skip to content
 
 
 

MŪSŲ BIURO NAUJIENOS

Roberta Metsola, MEP.
Š. m. rugsėjo 24 d. 11.30–13.00 val. „Europos namuose“, Vilniuje (Gedimino pr. 16) vyks Europos Parlamento biuro Lietuvoje ir Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komiteto organizuojama diskusija apie Europos Sąjungos ateitį su Europos Parlamento Pirmininko pavaduotoja Roberta Metsola ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotoja, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininke Radvile Morkūnaite-Mikulėniene.  
Europos Parlamento biuras Lietuvoje jau šeštus metus tęs programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) įgyvendinimą Lietuvoje ir kviečia Lietuvos gimnazijas ir profesines mokyklas prisijungti prie MEPA programos Lietuvoje 2021-2022 mokslo metais.
Konferencijos pamokos skaidrė.
Konferencija dėl Europos ateities, prasidėjusi šiais metais, yra svarbus įvykis visai Europos Sąjungai. Konferencijos metu savo idėjas Europai ir nuomones įvairiais klausimais gali pateikti verslas, nevyriausybinės organizacijos, politinės partijos, valstybės narės ir paprasti piliečiai. Parengtos pamokos tikslas – paskatinti moksleivius padiskutuoti viena iš Konferencijos temų (migracija) ir pateikti savo pasiūlymą (ar pasiūlymus) Europai.
Biuro renginiai ir naujienos
 .
 

EUROPOS PARLAMENTO NAUJIENOS

EYE - kvietimas.
„Ateitis priklauso mums“ – tokiu šūkiu šiemet pasitinka Europos jaunimo renginys EYE2021, kurio dalyviai keisis idėjomis ir prisidės prie diskusijų dėl Europos ateities. Visą kitą savaitę numatyti renginiai ir diskusijos internete, o spalio 8–9 d. 3-4 tūkst. jaunų žmonių iš visos ES ir kitų šalių dalyvaus pagrindiniame EYE renginyje Strasbūre.
Birželio 19 d. Strasbūre vyks Konferencijos dėl Europos ateities steigiamoji plenarinė sesija, per kurią bus pristatytas Europos piliečių forumas ir daugiakalbė skaitmeninė platforma.
Europos Parlamento (EP) Užsienio reikalų komitetas trečiadienį aptarė priverstinį į Vilnių skridusio lėktuvo nutupdymą Baltarusijoje ir juo keliavusių disidentų sulaikymą. Kalbėtojai griežtai pasmerkė A. Lukašenkos režimo veiksmus, sveikino stiprią tarptautinės bendruomenės reakciją ir ragino imtis konkrečių priemonių dėl Baltarusijos ateities.
Visos naujienos