skip to content
 

Eiropas diena 2023: svinam Eiropas vienotību

27/04/2023

Eiropas Savienība 9. maijā atzīmēs 2023. gada Eiropas dienu, kurā atceramies 1950. gada 9. maijā pieņemto Šūmana deklarāciju.

Lai atzīmētu šo īpašo notikumu, ES iestādes, arī ES delegācijas un pārstāvniecības visā pasaulē, organizēs plašu tiešsaistes un klātienes pasākumu klāstu, sniedzot iedzīvotājiem iespēju sev atklāt un pieredzēt Eiropas Savienību.

Šā gada maijā, Eiropas diena pulcinās iedzīvotājus, sniedzot iespēju uzzināt vairāk par to, kā ES atbalsta mieru, drošību un demokrātiju ar savu apņēmību iepretim Krievijas agresīvajam karam pret Ukrainu un citiem konfliktiem visā pasaulē. 2023. gada Eiropas diena apmeklētājiem arī dos iespēju labāk iepazīt ES centienus veidot zaļu, digitālu un konkurētspējīgu, taisnīgu un prasmīgu Eiropu, kas būtu arī spēcīgu, izturētspējīga un droša. Šā gada diena īpaši izgaismos arī 2023. gadu kā Eiropas Prasmju gadu, kurš sāksies 9. maijā.

Eiropas dienā un tai tuvā laikā ES iestādes rīkos plašu interaktīvu pasākumu klāstu savās atrašanās vietās visās 27 ES dalībvalstīs un visā pasaulē.

ES pilsoņi ar ES iestādēm varēs iepazīties Briselē, Luksemburgā un Strasbūrā:

  • Sestdiena, 6. maijs. Briselē iedzīvotāji varēs apmeklēt ES iestādes. Plašāka informācija par pasākumu programmu ir pieejama šeit.
  • Otrdiena, 9. maijs. Pilsoņi varēs apmeklēt Eiropas Savienības Tiesu un Luksemburgas pilsētā esošo Eiropas ciematu, ko izveidojusi Komisijas pārstāvniecība kopā ar valsts iestādēm, dalībvalstu vēstniecībām, ES iestādēm Luksemburgā un pilsonisko sabiedrību. Plašāka informācija ir pieejama šeit.
  • Sestdiena, 13. maijs. Iedzīvotāji varēs apmeklēt Eiropas Parlamentu Strasbūrā un aplūkot Eiropas lielākās demokrātiskās struktūras mītnesvietu. Vairāk ziņu rodamas šeit.

9. maijā ES rīkos arī Eiropas Prasmju gada festivālu. Festivāls būs saistīts ar daudziem citiem pasākumiem, kas dažādās Eiropas daļās prasmes nostādīs uzmanības centrā. Īpašā EYS vietnē var gūt vairāk informācijas par Eiropas Prasmju gadu, arī tālākas ziņas par vietējiem pasākumiem visā Eiropā.

Visās 27 ES dalībvalstīs un visā pasaulē ES iestādes kopā ar partneriem un tīkliem svinēs Eiropas dienu, rīkojot daudzus interesantus, informatīvus un izklaidējošus pasākumus. Eiropas Komisijas pārstāvniecības ciešā sadarbībā ar Eiropas Parlamenta vietējiem birojiem, Europe Direct centriem un citiem nacionāliem un reģionāliem partneriem plāno dažādus pasākumus, kā atzīmēt šo dienu, piemēram, izklaidējošus un izglītojošus pasākumus un viktorīnas, festivālus, sporta pasākumus, kultūras pasākumus un debates, kā arī pamanāmības pasākumus un kampaņas sociālajos plašsaziņas līdzekļos.

Turklāt visā pasaulē Eiropas dienu atzīmēs ES delegācijas, izceļot Eiropas vienotību un solidaritāti.

Lai uzzinātu vairāk par ES 2023. gada Eiropas dienas pasākumiem, aicinām apmeklēt starpiestāžu Eiropas dienas vietni.

Papildu informācija

2023. gada Eiropas diena

Šūmana deklarācija, 1950. gada 9. maijs

Eiropas Prasmju gads

Apmeklējiet Eiropas Savienību "Facebook"

Kontaktinformācija pilsoņiem visās ES oficiālajās valodās, ukrainiski un krieviski

Brīvi lietojami foto, video un audio materiāli par 2022. gada Eiropas dienu

No 6. līdz 13. maijam ES iestādes Briselē, Luksemburgā un Strasbūrā atvērs savas durvis iedzīvotājiem

Jānis KRASTIŅŠ
Preses sekretārs Latvijā
(+371) 6708 5461
(+371) 26 542 369
janis.krastins@europarl.europa.eu