skip to content
 

Europos Parlamentas pratęsė prekybos lengvatas Ukrainai

Siekdami padėti karo alinamai Ukrainai, europarlamentarai sutarė dar metams netaikyti ES muitų Ukrainos žemės ūkio produkcijai.

EP pranešėja Sandra Kalnietė (Europos liaudies partija, Latvija) (EP nuotr.)
EP pranešėja Sandra Kalnietė (Europos liaudies partija, Latvija) (EP nuotr.)

Atsižvelgdami į besitęsiančią Rusijos agresiją prieš Ukrainą, europarlamentarai balsavo už ES prekybos lengvatos Ukrainai, kuri baigiasi birželio 5 d., pratęsimą metams (537 balsai už, 42 prieš, 38 susilaikius). Ji leis į ES rinką toliau be muitų įvežti Ukrainos žemės ūkio produkciją, pavyzdžiui, vaisius, daržoves ar perdirbtus produktus. Remiantis ES ir Ukrainos asociacijos susitarimu, Ukrainos pramoninės prekės nuo šių metų sausio neturi prekybos apribojimų, todėl joms nebūtinas atskiras sprendimas dėl prekybos lengvatų pratęsimo.

„Aš tvirtai remiu prekybos lengvatų Ukrainai pratęsimą, nes jos leidžia išlaikyti Ukrainos prekybą Rusijos agresijos akivaizdoje ir stiprina Ukrainos atsparumą. Mūsų solidarumas su Ukraina yra nuoseklus, skaidrus, tvirtas ir remiasi tuo, kad šaliai suteiktas kandidatės statusas. Ukrainos ateitis yra Europos Sąjungoje“, – pažymėjo EP pranešėja Sandra Kalniete (Europos liaudies partija, Latvija).

ES ir Ukrainos santykiai remiasi ES ir Ukrainos asociacijos ir laisvos prekybos sutartimis. ES yra didžiausia Ukrainos prekybos partnerė, o Ukraina – 15-a didžiausia prekybos partnerė ES.