skip to content
 

Atklātās stundas notiek!

03/05/2023

Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolu programmas Atklātās stundas norit gan attālināti, gan klātienē. Jau kopš pērnā gada nogales līdz pat 2023. gada maijam skolēni kopā ar EP deputātiemun programmas eksperti, politoloģi Žanetu Ozoliņu izzina demokrātiju un aktuālas ES tēmas.

Atklātajās stundās vidusskolēni ar EP deputātiem un Vēstnieku skolas programmas eksperti, politoloģi Žanetu Ozoliņu apspriež ar ES politiku saistītus jautājumus, šajā mācību gadā īpašu uzmanību pievēršot parlamentārās demokrātijas redzamākai sabiedrības līdzdalības formai – vēlēšanām. Vispusīgas zināšanas par nozīmīgāko politiskās līdzdalības formu palīdzēs labāk sagatavoties Eiropas vēlēšanām 2024.gadā. Atklātās stundas organizē pašas programmā iesaistītās skolas.

Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolu programmas atklātajām stundām atgriežoties klātienē, janvārī vidusskolēni Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā ar EP deputātiem diskutēs par Eiropas Savienības (ES) jautājumiem un vēlēšanām kā līdzdalības formu.

“2024.gada gada EP vēlēšanas daudziem Vēstnieku skolu jauniešiem var kļūt par pirmajām viņu mūžā, un demokrātijas nākotnei Latvijā ir svarīgi, lai viņi uz tām arī dotos. Tikšanās ar EP deputātiem atklātajās stundās skolēniem ļauj “pieskarties” vēlēšanām un uzzināt, kāpēc ir svarīgi tajās piedalīties,” norāda EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele

Atklātās stundas sniedz jaunas zināšanas, ļauj rast negaidītas pieejas ES jautājumu skaidrošanai, dalīties ar atziņām ar skolas draugiem un tikties ar radošiem un iedvesmojošiem viesiem. Kvalitatīvas Eiropas Savienības tematikai veltītas mācību stundas veicina jauniešu apziņu par sevi kā nozīmīgu Eiropas daļu, rosina izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivē līdzdarboties. #PilsoņaSpēks

Lai pievienotos Atklātajām stundām, rakstiet epriga@ep.europa.eu  

Par programmu “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas”

EP aizsargā un veicina parlamentāro demokrātiju ne tikai savā darbā, bet arī visā ES un ārpus tās. Parlamentārās demokrātijas izpratne jāsāk veidot jau skolas solā, tāpēc EP birojs Latvijā vairāk nekā 85 EP Vēstnieku skolās īsteno parlamentārās demokrātijas skaidrošanas ciklu.

“Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” ir ES mēroga programma un tiek īstenota visās 27 dalībvalstīs, Latvijā tā darbojas septīto gadu. EP Vēstnieku skolu skolotāji un skolēni brīvprātīgi izglīto un iesaista vienaudžus un sabiedrību diskusijās par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, tā stiprinot eiropeisko identitāti. Viesojoties skolās vai uzrunājot skolēnus tiešsaistē, programmā aktīvi iesaistās arī no Latvijas ievēlētie EP deputāti.