skip to content
 

MŪSŲ BIURO NAUJIENOS

2023 m. LUX publikos apdovanojimo filmai
Nemokamai pažiūrėti naujus, įspūdingus Europos filmus ir nuspręsti, kuris iš jų geriausias – šią galimybę dovanoja Europos Parlamento biuras Lietuvoje ir Europos kino akademija. Gegužės 25 dieną trijuose Lietuvos miestuose bus galima pamatyti penkis ryškiausius praėjusių metų kino kūrinius, kurie varžosi dėl visos Europos kino simpatijų prizo – LUX publikos apdovanojimo.
Apdovanojimų ceremonija
Belgijos programėlė pabėgėliams, Lietuvos mobili Klimato muziejaus paroda ir Nyderlandų platforma jauniems žurnalistams paskelbti šių metų Europos Karolio Didžiojo premijos laimėtojais.
Europos Parlamento nuotr.
Europos Parlamentas (EP) paskelbė atvirą konkursą dėl bendrosios paslaugų sutarties (framework contract), pagal kurią EP Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas galėtų užsakyti mokslinius tyrimus, seminarų organizavimą ir paramą renginiams su išorės ekspertais.
Europos Parlamento nuotr.
Europos Parlamento (EP) Komunikacijos generalinis direktoratas paskelbė kvietimą teikti pasiūlymus nevyriausybinėms organizacijoms. Jos turi galimybę pretenduoti į dotacijas projektams, kuriais būtų skatinamas geresnis visuomenės supratimas apie Europos Parlamento vaidmenį mūsų gyvenime ir apie EP vaidmenį demokratijos procese. Šiuo kvietimu taip pat siekiama didinti pilietinį aktyvumą ir paskatinti rinkėjus balsuoti Europos Parlamento rinkimuose 2024 m.
Visos mūsų biuro naujienos
 
 .

EUROPOS PARLAMENTO NAUJIENOS

EP pranešėja Sandra Kalnietė (Europos liaudies partija, Latvija) (EP nuotr.)
Siekdami padėti karo alinamai Ukrainai, europarlamentarai sutarė dar metams netaikyti ES muitų Ukrainos žemės ūkio produkcijai.
EP pranešėjai Arba Kokalari (Europos liaudies partija, Švedija) ir Łukasz Kohut (Socialistai ir demokratai, Lenkija) (EP nuotr.)
Europos Parlamentas pritarė tam, kad ES prisijungtų prie Stambulo konvencijos, skirtos smurto prieš moteris prevencijai, siekdami užbaigti konvencijos ratifikavimo ES procesą.
Europos Parlamento nuotrauka
Europarlamentarai pritarė ES prieglobsčio ir legalios migracijos taisyklių peržiūrai ir pavedė jas suderinti su ES Taryba.
Europos Parlamento narys Christophe Hansen (EP nuotr.)
Kovojant su klimato kaita ir biologinės įvairovės nykimu, naujuoju teisės aktu įmonės įpareigojamos užtikrinti, kad ES parduodamų produktų gamybai nebuvo naikinami ar alinami miškai.
Europos Parlamento nuotrauka
Europos Parlamentas patvirtino ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos reformą, pasienio anglies dioksido korekcinį mechanizmą ir naują Socialinį klimato fondą.
Europos Parlamento narė Dita Charanzova (EP nuotr.)
Europos Parlamentas (EP) patvirtino atnaujintas taisykles, kurios užtikrins, kad ES rinkoje parduodami gaminiai atitiktų aukščiausius saugos reikalavimus.
Visos naujienos