Josianne CUTAJAR Josianne CUTAJAR
Josianne CUTAJAR

Ομάδα της Προοδευτικής Συμμαχίας των Σοσιαλιστών και Δημοκρατών στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μέλος

Μάλτα - Partit Laburista (Μάλτα)

Ημερομηνία γέννησης : ,

9η κοινοβουλευτική περίοδος Josianne CUTAJAR

Πολιτικές ομάδες

  • 02-07-2019 ... : Ομάδα της Προοδευτικής Συμμαχίας των Σοσιαλιστών και Δημοκρατών στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος

Εθνικά κόμματα

  • 02-07-2019 ... : Partit Laburista (Μάλτα)

Αντιπρόεδρος

  • 24-09-2020 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία

βουλευτές

  • 02-07-2019 / 23-09-2020 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία
  • 04-07-2019 ... : Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας

Αναπληρώτρια

  • 02-07-2019 ... : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 02-07-2019 ... : Επιτροπή Περιφερειακής Ανάπτυξης
  • 02-07-2019 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

Επικοινωνία

Bruxelles

Strasbourg