Constanze KREHL Constanze KREHL
Constanze KREHL

Gruppen for Det Progressive Forbund af Socialdemokrater i Europa-Parlamentet

Medlem

Tyskland - Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Tyskland)

Fødselsdato : , Stuttgart

3. valgperiode Constanze KREHL

Politiske grupper

  • 11-03-1991 / 20-04-1993 : Den Socialistiske Gruppe - Observatør
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : De Europæiske Socialdemokraters Gruppe - Observatør

Nationale partier

  • 11-03-1991 / 18-07-1994 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Tyskland)

Observatør

  • 14-03-1991 / 14-01-1992 : Budgetudvalget
  • 14-03-1991 / 14-01-1992 : Delegationen for Forbindelserne med Norge
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Udvalget om Sociale Anliggender, Beskæftigelse og Arbejdsmiljø
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Budgetudvalget
  • 06-04-1992 / 10-02-1993 : Delegationen for Forbindelserne med Norge
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegation til Det Blandede Parlamentariske Udvalg EF-Norge
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegation til Det Blandede Parlamentariske Udvalg EU-Norge

Stedfortrædende observatør

  • 14-03-1991 / 14-01-1992 : Udvalget om Sociale Anliggender, Beskæftigelse og Arbejdsmiljø

Kontakt

Bruxelles

Strasbourg