skip to content
 
03/09/2021

„Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ kviečia gimnazijas ir profesines mokyklas registruotis naujam sezonui

Europos Parlamento biuras Lietuvoje jau šeštus metus tęs programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) įgyvendinimą Lietuvoje ir kviečia Lietuvos gimnazijas ir profesines mokyklas prisijungti prie MEPA programos Lietuvoje 2021-2022 mokslo metais.

Programos tikslas – ugdyti aktyvius jaunuosius europiečius, pristatyti Europos Sąjungos poveikį ir naudą įvairioms gyvenimo sritims ir skatinti jaunus žmones būti aktyviais savo šalies ir Europos Sąjungos piliečiais. MEPA programa vykdoma visose ES šalyse ir yra skirta vyresnių klasių (16-18 metų) moksleiviams.

Programoje dalyvaujančių gimnazijų ir profesinio rengimo mokyklų mokytojai gauna mokomąją MEPA medžiagą su daugybe interaktyvių užduočių ir veiklų, kurias gali naudoti pamokų metu. Mokslo metų eigoje mokytojai kviečiami į seminarus, kuriuose pristatome įvairias  aktualias ES temas (tarp jų ES biudžeto sudarymas, žmogaus teisės, jaunimo galimybės, kova su dezinformacija ir propaganda, atsakas į pandemiją ir kitas). Pandemijos ir karantino metu dalis veiklų persikėlė į internetinę erdvę.

Daugiau informacijos apie programą, jos taisykles ir reikalavimus galite rasti MEPA tinklaraštyje www.mepalietuva.eu

Mokyklų registracija vyksta https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/MEPAregistracija2021 iki rugsėjo 24 d. Spalį planuojami įžanginiai MEPA seminarus Lietuvos regionuose, kuriuose pristatysime projekto tikslus, reikalavimus, mokomąją medžiagą bei atsakysime į visus galimus klausimus.

Visais klausimais, susijusiais su programa ar registracija, kreipkitės į Nataliją Bružienę (tel. 8 5 2120766 arba natalija.bruziene@europarl.europa.eu).

2020-2021 mokslo metais „Mokyklų – Europos Parlamento ambasadorių“ vardą gavo 72 gimnazijos ir profesinio rengimo mokyklos. Labai tikimės, kad tinklas augs toliau ir kad daugiau gimnazijų taps šio tinklo dalimi.