skip to content
 
 
 

Šių metų naujienos

Europos Parlamento biuras Lietuvoje jau penktus metus tęs programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) įgyvendinimą Lietuvoje ir kviečia Lietuvos gimnazijas ir profesines mokyklas prisijungti prie MEPA programos Lietuvoje 2020-2021 mokslo metais.
2019-2020 mokslo metais dalyvauti projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ užsiregistravo 140 Lietuvos gimnazijų ir profesinių mokyklų. Mokslo metų pabaigoje gavome 102 projektines ataskaitas ir džiaugiamės galėdami paskelbti, kad 91 švietimo įstaiga gaus oficialų pripažinimą kaip „Mokykla – Europos Parlamento ambasadorė“.
Rytų parterystės šalių vėliavos.
Nuo 2009 m. Europos Sąjunga plėtoja artimesnius santykius su savo Rytų kaimynėmis: Ukraina, Armėnija, Gruzija, Moldova, Baltarusija ir Azerbaidžanu. Kas buvo pasiekta per pirmąjį šios iniciatyvos gyvavimo laikotarpį? Su kokiais sunkumais buvo susidurta? Kaip ateityje pasiekti dar glaudesnio bendradarbiavimo ir kokie iššūkiai laukia? Apie tai buvo kalbama nuotolinio seminaro metu.
.
Didelė dauguma Europos Parlamento (EP) narių ketvirtadienio vakarą balsavo už tai, kad būtų sukurtas specialusis EP komitetas dėl užsienio kišimosi į demokratinius ES procesus, įskaitant dezinformaciją.
Online seminaro vaizdas.
Gegužės 12 d. surengėme internetinį seminarą projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ dalyvaujančių gimnazijų ir profesinio rengimo centrų mokytojams ir moksleiviams. Seminaras buvo skirtas Europos Sąjungos atsakui į koronaviruso pandemiją. Jame dalyvavo EP nariai iš Lietuvos Petras Auštrevičius (ALDE) ir Juozas Olekas (S&D).
Šių dienų iššūkiai dar kartą priminė Europos žmonių vienybės, solidarumo ir optimizmo svarbą. Šias vertybes gali simbolizuoti paprastas kavos puodelis, virtualiai keliaujantis pas draugus. Todėl Europos dieną – gegužės 9-ąją – Europos Parlamento biuras Lietuvoje kviečia per atstumą susijungti puodeliui kavos.
Nepaisant pasaulį ir ES užklupusios koronaviruso pandemijos, daugiametis ES biudžetas lieka šių metų prioritetu. Nuo jo dydžio ir paskirstymo principų priklausys, kokia paramą gaus Erasmus+ studentai, tyrėjai, ūkininkai, regionai ir miestai ar tam tikri infrastruktūros projektai. Tad parengėme mokomąją medžiagą, kad apie ES biudžeto sudarymo principus, dydį ir paskirstymą galėtų sužinoti ir moksleiviai.
2018 m. naujienos