skip to content
 
03/05/2022

Europos dieną kelionę per Lietuvą pradeda „žaliasis“ pabėgimo kambarys

Šį savaitgalį sostinės Lukiškių aikštėje savo kelionę po Lietuvą pradės interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“, kurio lankytojai turės galimybę patikrinti ir pagilinti savo žinias apie tvarumą, aplinkosaugą bei ES iniciatyvas kovos su klimato kaita srityje.

Žalios europos pabėgimo kambario vizualas
Žalios europos pabėgimo kambario vizualas

Kodų, žaidimų ir galvosūkių kambario užduotis vienu metu galės atlikti keturių dalyvių komanda. Jie per mažiau nei 30 minučių turės pasistengti, kad Žemė taptų žalesnė ir švaresnė, spręsdami uždavinius bei ieškodami atsakymų, kaip būtų galima išvalyti vandenynus, atsodinti miškus, išvalyti orą – tam, kad čia gyventi būtų gera ne tik žmonėms, bet ir visiems kitiems planetos gyventojams.

„Kovoje su klimato kaita kiekvienas turime išmokti gyventi taip, kad kuo mažiau kenktume mūsų planetai. Kartais užtenka atkreipti dėmesį į iš pažiūros nedidelius dalykus – į tai, ką valgome, kokius daiktus naudojame, kaip prausiamės, kuo rengiamės ar kaip vykstame į darbą. Kviečiu visus išmėginti šį pabėgimo kambarį ir interaktyviu būdu sustiprinti savo žinias apie tvarų, aplinkai draugiškesnį gyvenimo būdą“, – teigia projektą „Misija: Žaliasis kursas“ inicijavusio Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė.

Interaktyvus pabėgimo kambarys kelionę per Lietuvos miestus pradeda nuo Vilniaus Lukiškių aikštės. Užsiregistravę dalyviai nemokamai savo žinias ir jėgas galės išbandyti gegužės 7–9 dienomis. Vėliau pabėgimo kambarį gabenantis sunkvežimis pajudės į kitus Lietuvos miestus: Alytų, Marijampolę, Ignaliną, Visaginą, Uteną, Panevėžį, Tauragę, Klaipėdą, Šiaulius, Palangą ir Telšius.

Tiek sostinėje, tiek kituose miestuose vyks dalyvių varžybos, o greičiausios komandos bus apdovanotos suvenyriniais Europos Parlamento biuro Lietuvoje prizais. Užsiregistruoti ir rasti daugiau informacijos galite adresu http://zaliaeuropa.eu/.

Europos diena Vilniuje

Gegužės 7-9 dienomis Vilniuje, Lukiškių aikštėje vyks tradicinė „Europos šalių mugė“, kurios metu savo kultūrą ir veiklas pristatys ES valstybių narių ambasados, bus galima susipažinti su įvairių Europos šalių virtuve ir kulinariniu paveldu. Lukiškių aikštėje  įrengtoje  scenoje visą savaitgalį pasirodys ansambliai, orkestrai, grupės. Išreiškiant solidarumą su Ukraina, programoje bus galima išgirsti ukrainiečių atlikėjus, o Gedimino prospektas pasipuoš Ukrainos vėliavos spalvomis. Mugėje Ukrainos amatininkai prekiaus savo pagamintomis prekėmis.

Gegužės 9 dieną (pirmadienį), 11 valandą, Užsienio reikalų ministerija (URM) kviečia vilniečius ir miesto svečius į oficialų Europos dienos minėjimo renginį, kurio metu skambės sveikinimai Europos dienos proga, dainuos URM diplomatų choras, pasirodys VRM orkestras. Taip pat vyks Ministrės Pirmininkės diskusija su jaunimu apie ES ateitį.

Parsisiųskite visą Europos dienos šventės Vilniuje programą:

Europos dienos šventė kituose miestuose

Europos diena bus minima ir kituose Lietuvos miestuose, kur vyks Europos dienai skirti renginiai bei virtualios iniciatyvos – protmūšiai, Europos egzaminas. Šią dieną, išreiškiant solidarumą ir vienybę, Europos Sąjungos ir Ukrainos vėliavų spalvomis nušvis Lietuvos miestai ir miesteliai.

Plačiau apie renginius kituose miestuose sužinosite čia