skip to content
 

Politisko ideju tirgus Latvijā un Eiropā

28/11/2022

Ar jaudīgu jauniešu diskusiju par politisko partiju lomu turpinām parlamentārās demokrātijas izzināšanas cikla trešo gadu. Ceturtdien, 1. decembrī, plkst. 16.00 aicinām uz tiešsaistes diskusiju "Politisko ideju tirgus Latvijā un Eiropā". 

Parlamentārās demokrātijas skaidrošanas ciklu īstenojam sarunās ar Latvijas un ES amatpersonām, lēmumu pieņēmējiem, politisko partiju pārstāvjiem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, pilsoniski aktīviem iedzīvotājiem, žurnālistiem. Mērķis ir izprast, kā likumdošana, tieslietu sistēma, sabiedrības iesaiste un vēlēšanas nodrošina Latvijas un Eiropas parlamentārās demokrātijas spēku un ilgtspēju.

2022. gada EP demokrātijas cikla fokuss ir vēlēšanas kā spilgtākā līdzdalības forma. Pagājušas pašvaldību vēlēšanas un 14. Saeimas vēlēšanas un jau pavisam drīz – 2024. gadā būs Eiropas vēlēšanās.

Vēlēšanas ir arī politiska sacensība par labākajām idejām un to īstenošanas ceļiem, tādēļ 1. decembrī Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu jaunieši un Eiropas kopienas mesesamkopa.eu jaunie līderi iztaujās dažādu politisko partiju jauniešu organizāciju pārstāvjus par partiju lomu parlamentārajā demokrātijā.

Sarunā piedalīsies:

🗣 Dāvis Mārtiņš Daugavietis, 14. Saeimas deputāts, "VIENOTĪBAS" jaunatnes organizācijas vadītājs

🗣 Arturs Arhipovs, partijas "Saskaņa" jauniešu organizācijas pārstāvis

🗣 Kristiāns Vasiļevskis, partijas "Attīstībai" jaunatnes organizācijas vadītājs

🗣 Viesturs Romka, Kustības "Par!" jauniešu organizācijas vadītājs

🗣 Roberts Ozols, Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” jaunatnes organizācijas vadītājs

🗣 Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu skolēni un Eiropas kopienas mesesamkopa.eu jaunie līderi

🗣 Žaneta Ozoliņa, Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas eksperte, politoloģe

🗣 Sarunu vadīja Marta Rībele, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja

Diskusijas laikā EP Vēstnieku skolas un Eiropas kopienas mesesamkopa.eu jaunie līderi tiksies ar dažādu politisko partiju jauniešu organizāciju pārstāvjiem, skaidrosim, kā definēt partijas un kā tās atšķirt, kā arī pētīsim, kāda ir jauniešu loma šo partiju darbībā šobrīd un nākotnē.

Pieslēdzies tiešraidei mūsu Facebook lapā, seko līdzi un uzdod sev interesējošus jautājumus, lai stiprinātu savu #PilsoņaSpēks.

EP misija ir Eiropas parlamentārā demokrātija. Tādēļ palīdzam jauniešiem apzināties savu #PilsoņaSpēks jeb parlamentārās demokrātijas spēku!