skip to content
 
 
 
09/03/2021

Sveikiname Tarptautinės moters dienos protmūšio laimėtojus

Kovo 8 d. Tarptautinės moterų dienos proga EP biuras Lietuvoje surengė nuotolinį protmūšį projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ dalyviams. Protmūšyje dalyvavo 70 komandų iš 50 gimnazijų ir profesinio rengimo mokyklų. Kas pasirodė geriausiai?

Protmūšyje užsiregistravo dalyvauti 74 komandos iš daugiau nei 50 MEPA gimnazijų ir profesinio rengimo mokyklų.

Protmūšio klausimai buvo susiję su lyčių lygybės tema, buvo keturi klausimų turai, skirti istorinei ir kultūrinei lygių teisių raidai, faktams, statistikai, teisiniam lygių galimybių reglamentavimui, buvo muzikinė ir vizualioji-kultūrinė klausimų dalis, gvildenanti lyčių lygybės temą literatūroje, mene.

Viena klausimų grupė buvo skirta Europos Parlamentui, ir joje buvo klausimai pvz.: kiek moterų išrinktų į Europos Parlamentą atstovauti Lietuvai nuo 2004 m., kokios salos gyventojai į Europos Parlamentą neišrinko nė vienos moters  2019 m. Buvo daug klausimų sietų su moterų teisėmis  Lietuvoje - kiek metų praėjo tarp Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo ir visuomenės balsavimo teisės pripažinimo moterims, taip pat  istoriniai klausimai -  kuriais metais pirmą kartą buvo paminėta  Moters diena,  klausimai apie kultūros veikėjas, mokslininkes, rašytojas ir t.t.

Po keturių turų pirmąja vieta dalinosi dvi komandos: Ignalinos gimnazijos „4kolegos“ ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos „Briuselio kopūstai“. Bet lemiamo paskutinio klausimo metu apie Europos pagrobimą keliomis sekundėmis anksčiau į klausimą atsakė „4kolegos“, tad ši komanda užėmė pirmąją vietą, antroje palikusi „Briuselio kopūstus“. Sveikiname  trečios vietos laimėtojus „Ant laurų“ (Lavoriškių gimnazija), ketvirtos vietos laimėtojus „Nieko rimto“ (Šakių „Žiburio“ gimnazija), ir penktos bei šeštos vietos laimėtojus, atitinkamai, komandas „Manzana verdė“ (Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija) ir „Moderni šeima“ (Vilniaus Gabijos gimnazija).