skip to content
 

Šių metų naujienos

MEPA projekto dalyvių nuotrauka.
Šiandien buvo paskelbti projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) rezultatai už 2021-2022 mokslo metus. 85 mokyklos buvo akredituotos kaip MEPA mokyklos ir gavo tai patvirtinančias lenteles. Virš 800 jaunesniųjų ir vyresniųjų ambasadorių gaus tai patvirtinančius diplomus. O geriausių mokyklų komandos kitais mokslo metais vyks į Strasbūre planuojamus Euroscola renginius. Sveikiname!
Žalios europos pabėgimo kambario vizualas.
Šį savaitgalį sostinės Lukiškių aikštėje savo kelionę po Lietuvą pradės interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“, kurio lankytojai turės galimybę patikrinti ir pagilinti savo žinias apie tvarumą, aplinkosaugą bei ES iniciatyvas kovos su klimato kaita srityje.
Ryškiausiais kino apdovanojimais įvertinti, profesionalios komisijos atrinkti, pagrindines Europos Sąjungos vertybes atspindintys. Trys filmai nominantai, pretenduojantys į 2022 m. Europos Parlamento organizuojamą LUX Europos publikos kino apdovanojimą, kuriuos galėsite pamatyti š. m. gegužės 5, 12 ir 19 dienomis vyksiančiuose nemokamuose seansuose Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje.
Jaunų nuteistųjų įdarbinimo projektas „YES“, kurį Lietuvoje vykdo asociacija „Aktyvus jaunimas“, tapo geriausiu Lietuvos projektu, pateiktu Europos Sąjungos Karolio Didžiojo jaunimo premijos konkursui, ir keliauja į antrą – europinį – atrankos etapą. Premiją kartu teikia Europos Parlamentas ir Acheno Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas. Ar pavyks Lietuvos atstovams užimti vieną iš prizinių vietų, paaiškės apdovanojimo ceremonijoje Achene gegužės mėnesį.
Delegacijos pokalbis lauke.
Kovo 1-3 d. Latvijoje ir Lietuvoje lankėsi Europos Parlamento (EP) Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto delegacija, kuri vertino prieglobsčio prašytojų padėtį šiose šalyse bei situaciją pasienyje su Baltarusija.
Europos piliečio apdovanojimu įvertinamos iniciatyvos, kuriomis prisidedama prie Europos bendradarbiavimo ir bendrų vertybių puoselėjimo. Žinote apdovanojimo vertą projektą? Nominuokite jį dabar!
Informacija apie EP biuro Lietuvoje renginius, projektus ir įvykius.
Europos Parlamento logotipas.
Tvyrant įtampai dėl Rusijos agresijos Ukrainos atžvilgiu, trečiadienį Lietuvoje lankėsi Europos Parlamento (EP) Saugumo ir gynybos pakomitečio delegacija.
Diskusijos su Olegu Sencovu akimirka.
Ukrainos režisierius, buvęs politinis kalinys, 2018 metais gavęs Europos Parlamento Sacharovo premiją už minties laisvę, Olegas Sencovas šiais metais atvyko į Lietuvą kaip festivalio „Nepatogus kinas“ žiuri narys. Spalio 19 d. jis susitiko su Lietuvos jaunimu, dauguma kurių atvyko iš įvairių rusų ir lenkų mokyklų.
Roberta Metsola, MEP.
Š. m. rugsėjo 24 d. 11.30–13.00 val. „Europos namuose“, Vilniuje (Gedimino pr. 16) vyks Europos Parlamento biuro Lietuvoje ir Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komiteto organizuojama diskusija apie Europos Sąjungos ateitį su Europos Parlamento Pirmininko pavaduotoja Roberta Metsola ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotoja, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininke Radvile Morkūnaite-Mikulėniene.