukums Ukrainā ir veicinājis neredzētu enerģijas cenu kāpumu. Kā enerģētikas krīze, ar ko saskaras kā Latvijā, tā visā Eiropā, ietekmēs Eiropas klimata un enerģētikas politiku?

Šī ir iespēja Latvijas interešu grupu pārstāvjiem iesaistīties un paust savu viedokli par ES zaļā kursa plāniem un situāciju ar augošajām enerģijas cenām ar EP Ekonomikas un monetārās komitejas un Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas deputāti Inesi Vaideri (Eiropas Tautas partijas grupa) un nozares speciālistiem.

Aicinām Jūs pievienoties diskusijai Zoom platformā, kur būs iespēja paust savu viedokli un uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem. 

Tiešraide plašākam skatītāju lokam latviešu valodā būs pieejama Eiropas Parlamenta Facebook lapā

Lūdzam reģistrēties līdz 9. jūnija plkst. 14.00 šeit: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/10062022

Pēc reģistrācijas uz norādīto e-pastu Jums tiks nosūtīta piekļuves saite.

Programmā:

Ievads: Marta Rībele, EP biroja Latvijā vadītāja

Paneļdiskusija

• Inese Vaidere, EP Ekonomikas, kā arī Vides un sabiedrības veselības komitejas deputāte
• Jānis Brizga, vides zinātnieks, biedrības “Zaļā brīvība” vadītājs
• Dace Cīrule, Ārvalstu investoru padomes Latvijā Zaļās ekonomikas attīstības darba grupas vadītāja
• Gustavs Norkārklis, Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs, bioloģiskās saimniecības z/s “Salenieki” saimnieks
 Anete Vabule, AS “Madara Cosmetics” Ilgtspējas projektu vadītāja

Par tālāko:

• Dagnis Dubrovskis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks klimata politikas jautājumos

Diskusiju vadīs žurnālists Arnis Krauze

 

Kontaktpersona interešu grupu pārstāvjiem:

Ilze EGLĪTE
(+371) 67085467
ilze.eglite@europarl.europa.eu

Kontaktpersona plašsaziņas līdzekļiem:

Jānis KRASTIŅŠ
(+371) 6708 5461
(+371) 26 542 369
janis.krastins@europarl.europa.eu