skip to content

 
 
 

Projektai ir paslaugos mokykloms

 

Euroscola konkursas

Euroscola – konkursas, skirtas 16-18 m. moksleiviams, kurio laimėtojai kviečiamei dalyvauti tarptautinėje sesijoje Europos Parlamente Strasbūre. Lietuvoje dalyvauti Euroscola renginiuose Strasbūre kviečiamos geriausiai pasirodžiusios projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) mokyklos.

MEPA projektas

Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės

Programa "Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės" yra įgyvendinama Lietuvoje jau penktus mokslo metus. Jos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Joje numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms mokykloms suteikiamas Europos Parlamento ambasadorių vardas, o geriausi moksleiviai ir mokytojai bus pakviesti apsilankyti Strasbūre arba Briuselyje.

Plačiau apie projektą
 

Europos informacijos centras

Europos namų informacijos centras - biblioteka, kurioje rasite daug knygų, tyrimų, brošiūrų apie Europos Sąjungą ir skirtingas jos politikos sritis, paskaitysite laikraščius ir žurnalus ir galėsite dalyvauti renginiuose. Dėl COVID-19 pandemijos teikiamos tik nuotolinės paslaugos.

Europos informacijos centro paslaugos plačiau...

Vaidmenų žaidimas "Balsuojam!"

Vidurinėms mokykloms, gimnazijoms, profesinėms mokykloms ir kolegijoms siūlome vaidmenų žaidimą "Balsuojam!". Jo tikslas - parodyti dalyviams, kaip priimami sprendimai Europos Sąjungoje, kurią sudaro 27 valstybės? Kaip susitariame ir suderinami skirtingi interesai? Žaidimo metu dalyviai patys tampa parlamentarais, diskutuoja komitetuose, frakcijose ir balsuoja bendrame susirinkime. Žaidimo trukmė 90 minučių.

Daugiau informacijos apie "Balsuojam!"
 

Į pagalbą mokytojui

Interneto platybėse labai daug priemonių ir informacijos šaltinių, kurie gali praversti ruošiantis pamokai ar ES temai skirtam projektui. Šioje rubrikoje rasite nuorodas į vaizdo, garso medžiagą, leidinius ir kitus įrankius.

Nuorodų ieškokite čia...
 

Aktualu jaunimui

Informacijos šaltiniai, stažuočių galimybės, Karolio Didžiojo jaunimo premija ir kiti dalykai - apie visą tai šioje skiltyje.

Informacija jaunimui