skip to content
 
 
 

Pranešimai žiniasklaidai

Čia rasite Europos Parlamento biuro Lietuvoje išleistus pranešimus spaudai apie EP plenarinėse sesijose svarstytus klausimus, sprendimus, balsavimus ir kitus renginius.

Trečiadienį Europos Parlamento (EP) Pirmininkų sueiga nutarė skirti šių metų Sacharovo premiją už minties laisvę Rusijos opozicijos politikui, kovotojui su korupcija Aleksejui Navalnui.
Europos Parlamento logotipas.
Europos Parlamentas reiškia tvirtą paramą ES valstybėms, susiduriančioms su Baltarusijos režimo vykdomu hibridiniu karu ir ragina perduoti A. Lukašenkos bylą tarptautiniam teismui.
EYE - kvietimas.
„Ateitis priklauso mums“ – tokiu šūkiu šiemet pasitinka Europos jaunimo renginys EYE2021, kurio dalyviai keisis idėjomis ir prisidės prie diskusijų dėl Europos ateities. Visą kitą savaitę numatyti renginiai ir diskusijos internete, o spalio 8–9 d. 3-4 tūkst. jaunų žmonių iš visos ES ir kitų šalių dalyvaus pagrindiniame EYE renginyje Strasbūre.
Birželio 19 d. Strasbūre vyks Konferencijos dėl Europos ateities steigiamoji plenarinė sesija, per kurią bus pristatytas Europos piliečių forumas ir daugiakalbė skaitmeninė platforma.
Europos Parlamento (EP) Užsienio reikalų komitetas trečiadienį aptarė priverstinį į Vilnių skridusio lėktuvo nutupdymą Baltarusijoje ir juo keliavusių disidentų sulaikymą. Kalbėtojai griežtai pasmerkė A. Lukašenkos režimo veiksmus, sveikino stiprią tarptautinės bendruomenės reakciją ir ragino imtis konkrečių priemonių dėl Baltarusijos ateities.
.
Minint žymaus žmogaus teisių gynėjo Andrejaus Sacharovo gimimo šimtmetį, šį mėnesį Vilniuje vyksta renginiai, prie kurių prisideda Europos Parlamentas (EP).
Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) griežtai pasmerkė Rusijos galios demonstravimą Ukrainos atžvilgiu ir išpuolius Čekijoje, taip pat pareikalavo nedelsiant paleisti A. Navalną.
Vakcinacijos pasas ir kaukė.
Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) priėmė savo poziciją dėl pažymėjimo, kuriuo siekiama užtvirtinti teisę pandemijos metu laisvai keliauti Europoje.
.
Europos Parlamentas (EP) didele balsų dauguma pritarė ES ir Jungtinės Karalystės (JK) prekybos ir bendradarbiavimo susitarimui, kuris nustatys šalių santykius po „Brexit“.
Pirmadienį pradėjusi veikti centrinė Konferencijos dėl Europos ateities platforma suteiks galimybę piliečiams prisidėti prie ES ateities kūrimo.
2018 metų pranešimus spaudai rasite čia
2017 metų pranešimus spaudai rasite čia