Please fill this field
Luděk NIEDERMAYER Luděk NIEDERMAYER
Luděk NIEDERMAYER

poslanecký klub Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů)

Člen

Česko - TOP 09 a Starostové (Česko)

Datum narození : , Brno

Úvodní stránka Luděk NIEDERMAYER

Místopředseda

ECON
Hospodářský a měnový výbor

Člen

FISC
Podvýbor pro daňové záležitosti
D-US
Delegace pro vztahy se Spojenými státy americkými

Náhradník

ITRE
Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku
TRAN
Výbor pro dopravu a cestovní ruch
D-BY
Delegace pro vztahy s Běloruskem
DKOR
Delegace pro vztahy s Korejským poloostrovem

Poslední činnosti

Bezpečnost jaderné elektrárny v běloruském Astravci (B9-0109/2021)

11-02-2021
Písemná vysvětlení hlasování

Podpořil jsem usnesení, které vyzývá Bělorusko, aby bez dalších odkladů zajistilo plné dodržování mezinárodních norem v oblasti jaderné bezpečnosti a ochrany životního prostředí a transparentní spolupráci s mezinárodními orgány. Stávající regulační orgán v Bělorusku je bohužel pod neustálým politickým tlakem a není dostatečně formálně ani věcně nezávislý. Je také nutné vybudovat a provozovat systém včasného varování, který by měřil radiaci v zemích EU nacházejících se v blízkosti elektrárny. Je třeba také zmínit, že navzdory společné dohodě pobaltských zemí o ukončení obchodní výměny elektřiny s Běloruskem se elektřina z Běloruska stále může dostat na trh EU prostřednictvím ruské rozvodné sítě.

Humanitární a politická situace v Jemenu (B9-0119/2021)

11-02-2021
Písemná vysvětlení hlasování

Podpořil jsem usnesení, podle kterého by jakékoli dlouhodobé řešení mělo řešit hlubší příčiny nestability v zemi a splňovat legitimní požadavky a ambice jemenských obyvatel. Usnesení opakuje, že podporuje veškeré mírové politické úsilí zaměřené na ochranu suverenity, nezávislosti a územní celistvosti Jemenu. Je třeba důrazně odsoudit zahraniční vměšování v Jemenu, včetně přítomnosti zahraničních jednotek a žoldnéřů na místě, a požadovat okamžité stažení všech zahraničních sil. Evropská unie a všechny členské státy by měly Jemenu poskytnout balíček opatření na záchranu hospodářství, včetně devizových injekcí.

Luděk NIEDERMAYER
Luděk NIEDERMAYER

Na platformě EP NEWSHUB

Na jaře se nám společným úsilím podařilo krizi už na počátku potlačit. Dnes se musíme pokusit o totéž. Zkusme prosím udělat vše proto, abychom šíření nákazy a společně s ní další astronomické škody zastavili. Za omezení kontaktů odpovídáme každý sám za sebe. To je cesta. Zásadní.

Premiér udělal jako vždy přesný opak toho, co je třeba. Namísto toho, aby lidem vysvětlil, že cílem omezení je zásadně snížit nákazu a poté bude možno postupně rozvolňovat, oznámí, že po třech týdnech lockdownu v lockdownu zůstaneme. Ještě, že čas jeho premiérování se snad krátí. https://t.co/MvwDZLL3NU 

To už není jen chaos: vláda prý odmítla nákup milionu dávek @AstraZeneca, neb ač jde o EU schválené vakcíny, nebyly z EU certifikované výroby. Lze to pochopit. Ale proč zároveň president, z pověření premiéra, shání vakcíny z Ruska a Číny, které zatím o schválení v EU nepožádaly?

Kontakt

Bruxelles

Strasbourg