Liudas MAŽYLIS Liudas MAŽYLIS
Liudas MAŽYLIS

Група на Европейската народна партия (Християндемократи)

Член

Литва - Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (Литва)

Начална страница Liudas MAŽYLIS

Член

ENVI
Комисия по околна среда, обществено здраве и безопасност на храните
D-BY
Делегация за връзки с Беларус
DEPA
Делегация в Парламентарна асамблея Евронест

Заместник

INTA
Комисия по международна търговия
COVI
Специална комисия относно пандемията от COVID-19: извлечени поуки и препоръки за бъдещето
DEEA
Делегация за сътрудничество със Севера и за връзки с Швейцария и Норвегия в Съвместния парламентарен комитет ЕС – Исландия и в Съвместния парламентарен комитет на Европейското икономическо пространство (ЕИП)

Последни дейности

Енергийна ефективност (преработен текст) (A9-0221/2022 - Niels Fuglsang) LT

14-09-2022
Писмени обяснения на вот

. – Europai išgyvenant energetikos kainų krizę, Žaliojo kurso ir ES energetikos sektoriaus savarankiškumo didinimo tikslai išlieka prioritetiniai. Ypatingai tie, kurie liečia atsinaujinančių energijos šaltinių diversifikaciją. Balsavime pritariau svarbiai nuostatai, kad iki 2030 m. atsinaujinančios energijos suvartojama dalis ES būtu padidinta iki 45 proc. Norint išvengti panašių į dabartinę krizinių situacijų, energijos naudojimo efektyvumas turi būti subalansuotas. Parlamentas siūlo sumažinti ES energijos suvartojimą 14,5 proc. Taip pat siekiama iki 2030 m. sumažinti bendrijos pirminės (40 proc.) ir galutinės (42 proc.) energijos suvartojimą. Energijos vartojimo sumažinimas turėtų sumažinti paklausą ir tikėtina, numušti kainas energetikos rinkose.

Директива за енергията от възобновяеми източници (A9-0208/2022 - Markus Pieper) LT

14-09-2022
Писмени обяснения на вот

. – Palaikiau šį pranešimą dėl Atsinaujinančių energijos išteklių direktyvos peržiūros. Pritariu, kad šis direktyvos nuostatų atnaujinimas yra kritinis siekiant Žaliojo kurso tikslų. Tai leis padidinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą visos suvartojamos energijos kontekste. Šiuo pranešimu įtvirtinimas ypatingai svarbus įpareigojimas, kad iki 2030 m. atsinaujinantys ištekliai sudarytų 45% visos suvartojamos energijos. Taip pat, manau, kad labai svarbūs ir tikslai iškelti konkretiems sektoriams, tokiems kaip transporto, pastatų, patalpų šildymo ir vėdinimo... Žinoma, svarbu atsižvelgti į skirtingas šalių narių situacijas, privalome palikti erdvės ir joms pačioms spręsti. Štai Lietuvoje 75% centralizuotai tiekiamos šilumos pagaminama iš medienos biokuro, ir tai svarbus energetinės nepriklausomybės garantas, reikėtų tai skatinti. Platesnis atsinaujinančių energijos išteklių naudojimas artina mus nepriklausomybės nuo Rusijos link, o tai visiems suteikia papildomos motyvacijos į priekį judėti sparčiai.

Обратна връзка

Bruxelles

Parlement européen
Bât. ALTIERO SPINELLI
07F266
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel
Strasbourg

Parlement européen
Bât. LOUISE WEISS
T10056
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex