skip to content
 
 
 
12/05/2020

Vebinaras su EP nariais Petru Auštrevičiumi ir Juozu Oleku

Gegužės 12 d. surengėme internetinį seminarą projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ dalyvaujančių gimnazijų ir profesinio rengimo centrų mokytojams ir moksleiviams. Seminaras buvo skirtas Europos Sąjungos atsakui į koronaviruso pandemiją. Jame dalyvavo EP nariai iš Lietuvos Petras Auštrevičius (ALDE) ir Juozas Olekas (S&D).

Seminaro metu buvo aptartos Europos Sąjungos galios sveikatos apsaugos srityje, kur ES gali tik koordinuoti atskirų šalių veiksmus, bet negali kištis į sveikatos apsaugos sistemas. Buvo pristatytas ir ES priimtas priemonių paketas šalims, kuriame ir bendri apsauginių priemonių pikrimai ES šalims, ir parama tarp pačių ES valstybių, ir ekonominių priemonių paketas, kurį siūlo Europos Komisija.

Buvo užduoti klausimai apie paramos naudojimą atskirose ES valstybėse, tarp kurių ir Lietuvoje, apie Kinijos ir Rusijos vykdomą propagandą ir Kinijos spaudimą šalims šiuo laikotarpiu, EP nariai kalbėjo ir apie solidarumo trūkumą pandemijos pradžioje, ir apie dabartinį darbą siekiant atgaivinti Europos ekonomiką.

Visą seminaro įrašą galite rasti Youtube platformoje: https://youtu.be/QkjNoEgG5Ok