skip to content
 

MŪSŲ BIURO NAUJIENOS

MEPA projekto dalyvių nuotrauka.
Šiandien buvo paskelbti projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) rezultatai už 2021-2022 mokslo metus. 83 mokyklos buvo akredituotos kaip MEPA mokyklos ir gavo tai patvirtinančias lenteles. Virš 800 jaunesniųjų ir vyresniųjų ambasadorių gaus tai patvirtinančius diplomus. O geriausių mokyklų komandos kitais mokslo metais vyks į Strasbūre planuojamus Euroscola renginius. Sveikiname!
Žalios europos pabėgimo kambario vizualas.
Šį savaitgalį sostinės Lukiškių aikštėje savo kelionę po Lietuvą pradės interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“, kurio lankytojai turės galimybę patikrinti ir pagilinti savo žinias apie tvarumą, aplinkosaugą bei ES iniciatyvas kovos su klimato kaita srityje.
Ryškiausiais kino apdovanojimais įvertinti, profesionalios komisijos atrinkti, pagrindines Europos Sąjungos vertybes atspindintys. Trys filmai nominantai, pretenduojantys į 2022 m. Europos Parlamento organizuojamą LUX Europos publikos kino apdovanojimą, kuriuos galėsite pamatyti š. m. gegužės 5, 12 ir 19 dienomis vyksiančiuose nemokamuose seansuose Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje.
Jaunų nuteistųjų įdarbinimo projektas „YES“, kurį Lietuvoje vykdo asociacija „Aktyvus jaunimas“, tapo geriausiu Lietuvos projektu, pateiktu Europos Sąjungos Karolio Didžiojo jaunimo premijos konkursui, ir keliauja į antrą – europinį – atrankos etapą. Premiją kartu teikia Europos Parlamentas ir Acheno Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas. Ar pavyks Lietuvos atstovams užimti vieną iš prizinių vietų, paaiškės apdovanojimo ceremonijoje Achene gegužės mėnesį.
 
 .

EUROPOS PARLAMENTO NAUJIENOS

Ekonomines ir socialines Rusijos karo Ukrainoje pasekmes galima suvaldyti konfiskuojant Rusijos oligarchų turtą, geriau panaudojant ES biudžeto lėšas ir įvedant naujus ES biudžeto šaltinius, teigia europarlamentarai.
Moterys nurodo, kad Europos Parlamento (EP) prioritetai turėtų būti kova su prekyba žmonėmis ir seksualiniu išnaudojimu, psichologiniu ir fiziniu smurtu prieš moteris bei vyrų ir moterų pajamų skirtumo panaikinimas.
Rusijai užpuolus Ukrainą, Europos Parlamentas (EP) reikalauja Rusijai taikyti dar griežtesnes ES sankcijas bei siekti suteikti Ukrainai ES šalies kandidatės statusą.
Visos naujienos