skip to content
 
 
 
03/05/2021

Europos dienos savaitgalį žiūrėkite LUX apdovanojimui nominuotus filmus ir balsuokite

Šiais metais, LUX Europos publikos kino apdovanojimui buvo nominuoti trys filmai: „Dar po vieną“, „Kolektyvas“ ir „Kristaus kūnas“. Kviečiame pamatyti juos Europos dienos savaitgalį ir balsuoti už labiausiai patikusį filmą. Nugalėtojas bus paskelbtas birželio 9 d.

Žiūrėkite filmus gegužės 7-9 d. savaitgalį

Nors karantino apribojimai po truputį laisvėja, LUX Europos publikos kino apdovanojimui nominuotus filmus vis dėlto nupsrendėme rodyti internetu. Tad kviečiame gegužės 7-9 d. užsukti į Kinofondo tinklalapį ir pamatyti vieną arba visus iš trijų apdovanojimui nominuotus filmus.

„Dar po vieną“, rež. Thomas Vinterberg (Danija, Nyderlandai, Švedija)

Yra teorija, teigianti, kad žmogaus kraujyje nuo gimimo esama alkoholio – išlenkus taurelę, atsiveria mintys, išsisklaido nerimas ir užgimsta kūrybingumas. Įvėpti tokios idėjos, Martinas ir trys jo draugai, gyvenimo išvarginti vidurinės mokyklos mokytojai, įsitraukia į eksperimentą – darbo dienomis palaiko nuolatinį girtumą. Jei Churchillis laimėjo Antrąjį pasaulinį būdamas gerokai apgirtęs, kas žino, gal keli lašai būtų ne pro šalį jiems ir jų mokiniams? Pradiniai rezultatai džiugina, o nedidelis mokytojų eksperimentas tampa tikru akademiniu tyrimu. Ir pamokos, ir rezultatai gerėja, gyvenimo džiaugsmas vėl užlieja draugus! Tuštinant taurelę po taurelės kai kuriems eksperimento dalyviams sekasi vis geriau, tačiau kai kurie praranda kontrolę. Ilgainiui tampa aišku, kad alkoholis gal ir įsiūbavo pasaulio istoriją, bet už kasdienius veiksmus tenka atsakyti.

„Kolektyvas“, rež. Alexander Nanau (Rumunija, Liuksemburgas)

2015 m. per gaisrą Bukarešto „Colectiv“ klube žuvo 27 žmonės ir 180 buvo sužeista. Netrukus ligoninėse vienas po kito miršta žmonės, nors jų nudegimų žaizdos nebuvo pavojingos gyvybei. Tuomet vienas gydytojas praneša apie tai tiriamosios žurnalistikos darbuotojų grupei. Žurnalistams tiriant plačiai išsišakojusią korupciją sveikatos atsaugos sistemoje, atskleidus vieną blogybę, paaiškėja kita. Paskiriamas naujas sveikatos apsaugos ministras. Jis leidžia stebėti – to dar nėra buvę – kaip jis dirba bandydamas pertvarkyti korupcinę sistemą ir įveikti jam trukdančias kliūtis. Filme „KOLEKTYVINIS“ žvilgsniu sekami žurnalistai, informatoriai, gaisre apdegę žmonės ir vyriausybės pareigūnai. Tai bekompromisis liudijimas apie tai, ką gali tiriamoji žurnalistika.

„Kristaus kūnas“, rež. Jan Komasa (Lenkija, Prancūzija)

„Kristaus kūnas“ yra 20-mečio Danielio, patyrusio dvasinę transformaciją jaunimo pataisos namuose, istorija. Jis svajoja tapti kunigu, tačiau dėl kriminalinės praeities tai neįmanoma.
Išsiųstas dirbti į miestelio lentpjūvę, pakeliui jis persirengia kunigu ir dėl atsitiktinumo perima nuošalaus miestelio parapiją. Jauno, charizmatiško dvasininko atvykimas tampa akstinu vietinei bendruomenei pradėti susitaikymo procesą po neseniai įvykusios tragedijos.

Kviečiame žiūrėti šiuos filmus jums patogiu metu nuo penktadienio iki sekmadienio. SVARBU: kiekvieno filmo peržiūrų skaičius yra ribotas, tad pradėję ir nepabaigę žiūrėti galite prarasti galimybę pamatyti visą filmą iki galo. Tad kviečiame atsakingai suplanuoti kino seansą namuose ;)

LUX Europos publikos apdovanojimui nominuotus filmus rasite čia
 .

Balsuokite už labiausiai patikusi filmą

Padėkite mums išrinkti nugalėtoją – pasižiūrėję filmą įvertinkite jį pagal šią sistemą: viena žvaigždutė – prastas, penkios žvaigždės – puikus. Balsuoti galima iki gegužės 23 d. Atsitiktine tvarka atrinkti dalyviai bus apdovanoti: vienam iš balsuojančių atiteks kvietimas į 2021 m. Birželio 9. d Europos Parlamente Strasbūre vyksiančią LUX Europos publikos kino apdovanojimų įteikimo ceremoniją ir (arba) kitą „European Film Awards“ ceremoniją, vyksiančią 2021 m. gruodžio mėn.

Balsuoti už filmus galite čia