skip to content
 
 
 

Šių metų naujienos

Šiandien visos Europos dėmesio centre – ne tik kova su pandemija, ekonomikos atsigavimas ir mūsų gyvenimas po pandemijos, bet ir demokratijos vertybės tiek Europos Sąjungos (ES) viduje, tiek ir kaimynystėje. Geriausias laikas ieškoti ilgalaikių sprendimų Europos ateičiai yra dabar. Kokia bus ateities Europos Sąjunga? Žalia ir skaitmeninė? Atspari ir demokratiška? Kokią Europos ateitį įsivaizduoja politikai, visuomenininkai, ekspertai? O kokią ją norėtumėte matyti Jūs?
Karantinas paredagavo visų mūsų gyvenimus ir mūsų profesinės šventės – Europos dienos – minėjimą. Negalime pakviesti Jūsų į gyvus renginius ar koncertus, bet norime paskatinti išeiti iš namų, pasivaikščioti po Vilnių ir pamatyti miestą pro ES prizmę. Naujas Walk15 pasivaikščiojimo maršrutas, skirtas Europos dienai, lauks Jūsų jau gegužės 7 d.
Šiais metais, LUX Europos publikos kino apdovanojimui buvo nominuoti trys filmai: „Dar po vieną“, „Kolektyvas“ ir „Kristaus kūnas“. Kviečiame pamatyti juos Europos dienos savaitgalį ir balsuoti už labiausiai patikusį filmą. Nugalėtojas bus paskelbtas birželio 9 d.
Kviečiame registruotis į Europos Parlamento biuro Lietuvoje ir „AgriFood Lithuania DIH“ balandžio 16 d. 10 val. organizuojamą nuotolinį renginį „Žiedinės ekonomikos poveikis ir žemės ūkio ir maisto sektoriui“.
Karolio Didžiojo jaunimo premija kasmet apdovanojami Europos Sąjungoje jaunimo vykdomi projektai, kuriais ugdomas tarpusavio supratimas Europos ir tarptautiniu mastu, skatinama puoselėti bendrą Europos tapatybės jausmą ir rodomas pavyzdys Europoje gyvenančiam jaunimui, kaip europiečiai gyvena kartu kaip viena bendruomenė. Šių metų Lietuvos nacionaliniu laimėtoju tapo Austėjos Andrunavičiūtės pateiktas projektas „Developing a More European Oriented and International Education System in Lithuania“. Šis projektas toliau varžysis su kitų šalių laimėtojais, o jo atstovė (atstovas) dalyvaus apdovanojimo ceremonijoje Aachene spalio mėnesį.
Kovo 8 d. Tarptautinės moterų dienos proga EP biuras Lietuvoje surengė nuotolinį protmūšį projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ dalyviams. Protmūšyje dalyvavo 70 komandų iš 50 gimnazijų ir profesinio rengimo mokyklų. Kas pasirodė geriausiai?
Moters dienos plakatas.
Netrukus minėsime Tarptautinę moters dieną. Kaip ir kiekvienai metais, šią dieną Europos Parlamentas iškelia tam tikrą svarbią temą. Šiais metais – ši proga yra skirta moterų lyderystei pandemijos metu ir vaidmeniui kovoje su jos padariniais. Moters dienos proga kviečiame prisijungti lyčių lygybės ir moterų situacijai pandemijos metu skirtoms temoms.
Kviečiame registruotis į „AgriFood Lithuania DIH“ ir Europos Parlamento biuro Lietuvoje organizuojamą nuotolinį renginį „Skaitmenizacija – galimybė žemės ūkio ir maisto sektoriui“.
Europos Parlamentas nuolat skiria dėmesį kultūrą puoselėjančioms iniciatyvoms. Viena tokių – LUX kino apdovanojimas. Šią ir kitą savaitę, neišeidami iš namų, galėsite nemokamai žiūrėti net du šiam apdovanojimui anksčiau nominuotus filmus.
.
Registracijų gausa į nuotolinį „Agro-maisto forumą 2020“, kuris vyks lapkričio 26–27 dienomis, nustebino pačius renginio iniciatorius – skaitmeninių inovacijų centrą „AgriFood Lithuania“ ir Europos Parlamento biurą Lietuvoje. Organizatoriai primena, kad dalyvavimas forume yra nemokamas, tačiau dėl riboto galinčių prisijungti žmonių kiekio būtina išankstinė registracija.