skip to content
 
 
 
26/02/2021

Renginiai, skirti Tarptautinei moters dienai

Moters dienos plakatasMoteris slaugytoja, gydytojų ir kitų slaugytojų fone. Užrašas
Moters dienos plakatas

Netrukus minėsime Tarptautinę moters dieną. Kaip ir kiekvienai metais, šią dieną Europos Parlamentas iškelia tam tikrą svarbią temą. Šiais metais – ši proga yra skirta moterų lyderystei pandemijos metu ir vaidmeniui kovoje su jos padariniais. Moters dienos proga kviečiame prisijungti lyčių lygybės ir moterų situacijai pandemijos metu skirtoms temoms.

Kovo 4 d. Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetas organizuoja nuotolinį renginį, kurio metu bus kalbama ir diskutuojama apie moterų vaidmenį ir jų lyderystę pandemijos laikotarpiu. Pranešimus šiame renginyje skaitys ne tik Europos Parlamento pirmininkas David Sassoli ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, bet ir Graikijos prezidentė Ekaterini Sakelaropoulou bei Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern. Kviečiame stebėti renginio transliaciją.

Daugiau informacijos apie renginį, jo programą ir tiesioginę transliaciją rasite šiame tinklalapyje

O Lietuvoje protmūšių mėgėjai galės susipažinti su Moters dienos tema dalyvaudami tradiciniame protmūšyje „Ko nežino Kazys?“.

Protų lyga „Ko nežino Kazys“ yra viena didžiausių smegenų mankštos mėgėjų grupė Lietuvoje. Joje kiekvieną savaitę bent du kartus varžosi virš šimto komandų. Antradieniais jie varžosi dėl galimybės patekti į „Auksinio proto“ TV žaidimą, o trečiadieniais tiesiog pramogauja varžydamiesi, kas teisingiau išlukštens suktus klausimus, kuriuose paslėptos užuominos į teisingus atsakymus. Kovo 10-ąją d. vyksiančiame žaidime visą žaidimo turą, dešimt klausimų, pristato Europos Parlamento biuras Lietuvoje. Kovo 8-osios, tarptautinės moterų solidarumo dienos proga, šie klausimai bus skirti lyčių lygybei.

Informacija apie dalyvavimą protmūšyje rasite „Ko nežino Kazys?“ Facebook puslapyje

O visus kitus kviesime atsakyti į šiai temai skirto testo klausimus, kuriuos rasite 15min.lt portale kovo 8 d.