skip to content
 
03/05/2021

Kviečia naujas pasivaikščiojimo maršrutas. Europos dieną eikime kartu!

Karantinas paredagavo visų mūsų gyvenimus ir mūsų profesinės šventės – Europos dienos – minėjimą. Negalime pakviesti Jūsų į gyvus renginius ar koncertus, bet norime paskatinti išeiti iš namų, pasivaikščioti po Vilnių ir pamatyti miestą pro ES prizmę. Naujas Walk15 pasivaikščiojimo maršrutas, skirtas Europos dienai, lauks Jūsų jau gegužės 7 d.

Ką pamatysite maršrute?

Nuo Valdovų Rūmų iki Europos aikštės – maršrute yra 14 stotelių, kurios iliustruoja Lietuvos kelią į valstybingumą ir narystę Europos Sąjungoje. Kviesime pamatyti ne vieną kartą matytus pastatus ar paminklus ir sužinoti apie juos kai ką naujo: sužinosite, kur Vilniuje buvo apsistojęs žymus disidentas Andrejus Sacharovas, kurio vardu pavadinta Europos Parlamento teikiama premiją už minties laisvę, kada atsirado Gatvės muzikos diena, kur dirbo pirmieji ES institucijų darbuotojai Lietuvoje, kuo su ES naryste susiję cepelinai ir kas pjaustė tortą švenčiant referendumo dėl stojimo į ES rezultatus.

Pasirinkti maršruto ilgį galite patys – norintys praeiti visas stoteles turės pasiruošti 10 km pėsčiųjų žygiui. Tačiau kai kurias stoteles, esančias toliau nuo pagrindinio maršruto, galima praleisti ir su jomis susipažinti virtualiai, tokiu būdu sutrumpinant maršrutą iki 6 km.

Maršrutas lietuvių ir anglų kalbomis

Programėlėje rasite maršrutą dviem kalbomis – lietuviškai (Europos dienos maršrutas po Vilnių) ir angliškai (Europe Day Route in Vilnius). Abiejuose maršrutuose tekstiniai stotelių aprašymai pateikiami lietuvių ir anglų kalbomis, tad mėgstantys skaityti gali pasirinkti bet kurį maršrutą. Tačiau jei norite klausytis audio gido, pasirinkite atitinkamą kalbą.

Kur ieškoti maršruto?

Jei turite #walk15 programėlę savo telefone, spauskite čia norėdami patekti į lietuvišką maršrutą. Angliškai įgarsintą maršrutą rasite čia.

Jei dar neturite #walk15 programėlės: Parsisiųskite ir instaliuokite programėlę iš Google PlayApp Store arba Huawei Appgallery;Atidarykite programėlę, spustelkite vietos simboliu pažymėtą ikoną apatinėje programėlės juostoje ir pasirodžiusiame „Trasos“ lango paieškos laukelyje įveskite „Europos dienos maršrutas po Vilnių“. Spauskite „Ieškoti trasų“ ir atverkite paieškos laukelyje siūlomą maršrutą. 

Maršrutą taip pat galima surasti ir Neakivaizdinio Vilniaus platformoje.

Ką daryti ne vilniečiams?

Maršrutą kviečiame pamatyti ir pereiti jį virtualiai.

Gero pasivaikščiojimo!

Europos dienos savaitgalį taip pat kviečiame pasižiūrėti LUX kino apdovanojimui nominuotus filmus. Plačiau apie filmus ir galimybes juos pamatyti internete skaitykite čia.