skip to content
 
 
 
08/05/2020

Europos dienos šventė – su puodeliu kavos

Šių dienų iššūkiai dar kartą priminė Europos žmonių vienybės, solidarumo ir optimizmo svarbą. Šias vertybes gali simbolizuoti paprastas kavos puodelis, virtualiai keliaujantis pas draugus. Todėl Europos dieną – gegužės 9-ąją – Europos Parlamento biuras Lietuvoje kviečia per atstumą susijungti puodeliui kavos.

„Dabar kaip niekad mums reikia optimizmo, solidarumo ir tarpusavio palaikymo. Pagalvokime apie savo bičiulius Lietuvoje ir visoje Europoje, kuriuos matome telefonų ir kompiuterių ekranuose. Pakvieskime juos kavos ir nusiųskime jiems nuoširdų linkėjimą. Tegu šiltas ir jaukus kavos puodelis simbolizuoja žmogiškąjį ryšį ir prasmingą bendravimą, o kartu neša draugystės ir solidarumo žinią“, – linki Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė.

Norint dalyvauti šioje akcijoje tereikia socialiniuose tinkluose pasidalinti savo kavos puodelio nuotrauka ir įrašyti grotažymę #EuroposDienosKava. Galite kartu pažymėti ir draugą, kurį kviečiate prisijungti kavos puodeliui ir kuriam siunčiate Europos dienos linkėjimą.Tam, kad jūsų nuotraukos ar video būtų dar šventiškesni, sukūrėme Facebook profilio nuotraukos rėmelį, bei iš mobilių telefonų veikiančius Facebook ir Instagram filtrus. Kvečiame pasipuoši Europos dienos proga.

Daugiau informacijos apie akciją bei video pamokas apie kavos papuošimą rasite jai skirtoje Facebook paskyroje.

Prieš 70 metų, 1950 m. gegužės 9-ąją, Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Schumanas pasakė savo istorinę kalbą, kurioje išsakė vieningos Europos viziją. Ta proga Europos Sąjungos (ES) valstybės gegužės 9-ąją švenčia Europos dieną. Lietuva jau 16 metų yra ES narė.

Europos diena bus minima ir Briuselyje. Europos Parlamentas nuo 11 val. Lietuvos laiku pakvies į virtualią atvirų durų dieną, kurios metu rengiama COVID-19 herojų diskusija su EP pirmininku David Sassoli, taip pat tiesioginė „Facebook“ transliacija, kurioje dalyvaus EP pirmininko pavaduotojai Katarina Barley ir Othmar Karas, diskusija apie R. Schumano Europos viziją ir kitos veiklos. Renginių programą rasite „Europe by Satellite“ tinklalapyje, kuriame vyks ir televizinės kokybės transliacija. Taip pat kviečiame į virtualią parodą (lietuvių kalba) apie Schumano deklaraciją ir pirmuosius Europos vienijimosi žingsnius.