Paolo BARTOLOZZI Paolo BARTOLOZZI
Paolo BARTOLOZZI
Италия

Роден : , Firenze

7-ми парламентарен мандат Paolo BARTOLOZZI

Политически групи

  • 14-07-2009 / 30-06-2014 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) - Член

Национални партии

  • 14-07-2009 / 09-12-2013 : Il Popolo della Libertà (Италия)
  • 10-12-2013 / 30-06-2014 : Forza Italia (Италия)

Председател

  • 29-09-2009 / 30-06-2014 : Делегация в комитетите за парламентарно сътрудничество ЕС-Казахстан, ЕС-Киргизстан и ЕС-Узбекистан и за връзки с Таджикистан, Туркменистан и Монголия

членове

  • 16-07-2009 / 18-01-2012 : Комисия по околна среда, обществено здраве и безопасност на храните
  • 16-09-2009 / 28-09-2009 : Делегация в комитетите за парламентарно сътрудничество ЕС-Казахстан, ЕС-Киргизстан и ЕС-Узбекистан и за връзки с Таджикистан, Туркменистан и Монголия
  • 29-09-2009 / 30-06-2014 : Съвет на председателите на делегации
  • 19-01-2012 / 30-06-2014 : Комисия по околна среда, обществено здраве и безопасност на храните

Заместник

  • 16-07-2009 / 18-01-2012 : Комисия по правни въпроси
  • 16-09-2009 / 30-06-2014 : Делегация за връзки с държавите от Централна Америка
  • 19-01-2012 / 30-06-2014 : Комисия по земеделие и развитие на селските райони

all-activities

Участие в пленарните заседания

Речи по време на пленарната сесия и писмени декларации, свързани с пленарните разисквания. Член 204 и член 171, параграф 11

Доклади – в качеството на докладчик

В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

Предложения за резолюции

Членовете на ЕП могат да внасят индивидуални предложения за резолюция по въпроси, попадащи в сферата на дейност на ЕС. Предложенията се изпращат на компетентната комисия за разглеждане. Член 143

Парламентарни въпроси

Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Писмени декларации (до 16 януари 2017 г.)

**От 16 януари 2017 г. този инструмент не съществува**. Писмената декларация беше инициатива по въпрос, попадащ в сферата на компетентност на ЕС. Членовете на ЕП можеха да я подпишат в срок от три месеца.

ПИСМЕНА ДЕКЛАРАЦИЯ относно мерки за защита и опазване на обектите от списъка на световното наследство на ЮНЕСКО

20-09-2010 P7_DCL(2010)0070 Отпаднала
Paolo BARTOLOZZI Helga TRÜPEL Leonardo DOMENICI Niccolò RINALDI
Дата на внасяне : 20-09-2010
Срок : 20-12-2010
Брой подписали : 164 - 20-12-2010

Декларации

Оригинална декларация с дата и подпис, съхранявана в архива на Европейския парламент.